Hatebreed - Terror @ Gagarin 205, 02.07.09

ρε θα ερθετε που θα ερθετε, πηγαινετε απο την αρχη να τα δειτε ολα :slight_smile:

ρε μαγκες τελικα ποσα γκρουπ παιζουνε??

και τι ωρα ξεκιναει το πρωτο σαπορτ???

6 μπαντες, 8μιση οι πρωτοι

Περισσοτερες κι απο το ροκγουειβ δηλαδη!χαχαχαχαχα

Όποιος γυρίσει πρώτος ρίξτε εντυπώσεις…αν και προσωπικά δε με ενδιαφέρουν ούτε οι Hatebreed μετά το Satisfaction, ούτε οι Terror μετά το Lowest, πάμε λίγο χάρντκορ συζήτηση γουστάρω, θέλω και βίντεο outlawtorn να χορεύει…:stuck_out_tongue:

Λοιπόν, μόλις γύρισα.

Μπήκα λίγο πριν τους Terror, γιατί Despised Icon είχα ξαναδεί και είναι μπάντα Β’ Εθνικής.
Ήμουν κομμάτια από δουλειά, οπότε άραξα πάνω.
Terror ΑΡΧΟΝΤΕΣ! Γαμήσαν ασάλιωτα, ο τραγουδιάρης είναι ψυχάκι, τα κομμάτια τους ύμνοι, ο μπασίστας κάβλα (έξτρα πόιντς στην κάλτσα αλά Αργύρης Καμπούρης), γενικώς υπεργαμάτοι!
Hatebreed είναι μεγάλη μπάντα, πολύ μεγάλη για την ακρίβεια και αυτό για μένα δεν είναι απαραίτητα καλό. Ναι μεν έχουν υπερθεϊκές υπερκομματάρες, ναι μεν φοράνε μπλουζάκια Possessed & Hellhammer και καβλώνουμε, ναι μεν έχουν groove που γκρεμίζει σπίτια και beatdowns που σου τα σκάνε στη μάπα, ναι μεν έγινε σφαγή στην αρένα από κάτω μου, αλλά έλλειψε το μάτι που γυαλίζει, αυτό το κάτι δλδ που κάνει μια συναυλία εμπειρία ζωής. Επαγγελματική performance που πορώνει, τσιτώνει, αλλά δεν “σπέρνει μίσος” πια.

αυτά.

ΤΕΡΡΟΡ κορίτσια!

Ρισπέκτ στα hardcore girls.

Terror και καλο βραδυ…

Ωραία πράγματα χθες! Πολύ ξύλο,δύναμη,φωνή,τραγούδι!
Είχα ακούσει μόνο Ηatebreed που ισοπέδωσαν, αλλά όλες οι μπάντες ήταν πολύ καλές και ειδικά Terror!
Αν και μια δε βγήκε-δε ξέρω ποια, όλες πρώτη φορά τις έβλεπα οπότε δε ξέρω ποια ήταν ποια:-s

Γενικά σε όλες τις hardcore συναυλίες όλοι μπαίνουν με αγκωνιές;;;; Έλεος!
Έφαγα άπειρες στα πλαινά και στη κοιλιά!
Αλλα ντάξει, Τhe pain is here to tell me that i’m still alive!!:stuck_out_tongue:

Α, και ωραία τηρήθηκε ο νόμος για το κάπνισμα χθες! Ξέρω,ξέρω είμαι κομπλεξικός και φλώρος που το ζητάω αυτό… Στις συναυλίες μαλλον θα αργήσει πολύ να εφαρμοστεί.

Γενικά σε όλες τις hardcore συναυλίες όλοι μπαίνουν με αγκωνιές;;;; Έλεος!
Έφαγα άπειρες στα πλαινά και στη κοιλιά!

Pain is Weakness Leaving the Body ρε μη μασάς…Δεν πρόκειται να κινδυνέψεις πραγματικά σε hardcore συναυλία :wink:

die without αν κ με μικρο set ηταν οπως παντα πολυ καλοι

last hope η καλυτερη τους εμφανιση εδω!

despised icon δεν μπορω να ακουσω ουτε νοτα, αλλα οκ το προσπαθησαν. οσοι ηθελαν να τους δουν νομιζω πως θα ειναι ευχαριστημενοι

terror οπως και την πρωτη φορα εδωσαν υπερlive…φοβερη μπαντα κ scott vogel σεβασμος οσο δεν παει

hatebreed τα γνωστα…:smiley:

γενικα μια χαρα κυλησαν τα παντα κοσμος full και ολοι χαρουμενοι

Die Without χάλια ήχο, το πάλεψαν όμως,Με καλύτερο ήχο θα ήταν πολύ καλοί πιστεύω
Last Hope δεν μου άρεσαν
Despised Icon γαμάτοι.Πολύ δύναμη.
Terror τα σπάσανε!Ο τραγουδιστής ψυχάκι τελείως.
Hatebreed έλεγα οτι μετά τους Terror θα έχουν δύσκολη αποστολή,αλλά από την πρώτη νότα με διέψευσαν…Ισοπέδωσαν το μαγαζί!

