Heavy Metal Championship-Προημιτελικά, Match 4

Δεν έχεις δίκιο. Ο άνθρωπος απλά είναι συλλέκτης. Είχε και επαφές με τον Χανεμαν μοιράζοντας το ίδιο πάθος για διάφορα συλλεκτικά αντικείμενα. Δεν είναι ναζί όμως.

Χμ… ως καλόπιστος θα δεχτώ τα περί “συλλέκτη” άσχετα εάν προσωπικά δεν τα πιστεύω. Από αισθητικής άποψης όμως διατηρώ το δικαίωμα να απορρίπτω ακόμα και όσους από συλλεκτικό ενδιαφέρον ασχολούνται με τέτοιες αρχιδιές.

Επιμένω όμως ότι σύμφωνα με το δικό μου φτωχό μυαλό δεν γίνεται να έχεις συλλεκτικό ενδιαφέρον για κάτι που σιχαίνεσαι. Και για εμένα είναι προαπαιτούμενο να σιχαίνεται κανείς το ναζισμό. Συνεπώς επιμένω, το μπούλο.

Ίσως τότε να σε πείσει το γεγονός ότι όταν μια φορά είχαν παίξει οι Motorhead με τους Morbid Angel, ο Lemmy, που για σένα είναι ύποπτος για… ναζισμό (σμπαρακουάκ), δεν ήθελε να βλέπει ούτε ζωγραφιστό τον Dave Vincent, και για ποιό λόγο νομίζεις; Επειδή όπως είχε μεταφέρει ο Mikky Dee, “θεωρούσε ότι ο τύπος ήταν full-blown nazi”.

Γι’ αυτό κάτω τα χέρια απ’ τον Lemmy!

Ε,οχι και ναζι ο Lemmy! Μη λεμε οτι θελουμε! Οποιος κατσει και το ψαξει λιγο θα δει οτι ειναι ενας πολυ μορφωμενος ανθρωπος που του αρεσει πολυ η ιστορια και ιδιαιτερα η περιοδος του Β’ Παγκοσμιου, απλα καποια στιγμη αρχισε να κανει και καποια συλλογη. Αν παρακολουθησεις το ντοκιμαντερ για τον Lemmy φαινεται ξεκαθαρα οτι στη συλλογη δεν εχει μονο κομματια απο τους ναζι αλλα και απο τους συμμαχους οπως και κομματια απο αλλες χρονικες περιοδους της παγκοσμιας ιστοριας. Απλα στους ναζι ανηκει η μεριδα τους λεοντος κατα τη διαρκεια του Β’ Παγκοσμιου οποτε ειναι και λογικο να εχει στην κατοχη του πολλα κομματια τους.

Δεν παιρνω θεση σε αυτον το γυρο γιατι στην καρδια μου ειναι ισοπαλια.

Iron Maiden!!!

Ναζί με μούσια, μακριά μαλλιά, σκουλαρίκια, λιώμα απ’ το ποτό.

ok ο καθενας εχει δικαιωμα στη λαθος γνωμη του

Αυτό! + διάφορες αντιναζιστικές/ αντιρατσιστικές δηλώσεις του

Αυτό! + διάφορες αντιναζιστικές/αντιρατσιστικές δηλώσεις του

Ποτε ξεκινανε τα ημιτελικα?

Έχει χειμερινή διακοπή τώρα

Χαχα, δίκιο έχετε. Το σκισα λίγο αλλά λόγω εορτών έτρεχα. Σήμερα θα ανεβάσω την πρώτη μάχη :slight_smile: