Hardcore/Deathcore/-core κυκλοφορίες

aαπό το αvatar σου και μόνο σε εμπιστεύομαι αδερφέ και θα του ρίξω καμία αυτιά!8)

χαχαχαχ έτσι!

Στα των [B]carrier[/B]: Δε ξέρω ρε γαμώτο μου τι παίζει μ’ αυτούς. Ανάμεσα στα πάρα πολλά hardcore πράγματα που βγαίνουν τα τελευταία χρόνια (ναι αυτά τα σκοτεινά, τα σκατόψυχα, τα deathwish, τα χιλιοπαιγμένα ίσως, όπως θετε πείτε τα), αυτοί -μαζί φυσικά και μ’ άλλες μπάντες- μου βγάζουν κάτι διαφορετικό. Πολύ ωραία αίσθηση, και χαίρομαι γι’ αυτό.

Ακουσε τον και πες τη γνώμη σου:)

Ένα διάστημα άκουγα άπειρα το 7" τους. Μου είχε φανεί πολύ φρέσκο για το κορεσμένο πλέον αυτό genre. Βέβαια δεν ειναι σκατόψυχοι μουσικά. Τώρα για στίχους δεν έχω ιδέα τι παίζει… Υφίστανται ακόμη αυτοί?

Nαι υπάρχουν ακόμη…

Αν μιλάς για το [B]no love can save me[/B] (το εφταράκι)

τοτέ ναι γαμάει τα πάντα όμως. Απίστευτο εφταράκι. Απλά.

Nιώστε: [B]http://www.youtube.com/watch?v=c6iCT9nPwug[/B]

Ναί για αυτο λέω. Για πες το album ειναι στο ίδιο “στυλάκι”?
Δεν έχω ακούσει κάτι άλλο ε και μιας που μου τους θύμησες λέω να το ψάξω…

ναι ναι!

αν και κανά δυο χρόνια πιο πριν κινείται στο ίδιο στυλ… Ψαξτο!

Ωραία αν μ’αρεσει και αυτο θα το χώσω στη λιστα που λιώνω τελευταία… Βασικά αν όντως κινείται στα πλαίσια του 7αριου το βλέπω άνετα να φεύγει για υπερ-λιώσιμο…

off-topic να και τι περιέχει η λίστα Disrupt,Avskum,Regulation,Sedition Και Γκρόβερ!!! 8)

Μπορώ να πώ οτι το 7αράκι μου άρεσε περισσότερο απο το άλμπουμ.
Σο άλμπυμ βρήκα περισσότερη μελωδία και λιγότερη “επιθετηκότητα” από αυτή του 7.
όπως και να 'χει πολύ καλή μπάντα!Thanks για την πρόταση worst enemy!8)8)

Tίποτα ρε συ!

Ντάξει προσωπικά, δε θέλω να μπω σε διαδικασία σύγκρισης ένος Lp μ’ ένα Ep (γιατί άλλωστε μ’ αρέσουν και τα 2), αλλά ναι και το Ep με γάμησε όταν το άκουσα. Πραγματικά πολύ καλό. Κι ελπίζω το άλμπουμ το οποίο θ’ ακολουθήσει να’ ναι το ίδιο γαμάτο. Θα δείξει…

διερευσε τουτου εδώ.

Πραγματικά εξαιρετικό το Terror καλύτερο και από το καινούριο Madball…

Aλάνια το τσεκάρατε??? Ή είμαι ο μόνος που έχει μείνει μαλάκας εδώ μέσα8O

[B]Negative Approach - Friends Of No One (2010 Ep)[/B]

(ακυκλοφόρητα κομμάτια του 84, ξεχασμένα για 26 χρόνια σ’ ένα υπόγειο)

Τι λες τωρα… ΘΑ το ακουσω οπωσδηποτε!!!

Ρε το κομμάτι friends of no one τα ακούω συνέχεια:o

μάμησετα αδερφέ!!!
8O
και δεν είσαι ο μόνος που έμεινε μαλάκας εδώ μέσα!
8O

Υ.Γ Έφαγα μεγάλο κόλλημα με το τελευταίο Raised Fist.

έσκασε το καινούριο First Blood.

Λοιπόν συγκεντρωθείτε!

Νέο album από τους αυστριακούς [B]Plague Mass[/B]:!:
[SIZE=“4”]
Plague Mass - Union Of Egoists[/SIZE]

Λοιπόν την κυκλοφορία αυτή την έμαθα πολύ πρόσφατα ([B]αν κι έχει κυκλοφορίσει από τον ιούλιο[/B]) από αγαπητό blog, και δεν έχω καταφέρει να την ακούσω πολύ…[B] Ό,τι κατάφερα ν’ ακούσω όμως με άφησε μαλάκα, παίδες[/B]… Παιζει να είναι δισκάρα… Eλπίζω

Επίσης αξιοσημείοτο είναι ότι στην κυκλοφορία εμπλέκεται η[B] crimethinc (δισκογραφική catharsis)[/B]…

Για όσους δε ξέρουν γενικώς, οι Plague Mass παίζουν ένα πολύ ιδιαίτερο hardcore με στοιχεία από πάρα πολλά στυλ ([B]σκοτεινά πράγματα, crust, μεταλικά στοιχεία[/B]) και πολύ καλό κοινωνικο-πολιτικό στίχο… Τουμπανη μπάντα γενικώς… Το 2009 μας είχαν χαρίσει στην πάτρα ένα από τα καλύτερα DIY lives της χρονιάς…

Επεται μεγάλο λιωσιμο. Εχω πολύ καλά προαισθηματα, με βαση τα δείγματα που εχω

(τα κομμάτια που ακουσα από τον δίσκο μου έβγαλαν λίγο deathbed…)

785$ χτύπησε το test press του Life Love Regret των Unbroken, τουλάχιστον πήγαν για καλό σκοπό :slight_smile:

ok ηξερα ότι ιανούαριο θα κυκλοφορούσε το νέο Lp από [B]Carrier[/B], ονόματι [B]Βlind To What Is Right[/B]. Φιλαράκι όμως πριν 5 λεπτά με πληροφόρησε ότι διέρρευσε:o:o:o

Τρέχω για download!

[B]Nails - Unsilent Death[/B]

Δε νομίζω να το πήρε το μάτι μου εδώ μέσα.
Μανιασμένο hardcore με επιρροές από Entombed (θα πρoσέθετα και Today is The Day, Unsane, Converge, αλλά μάλλον θα γίνω υπερβολικός).
Φτιαγμένο από μέλος των Terror, παραγωγή κλασικά Kurt Ballou και μόλις υπέγραψαν στην southern lord η οποία επανακυκλοφόρησε το δισκίο (πριν είχε κυκλοφορήσει σε Six Feet Under & Streetcleaner για CD & LP αντίστοιχα). Πολύ τρέντυ θα μου πείτε όλα αυτά, αλλά ακούστε το μία και τα ξαναλέμε! 15 λεπτά θα σας πάρει!

[U]myspace[/U]