Heathen-The Evolution Of Chaos

νταξ, ειδικά το victims of deception είναι από τους καλύτερους δίσκους εβερ.

ψ. βλέπω πως βάλανε κ τα τρια τραγούδια του προ 5ετίας demo. καιρός ν ακούσω τον δίσκο :stuck_out_tongue:

όποιος το ακούσει χωρίς κολλήματα και με γνώμονα πως πρόκειται γιά δίσκο του 2010, θα καταρίψει ΠΟΛΛΟΥΣ μύθους…

του 2009 δεν είναι ο δίσκος ή κάνω λάθος?:-k
Μου αρέσει τρελά το δισκίο και έχω βρει και τα υπόλοιπα 2, να τα λιώσω και αυτά.

Προφανως αναφερεσαι σε μενα… Και ναι το ακουσα χωρις προκαταληψεις (οπως περσι ακουσα το Sacrifice και με πεθανε!), απλα ρε παιδι μου το θεωρω κατωτερο απο τα παλια τους, αλλα ειναι οντως ενας πολυ καλος δισκος! Ποια προκαταληψη???

2010 λέει πάνω στο τσεντέ

δεν αναφέρομαι σε κάποιον συγκεκριμένα, μιλάω γενικά

Ενταξει το ακουω τώρα για 3 φορά, τρελή δισκάρα είναι. Αναπάντεχα καλή επιστροφή. Πάει για αγορά μάλλον.

Απόλα τα λεγόμενα πρέπει να είναι δισκάρα, οπότε θα τσεκάρω προσεχώς και θα επανέλθω.

Τώρα αν πω ότι σαν άκουσμα, μου άρεσε καλύτερα από τα 2 πρώτα…:roll::roll::roll:
γενικά το προτιμώ. έκατσα και άκουσα και τους 2 πρώτους δίσκους, αλλά νταξ πωρώθηκα πιο πολύ με τον τελευταίο:roll:

Δεν είσαι ο μόνος…δεν μπορείς να συγκρίνεις βέβαια κάτι που βγήκε πρίν 20 χρόνια όταν τα παρόμοια ακούσματα ηταν ελάχιστα, αλλά όπως και νά χει αν τα βάλεις ξερά κάτω το Evolution απλά ΣΠΕΡΝΕΙ ΚΑΙ ΘΕΡΙΖΕΙ και ταυτόχρονα παραδίδει μαθήματα στους Metallica και στους Exodus για το πώς παίζεται το speed/thrash metal που εκείνοι πρωτοδίδαξαν…

Λοιπόν, για μένα ο δίσκος εκ πρώτης όψεως ακούγεται πολύ δουλεμένος κλπ, τα σόλα είναι εξαιρετικά, τα ρεφρέν είναι ουσιαστικότατα και σου μένουν. Ίσως να με κουράζει από ένα σημείο και μετά η μεγάλη διάρκεια των κομματιων, αλλά αυτό είναι κάτι που αφορά το δικό μου γουστό και δεν αποτελεί κάτι που είναι μειονέκτημα για άλλους απαραίτητα. Όσο για τα πιο μελωδικά κομμάτια όπως το A Hero’s Welcome, εντάξει δεν με ξενίζουν (τόσο πολύ), αναμενόμενα αν σκεφτείς πώς στο προηγούμενο EP, είχαν διασκευάσει Queen (Death On Two Legs - και πολύ πετυχημένα μάλιστα). Τελικά όμως, ο δίσκος με χαλαει αλλού…και δυστυχώς δεν μπορώ να το παρακάμψω αυτό. Στα πιο θρασαριστά σημεία του δίσκου, έχει πέσει τέτοιο ΞΕΠΑΤΙΚΩΜΑ από τα ριφφς των Exodus σε σημείο που η κιθάρα του Holt θα τρέμει από τον λόξυγγα… Και δεν αναφέρομαι μόνο στις κιθάρες μετά το 3’:20" του Dying Season, που είναι προφανή τα ριφφς του ομώνυμου κομματιού του Pleasures Of The Flesh, αλλά και γενικά στον δίσκο. Πχ στο Fade Away, σε σημεία σχεδόν τραγουδάω And forever after, you can hear the laughter, World’s being plastered by an evil bastard, Exterminating faster, devastating plaster, Fabulous disaster…

Εισαι κολλημενος στα παλια και δεν βλεπεις το μεγαλειο του δισκου…

καθένας με τα κολλήματα του και ο cynic με τα δικά του :thumbup:

Εγώ έχω αποφασίσει προ πολλού, το album σπέρνει στεγνά και άντε από τα καλύτερα της χρονιάς μέχρι τώρα για μένα, απλά τα πράγματα:D


Now playing: Eluveitie - (Do)minion
via FoxyTunes

…ειπε ενας manowar-ας!!!

και ποιός είπε πως εγώ δεν έχω κολλήματα? έχω και μπόλικα δόξα τω Demaio

αυτο :thumbup:

Μ’αρεσει το αλμπουμακι αυτο τελικα !
Φρεσκο,μελωδικο,ρυθμικο αλλα ρε παιδες ελεος με τα 70λεπτα θρας αλμπουμ !
Δεν χωρανε σε βινυλιο !

και όμως το χωρέσανε οι άτιμοι. πρέπει να έχει πολύ συμπιεσμένο ήχο όμως…

Καλα ολα γινονται.Απλα ειναι too much οπως και να’χει :stuck_out_tongue:

Πολύ καλός δίσκος! Αλλά όντως τα 70 λεπτά είναι λίγο too much…