Helloween

Nαι το εμπέδωσα ;p, i was just sayin’.

Αποφάσισα να πάω τελευταία στιγμή και το φίξαρα τύπου Δευτέρα, οι πτήσεις ήταν απαγορευτικές. Βραδινό κτελ αθήνα-θεσ/κη, εκδρομή από εκεί, λαιβ, πίσω και πρώτο πρωινό κτελ απο θεςς για αθήνα, χαμός.

2 Likes

Σαν τον Bruce ένα πράγμα…

2 Likes

Ποιον Bruce; Αυτόν που έφυγε γιατί το συγκρότημα τότε βάλτωνε, ενώ τώρα βγάζει τη μια δισκάρα πίσω από την άλλη…
Ο καθένας βλέπει ό,τι θέλει. Εκτός από το παιντί που θέλει να βλέπουν όλοι το ίδιο μαυτόν…

2 Likes

Ο Kiske δεν ξέρω τι έχει πει αλλά έχω διαβάσει ότι έχει κάνει απαξιωτικές δηλώσεις για το μέταλ. Έχει κάνει και ο Dickinson απαξιωτικές δηλώσεις για το μέταλ; Αυτό δεν το ήξερα να πω την αλήθεια μου. Μπορεί κάποιος να δώσει κάποια πηγή για το τι είπε ο ένας και ο άλλος;

Αυτόν που έλεγε πως το μόνο κακό που θα περιοδεύει με τους Helloween -είμαι και ον τοπικ- είναι ότι θα παρευρίσκονται οι κολλημένοι μεταλλάδες στις συναυλίες του.

1 Like

Ο καθένας βλέπει αυτό που θέλει να δει πίσω από κάθε δήλωση…

Με τη λογική αυτή ο μεταλ γκαντ έκανε κωλοτούμπα μετά τους Two, ο Βρασίδας είπε αυτά κλπ κλπ…

Μην πάει κανείς πουθενά αδέρφια…ΕΜΕΙΣ ΞΕΡΟΥΜΕ…

4 Likes


Μονο σημειο στη συναυλια που ασχοληθηκα με κινητο,ψιλοαδιαφορο τραγουδι ετσι κι αλλιως για μενα.

3 Likes

Αιμ μπακ μπίτσιζ:joy::metal:t4:
Αν και με πρόλαβε η @Sh_Wo_f και πόσταρε φωτό μας!

Λοιπόν, αν και δηλώνω φανατική κολοκύθα, τους είδα πρώτη φορά λαιβ! (Ξέρω τι λαιβ επιλέγω :sunglasses: )
Τους αγαπώ αγαπώ αγαπώ !!


Πάρτε μια μετασυναυλιακή σελφι!

Μετά την έκρηξη αγάπης να πω ότι σταματήστε να κάνετε μπουλινγκ σε ανθρώπους με κινητά στις συναυλίες! Είμαι και εγώ μια από αυτούς! Στο κάτω κάτω εγώ προσωπικά θέλω να θυμάμαι τα πάντα από συναυλίες αλλά η μνήμη μου πάει περίπατο! Οπότε είναι μαστ-χαβ το κινητό!

Επισης, εγώ δεν έκλαψα σε συγκεκριμένα κομμάτια … έκλαιγα και χοροπηδούσα σε όλα :joy: (είχα παρατήσει την παρέα μου και ήμουν μόνη μπροστά ζώντας την στιγμή)

Δεν υπάρχουν λόγια να περιγράψω το λαιβ :heart:

7 Likes

Εγώ στο επιχείρημα σου απάντησα, αν λοιπόν χρησιμοποιούσα τέτοιους χαρακτηρισμούς, σίγουρα δεν θα πήγαιναν στον Bruce!

@Clairvoyant Ο kiske εκανε 2 συναυλίες playback μερικά lines. Και το έχεις κανει κυπριακό.

@separss Ο halford παντως είχε πει οτι το μέταλ έχει πεθάνει. Και ο βρούτος, θεωρεί το skunkworks καλό. (ήθελε να γίνει alternative αλλά ΔΕΝ). Το ίδιο και ο Snider, φαντασιώνεται οτι παιζει σαν Imagine Dragons & NIN (αλλα ποιος θέλει να τον ακούσει σε τέτοια πλαίσια ? ) Μαλακιές πολλές και χιλιοακουσμένες. Ντάξ, μετά καταλαβαίνουν. Υγειές είναι να έχουν εξωτερικές αναζητησεις, αλλα καλύτερα να τις κανουν σε projects.

@Clairvoyant : Ολοι κολλάνε ενσημα. Το θέμα είναι ΠΩΣ το κάνεις ? Υπάρχουν περισσότερο και λιγότερο αξιοπρεπείες τρόποι. Επίσεις OI Helloween (όχι Η)

Αυτο το λεσ εσυ οχι αυτοι που ηταν στην συναυλια, εκτος αν ησουν εκει.

εχεις δικιο οπως και επισΗς οχι ΕπισΕΙς εξυπνακια

Clairvoyant, επειδή βαριέμαι να σε κυνηγάω με το που έχω ξυπνήσει αυτή είναι τελευταία προειδοποίηση γιατί το 'χεις κουράσει.

