Helloween

Σύγχρονος καρκίνος.

2 Likes

1)Απο Kai λεγόμενα επίσης, είχε 7+ το venue. και με το μάτι δλδ ξέρωντας την χωρητηκότητα…
2)Και φωνή ΔΕΝ, απλά έβαλε το delay σε επιπεδο Defeis και έδωσε οτι μπορούσε με αναμενώμενα πολλά κοκορια, αλλά λογω φάσης, και πορωσης" “ψιλο-δουλεύει” η λύση αυτή.
3) μια χαρά χωράει σε Αθηνών Αρενα πχ. Απλά ΔΕΝ θα γέμιζε με 90ε εισητήριο που λογω φόρων θα το βάζαν εδώ.
ΔΕΝ και αν σκάγανε το 800άρι που ανέβηκε περίπου δεν εβγαίνε. με 1500 παλι δύσκολο. με 2000 + θα ήταν κομπλέ αλλά δεν είναι σίγουρο οτι θα χε. Πλέον μπάντες που γεμίζανε …εχει βγεί βρώμα οτι με 1μήνα μπροστά εχουν δώσει 200 εισητήρια. Λίγα τα λεφτά - πολλά τα live.

Το 800αρι τι ακριβως ειναι;

1 Like

Υποθέτω οι Έλληνες που ανέβηκαν Βουλγαρία για να δουν εκεί την μπάντα…

…έχω πέσει σε επικολοκύθιο κατάθλιψη…

5 Likes

Γιατί?

Ο Έλληνας πρηξας , μόνιμα σε περίοδο , γκρινιάρης που δεν ευχαριστιεται με τίποτα μεταλλας σίγουρα δεν θα πήγαινε στους helloween με τόσο ακριβό εισιτήριο όσο αναφερθηκε

Δεν θα πήγαινε γενικά , γιατί ο Κάι έχει delay και ψιλοδουλευει λόγω πορωσης , γιατί έπαιξαν playback , γιατί δεν υπάρχουν helloween μετά τα keepers ( το λέω κι εγώ αυτό λολ ) και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο μπορεί να πιστεύει κάποιος

για αυτό και είμαστε στο επίπεδο που είμαστε σαν μεταλ κοινότητα
. Και βλέπουμε iced earth κάθε χρόνο

Δεν αναφέρομαι σε κάποιον συγκεκριμένα προφανώς , αλλά γενικά μιλώντας , το να μην σ αρέσει τίποτα και το να μην έχεις να πεις μια καλή κουβέντα για το οτιδήποτε είναι μιζέρια

8 Likes

Δε συμφωνώ. Παρασυμφωνώ…

Δε βγάζω ούτε τον εαυτό μου από αυτή την εξίσωση…

Μπραβο ρε rebel, τα ειπες οπως ακριβως ειναι. Απο δικαιολογιες αλλο τιποτα για να μη σηκωθουνε απτον καναπε και να μη βαλουν το χερι στην τσεπη για συναυλιες αλλα οι μπυρες στο μεταλαδικο της γειτονιας που παιζει κονσερβα καθε μερα πανε κ ερχονται.

3 Likes

Α εντάξει, γιατί πολλές φορές χρειάζομαι μεταφραστή για συγκεκριμένα πράγματα. Τώρα βγάζει ένα κάποιο νόημα, ΟΚ.

1 Like

Τώρα έκατσα επιτέλους να δω το Tale από τη Σόφια, όπως το έγραψα στο κινητό.

Μόνο δάκρυα
ΠΟΛΛΑ δάκρυα…

Και μη μου πει κανείς γτ το έγραψα στο κινητό
κλπ…είχα στοχεύσει πόσα και ποια θα γράψω…

3 Likes

Γαμω τα κινητά σας

Κι εγώ έχω 4 κομμάτια και ένα 3 λεπτό απ τον Κάι :grin:

1 Like

Συμφωνώ απόλυτα για την μιζέρια γενικά του Έλληνα αλλά να έχουμε και στο νου μας πως οι υψηλές απαιτήσεις και η άμεση απομάκρυνση των μετρίων από την σκηνή είναι ο μόνος τρόπος για να παραμείνει στα υψηλά ποιοτικά επίπεδα από τα οποία και ξεκίνησε.

Αυτό που θέλω να πω είναι πως νιώθω και κάπως περίεργα όταν βλέπω τα line up στο εξωτερικό να μην έχουν καμία ένδειξη σεβασμού προς πολλές μπάντες και φεστιβάλ γεμάτα παιδιά που δεν έχουν ιδέα της ιστορίας αυτής της μουσικής.

Γενικά, άλλο πράγμα η διασκέδαση και άλλο πράγμα η τέχνη και η εξίσωσή τους είναι καταστροφική.

1 Like

το καλυτερο πραγμα που μου ετυχε οταν πηγα να δω Metallica στο Λονδινο (περα απο το οτι ειχα την ευκαιρια να παω στο Live) πριν περιπου 2 μηνες ηταν οτι εκλεισε το κινητο μου απο μπαταρια και μετα απο λιγο και της κοπελας μου (κρατησε ενα 15% για το τελος !).

