Hellfest (20-22/06/2008, Clisson, Γαλλία)

Βλεπω τον Angmar να φευγει με τα τσαρουχια…

7 SECONDS
ALCHEMIST
ANAAL NATHRAKH
ANATHEMA
ANGRA
ARKHON INFAUSTUS
AT THE GATES
AVA INFERI
BARONESS
BELPHEGOR
BENIGHTED
BORN FROM PAIN
CARCASS
COALESCE
COMEBACK KID
CULT OF LUNA
DIMMU BORGIR
DYING FETUS

ELUVEITIE
EVILE
FORBIDDEN

GHOST BRIGADE
HIMSA
IN FLAMES
JOB FOR A COWBOY

LEGION OF THE DAMNED
MADBALL
MARDUK
MAYHEM
MESHUGGAH
MINISTRY
MUNICIPAL WASTE
MY DYING BRIDE
NECROPHAGIST

NOFX
OBITUARY
OPETH
ORIGIN
PARADISE LOST
PRIMORDIAL
ROTTEN SOUND
SATYRICON
SEPTIC FLESH

SHINING
SICK OF IT ALL
SODOM

SONATA ARCTICA
TESTAMENT
THE DILLINGER ESCAPE PLAN
THE OCEAN

THE OLD DEAD TREE
TODAY IS THE DAY
TREPONEM PAL
ULTRA VOMIT
WATAIN
YEAR OF NO LIGHT

Προλαβαινω να μαθω γαλλικα σε 5 μηνες ?

ρε παιδες που τα ειδατε ολα αυτα τα ονοματα??στο site που μπηκα δεν εχει ουτε τα μισα απο αυτα…:frowning:

Εχω πεσει απ’ την καρεκλα.

Τι ελεγα…???:stuck_out_tongue:

Λαθος quote…sorry…

Επισης, στο site αναφερεται πως:

AND MORE THAN 30 BANDS TO BE CONFIRMED, INCLUDING THE BIGGEST ONES !

:!:

Ακομα εδω εισαι…???

και OOOOΛΑ αυτα με 109 euro εισητηριο(3ημερο) στην τιμη περιλαμβανετε και camping!!ακουτε “αγαπητη” didi???και εσεις μα πασαρετε για πολοστη φορα τους maiden me 70 ευρω!!sorry αλλα F.O.A.D που λενε και οι darkthrone…:lol: ειμαι ηδη εκει…

Ρε ειναι κιε γαμω τα line up. Ειμαι περιεργος να δω τι θα κλεισουν για χεντλαινερς. Οχι τιποτ’ αλλο, αλλα δε περιοδευει κάτι μεγαλο και καφρικο φετος. Κατι λεγαν οτι αυτη τη φορα θα παρουν ρισκα κ.τ.λ., αρα σιγουρα θα εχει ενα μεγαλο (γενικα μιλωντας) ονομα. Θα γουσταρα να χωναν τιποτα Metallica, αν και χλωμο. Πιο πιθανους θεωρω τους Rage Against The Machine, επειδη με κατι Sick Of It All και Madball που επισης εχουν θα μαζεψουν του κοσμου το χαρντκορο-πανκιο.

Επισης (οπως πολυ σωστα παρατηρησε και ενας φιλος) γουσταρω που εχει καργα μπαντες τυπου Relapse. Αν κλεισουν κ’ τιποτα Cephalic Carnage, Gojra κ.τ.λ. θα ειναι ακομα πιο σουπερ. Ασε που φετος θα εχουν τελεια διοργανωση. Περσι ετυχαν σε γκαντεμια και εριξε φουλ χαλαζι. Ε, πιστευω οτι πλεον θα ειναι προετοιμασμενοι για τα παντα.

π.ς.: Πιθανοι ισως ειναι και οι Cavalera Conspiracy. Αν περιοδευσουν Ευρωπη, ε, ειναι σιγουροι για εκει.

Εντάξει, ακόμα και απέναντι από το σπίτι μου να γινόταν αυτό το festival και να με πληρώναν για να το δω, δεν θα πήγαινα… :expressionless:

Μάλλον, κάποιος με παρακολουθεί, ξέρει τί ΔΕΝ μου αρέσει και τα έχει όλα μαζεμένα έτσι για σπάσιμο! :stuck_out_tongue: :lol: :lol:

ΟΚ, υπάρχουν 2 - 3 μπάντες που μου αρέσουν, αλλά είναι απελπιστικά λίγες…

Βασικα, το billing ειναι εκπληκτικο!