και γω τα ιδια με τον μπλιντιν

προλαβα τελευταιο κομματι απο despised icon
οπωτε δεν μπορω να κρινω

terror φοβερο λαιβ - ψυχαρα τραγουδιστης

hatebreed ακρως επαγγελματιες - πραμα που με ξενερωσε - παιξανε απλως για να βγαλουν το μεροκαματο

ηταν και η ζεστη ηταν και το προχωρημενο της ωρας
δεν ξαναπαω σε κλειστο κλαμπ καλοκαιριατικα
ηταν ανυποφορα

Λοιπον ας πω κι εγω2-3 λογια

Die Without:Καθε φορα που τους βλεπω ειναι ολο και καλυτεροι.Η διασκευη τους στο For My Family των Agnostic Front ηταν πολυ καλη επιλογη για φιναλε.:wink:

Last Hope:Κι αυτους ειχα πολυ καιρο να τους δω live και ηταν γαμω.Το FTP στο τελος εξακολουθει να βαζει φωτιες στο pit.

Despised Icon:Not my cup of tea που λενε και οι αγγλοι αλλα πολυ καλοι για το ειδος που κινουνται.

Terror:Ντου και ξυλο!!Πωρωτικο,ξεσηκωτικο,kick ass hardcore απο μια μπαντα που εχει φαει τις σκηνες με τη κουταλα.Ευτυχως για μενα(και για πολλους φανς)συνεχιζουν να τιμουν το Lowest Of The Low.Αρχοντες!!

Hatebreed:Οκ,καπου εδω ολοι περιμενετε να γραψω τα τελεια λογια μιας και αποτελουν μια απο τις αγαπημενες μου μπαντες.

Ηταν οντως ενα πολυ καλο show δε λεω,η χτεσινη τους εμφανιση ομως σε συγκριση με αυτη στο Hellfest που ειδα πριν 2 βδομαδες ηταν η νυχτα με τη μερα,τοσο λογω της επικοινωνιας με το κοινο(μονο σε μενα φανηκαν λιγο ψυχροι αραγε?)οσο και της απουσιας καποιων κομματιων(Destroy everything,beholder of justice).Κατα τ’αλλα η αποδοση τους παραμενει ισοπεδωτικη.

Οπως και να χει ελπιζω σε συντομη επανοδο τους.:smiley:

Υ.Γ.Αυτη η κλωτσια που εφαγα στο κεφαλι οσο παιζαν οι Terror θα μου μεινει αξεχαστη.:?

πληροφοριακα 2 μελη των hatebreed επαιζαν με γαματα πυρετο

Αυτο για να πω την αληθεια δεν το ηξερα.:-k

Αν ειναι ετσι χαρα στο κουραγιο τους.

postαρε και το setlist αμα το θυμασαι ακριβως:)

με τον drummer τι εγινε καποια στιγμή και πέταξε το πιατο κάτω;

Kαμιά φωτογραφία να δούμε τι χάσαμε; :frowning:

ψυχροι φανηκαν και σε μενα

υποθετω οτι κοψανε το πολυ μπλαμπλα λογω περασμενης ωρας
και για να παιξουνε οσα περισσοτερα κομματια μπορουνε στο χρονικο περιθωριο που ειχανε

  • το γεγονος που ανεφερε ο avopolis

επισης περιμενα πιο ισοπεδωτικο ηχο
και τα φωνητικα του jasta μου ακουγωνταν σαν να ειχαν χασει το χαρακτηρα τους

Τελιικα αποφασισα να το παρω το ρημαδι το τρενο και να κατεβω να τη δω την ολη φαση και μπορω να πω οτι εμεινα πολυ ικανοποιημενος απο το λαιβ…

Βασικα για τους Hatebreed κυριως κατεβηκα αλλα αν θελω να ειμαι αντικειμενικος πρεπει να πω οτι η μπαντα που εκλεψε την παρασταση ηταν οι Terror !!! απλα θεοι !!! τρομερο σοου,φουλ επικοινωνιακοι πραγματικα μπραβο τους !!!

Οσο για τους Hatebreed τι να πει κανεις…Απλα τα εσπασαν κι αυτοι !!! Δεν μαρεσε το σετλιστ ομως πολυ…Θα ηθελα πιο πολυ Satisfaction και Perseverance !!! Παρολα αυτα και παρα το γεγονος οτι επαιξαν σχετικα λιγο και με κακο ηχο ηταν απλα γαματοι !!!

Ο ηχος ηταν γενικα γτπ !!! Aφου σε πολλα τραγουδια καταλαβαινα μετα απο καμια 20αρια δευτερολεπτα ποια ειναι !!! Σε γενικες γραμμες ομως αξιζε πολυ η ολη φαση !!!