ωραιο ειναι να βγαλεις μερικες φωτο αντε και κανα βιντεακι για να εχεις να θυμασαι αλλα ασ’το στη τσεπη σου οσο περισσοτερο μπορεις .

3 Likes

Ή βάλε την κοπέλα να τραβάει κι εσύ ξεσαλωσε:sunglasses:

2 Likes

εγινε και αυτο στην πρεμιερα του Spit :wink: .

Στη Μπολονια θα τραβαει ο @shadowking69 χε χε χε χε!!

Σειρα τωρα εχουν οι Guns που ειναι σε κανα 6μηνο για να δουμε τι θα κανει το κοριτσι (και αν εμαθε κατι απο την “περιπετεια” του Λονδινου) !!

Για να ειμαι δικαιος σε αλλο Live με εχει κραξει ο @pantelis79 και με το δικιο του!

2 Likes

Ο Ελληνας commentateur (pun intended). Ζαλίζει και παραπονιέται για άτομα και όχι για θέματα (πετώντας την μπάλα στην εξέδρα, επιτιθέμενως σε ατομα).
Σε Μια συναυλία είναι και είτε πας, είτε δεν πας. End of story.

Αλλα επειδή πολλά καρφιά πεφτανε πανω σε εμένα :

Εγω ΠΗΓΑ με τη δικιά μου Helloween. Είχα ποστάρει και τα τικέτα εδω και κανα μήνα.
Δεν είπα ποτε οτι το εισητηριο ήταν ακριβό.
Και σιγουρα έχω δώσει πολυ περισσότερα για να δω θεάματα.

Ο Kai είχε βάθια επιπέδου defeis τελευταίας συναυλίας. (πανυγύριτζίδικο).
Αλλά ξελαρυγκιαζόταν με τρόπο πωρωτικό, εβλεπες το πάθος του.
Οι Helloween εχουν 2-3 γαμώ δισκους, μετά τον πίνουν και μετα με τον deris, εχουν κυμαινομενους δίσκους αλλοτε καλούς και αλλοτε όχι, τόσο που να χάσουν συμβόλαιο απο την nuclear. Αυτά εν ολιγοις.
O Deris δε, κρατάει το όλο οικοδομημά και ηταν αυτός που δέχτηκε το reunion.

Το vibe ήταν γαμώ.

Εσυ τυχαίε Έλληνα μεταλλά, κάτσε και δες Iced Earth και Fates και ότι άλλο έρχεται εδώ για να κολλάει ενσημα (αν και μαζί μ όλα τ άλλα - δεν πάνε και πολύ καλά ΟΛΑ σχεδόν τα live του Ιανουαρίου - συμφωνα με συζήτηση διοργανωτων έξω απο γνωστο club προσφατα).
Εγω δεν θα ξαναέβλεπα ούτε αν με πληρώνανε. (ειλικρινά)
Τους είδα πάνω στην ακμή και όχι τωρα στην παρακμή.
Ειλικρινα δλδ τετοια “ρεντικολα” οπως αυτοι και κατι άλλα καρκινώματα με κάνουν να θέλω να κόψω τ αυτιά μου.
Ο κόσμος είναι κουφός, δεν υπάρχει καν ερωτημα περι αυτού. Του βάζεις σανό και τον τρώει.
Πλαστικούρα uber alles, καραγκιοζιλίκια, αμφια, κτλ κτλ, χωρίς ουσία απο πίσω 9/10 φόρες.

Και για να επιστρέχω στο αρχικο σου θεματάκι, αν νομίζεις οτι δεν μ αρεσει τίποτα γελίεσαι,
αλλά αν νομίζεις οτι μ αρέσει οτι αρεσει στην πλέμπα, ΟΧΙ απαραίτητα.

Γενικά μιλώντας παντα, ε ?

Δεν νομίζω να κάτσω να τραβήξω βίντεο ρε. Τόσα θα βρω στο YouTube, οκ θα βγάλω καμία φωτο και τέλος. Γενικά σε συναυλία το μόνο βίντεο που έχω τραβήξει είναι στους skyclad που λογικά δεν θα έβρισκα στο YouTube. Το θεωρώ πραγματικό χάσιμο στιγμής, δηλαδή πας και έχεις ανάμνηση τον εαυτό σου να τραβάει βίντεο… ωραία περνάμε.

περιμενα κατι σε πειραγμα . οχι τοσο σοβαρη απαντηση .
Οκ δεν θα τραβηξουμε βιντεο για να μην χαλαμε τις καρδιες μας.

1 Like

Τράβα ότι θέλεις αγορίνα μου δεν έχω πρόβλημα, αρκεί να μην σου πέσει το κινητό και έχουμε κλάματα μετά :stuck_out_tongue:
Προσωπικά σου είπα θέλω να είμαι μπροστά, σίγουρα θα βγάλω φωτο αλλά όχι όλη την ώρα. Προτιμώ να το ζήσω.

1 Like