Cavalera Conspiracy στο Hellfest. :smiley:

…κι αν τους δουμε και RW μη ξαφνιαστειτε.:wink:

σε μια εβδομαδα το πολυ κλεινω τα αεροπορικα…τι rockwave και μαλακιες…hellfest reeeeeeee:D

MOTÖRHEAD, ROSE TATTOO, ICED EARTH, AIRBOURNE, HELLOWEEN, GAMMA RAY, APOCALYPTICA, CAVALERA CONSPIRACY, PORCUPINE TREE, KATATONIA, MORBID ANGEL, KRISIUN and DEATH ANGEL are among the newly confirmed bands for this year’s Hellfest festival, set to take place June 20-22, 2008 in Clisson, France. More than 60 groups will perform on two stages. The festival billing is shaping up as follows (in alphabetical order):

Day 1

In Flames
Dimmu Borgir
Carcass
Testament
Sick Of It All
Paradise Lost
Katatonia
Mayhem
Madball
Death Angel
Marduk
Red Sparowes
Ultra Vomit
Septic Flesh
Baroness
Job For A Cowboy
Alchemist
Born From Pain
Eluveitie
Evile
Ava Inferi
Kruger
Raintime

& 6 more bands

Day 2

Helloween vs Gamma Ray (special show)
Cavalera Conspiracy
Apocalyptica
Iced Earth
Ministry
Porcupine Tree
Sonata Arctica
Satyricon
Anathema
Angra
Sodom
Forbidden
Treponem Pal
The Old Dead Tree
Nightmare
Airbourne
Legion Of The Damned
Anaal Nathrakh
Haemorrhage
Impaled Nazarene
Benighted
Belphegor
Rotten Sound
Shining
Watain
Today Is The Day

& 2 more bands

Day 3

Motorhead
NoFx
Opeth
Morbid Angel
Meshuggah
My Dying Bride
At The Gates
Obituary
Rose Tatoo
Envy
Soilwork
7 Seconds
Cult Of Luna
Misanthrope
Comeback Kid
Necrophagist
Primordial
The Ocean
Municipal Waste
Arkhon Infaustus
Origin
Ghost Brigade
Between The Buried And Me
Year Of No Light

& 5 more bands

Μενουν ακομα 13 γκρουπ.

Άντε ρε καλά να περάσεις με τις γαλιδούλες … :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

Θενκς ρε. Παντως εκανα εδιτ το παραπανω ποστ. Κατι παει στραβα. Το μπλαμπερμαουθ μου φαινεται τα λεει αλλα ντ’ αλλων.

Απ οτι ειδα στο site του fest εχουν βγαλει τους Dillinger (ελπιζω να εγινε λαθος) και τους Coalesce (δυστυχως δεν εγινε λαθος) και εχουν βαλει τους Between The Buried And Me, Envy, Red Sparowes και λοιπους. Τα εβαλα οπως τα αναφερουν στο site.

Ο ενας headliner λογικα ειναι οι Motorhead. Τωρα για τη δευτερη μερα (επειδη ειναι και ποιο χεβυ μεταλ) δε κοβω απιθανο να χωσουν τιποτα Priest. Επισης ευελπιστουμε σε Down και Celtic fuckin’ Frost.

To ψηνω πολυ ρε γαμωτο!
Θα δουμε…

Το κακο ειναι οτι δεν εχει τον ‘‘δυνατο’’ headliner. Το 07 ειχαν μεν πιο μετριο σε συνολο λαιν απ, αλλα στη κορυφη μοστραραν οι Slayer, Machine Head, Emperor, Neurosis και Immortal. Ελπιζω μπας και κανουν την εκπληξη στο τελος.

η αληθεια ειναι οτι τα τελευταια ονοματα που ανακοινωσαν δεν ειναι και οτι καλυτερο πχ iced earth ελεος :frowning: …περιμενω το τελικο line up για να παρω την τελικη αποφαση …hellfest η graspop :-k