3 Likes

Αν 13:10 ώρα Ελλάδος μας λες " με το που έχω ξυπνήσει" …Να ξέρεις ότι σε σέβομαι διπλά και τριπλά πλέον :+1: \m/

ΥΓ : Ακόμα στον καφέ είμαι εγώ πάντως :sunglasses:

2 Likes

πιστεύω ότι τα βιντεο που τράβηξε η κοπέλα μου , δεν θα είναι αξιοπρεπή για youtube ( στο κινητό φαίνονται πολύ καλά ) αλλά υπάρχουν μερικά αρκετά καλά ήδη ανεβασμένα

Συμφωνώ με @_a_a ότι δεν περιγράφεται εύκολα , ούτε αποδίδεται η μαγεία που νιώσαμε με ένα βίντεο αλλά ας υπάρχει στο φορουμ ένα decent δείγμα .


4 Likes

Θενκ γιου μαι φρεντ @Rebel ! Τράβηξα πολλά και σούπερ πχιοτητα αλλά δεν τα έχω ανεβάσει γιουτιουμπ ! Βρε λες; :stuck_out_tongue:

1 Like

Τι λες παιδί μου ; Αυτά είναι του σατανά , γαμώ τα κινητά μας/σας

επιφυλάσσομαι να ανεβάσω αυτά τα 3-4 που έχω .Ειδικά ένα 3λεπτο απ τον Και Χανσεν όσο χάλια και αν σας φανεί , θα το ανεβάσω να υπάρχει

Τα 2 αποπάνω δεν είναι δικά μου προφανώς ε;; Η μαγεία του keeper είναι να την ζήσεις στο πετσί σου όχι να γράφεις 20 λεπτά …Σε αυτό συμφωνώ γενικά με την άποψη . Αλλά όχι και υπερβολές να κράζουμε που θέλουμε να έχουμε κάτι να θυμόμαστε

Κάνε την καλή κάποια στιγμή

3 Likes

Αντε ασχολήθηκα . Άμεση ανταπόκριση ε;; :sunglasses:

Το μόνο κομμάτι που δεν είναι μπαλάντα και με έκανε να δακρύσω τόσο πολύ . Με αυτά και με κείνα , το κάναμε άτυπο soundtrack του ταξιδιού . Πολύ θετική αύρα


2 Likes

:joy::joy::joy: αυτά είναι του «οξω-από-εδώ» !

Μου αρέσει που λες ότι δεν είναι δικά σου, για να αποφύγεις λιντσάρισμα :joy:
Εγώ έχω θέμα, αλήθεια δε θυμάμαι ! Αλλά νταξ, οι Helloween είναι μεγάλη αγάπη όποτε δεν υπήρχε περίπτωση να μην τραβήξω! Αλλά τραβούσα μισά (γιατί ήθελα να εξοικονομήσω μπαταρία ! Σοου, μάλλον δεν έχει νόημα να τα ανεβάσω :disappointed:

1 Like

λέω ότι δεν είναι δικά μου γιατί τα πρώτα είναι αξιοπρεπή ενώ τα δικά μου κακής ποιότητας :grin:

αλλά πιάνουν λίγο το feeling. Είναι πιο τρου πάντως :stuck_out_tongue:

Η συναυλία μου έδωσε όσα περίμενα και αυτό ήταν μόνο ανατριχίλες σε τραγούδια της εποχής Hansen/Kiske. Το όλο στήσιμο ήταν επαγγελματικότατο, ο Derris είχε πάρει πάνω του το επικοινωνιακό κομμάτι και γενικά βοήθησε πολύ τον Kiske. Αναμενόμενα πολλά echo όταν έσκουζαν, αλλά νομίζω πως ήταν κάτι που οι λογικοί οπαδοί περιμένανε να συμβεί. Μόνο αγάπη για τα τραγούδια εποχής Derris (εκτός από τις μούφες των τελευταίων χρόνων, αν και ο κόσμος έδειξε να γουστάρει και αυτές). Φάνηκε πως την γουστάρουν πραγματικά τη φάση οι Helloween και υπήρχε καλή χημεία μεταξύ των μελών. Τα διάφορα λαθάκια εδώ και εκεί απέδειξαν πως οι μέρες του κασετοφώνου ανήκουν στο παρελθόν.

Κοινό: Ψόφιο, ήμουν μπροστά στα αριστερά στο ύψος που τελείωνε η εξέδρα/διάδρομος και όσο και αν προσπάθησα δεν είδα να κουνιέται φύλλο σε τραγούδια που πιστεύω πως στην Ελλάδα θα μαδούσαμε τους τοίχους ακούγοντάς τα.

Μπύρες: Η πιο νηφάλια συναυλία μου εδώ και πάρα πολύ καιρό. Στην ουρά οι δικοί μου χάσανε 3,5 τραγούδια (τις μούφες που ανέφερα κ πιο πάνω- φύγανε στο Are you Metal? και γύρισαν στο Perfect Gentleman) για να φέρουν να βρέξουμε τα λαρύγγια μας, οπότε δεν έπαιζε να πάω να περιμένω 15 λεπτά για να πάρω.

Merch: Και εκεί συνωστισμός, αλλά δεν με ενδιέφερε έτσι κι αλλιώς

Highlight: Νομίζω πως στο Keeper of the Seven Keys ένιωσα τα περισσότερα

Ταξίδι αστραπή που διήρκεσε 30 ώρες εκ των οποίων τις 14 τις περάσαμε στο αυτοκίνητο, αλλά άξιζε κ με το παραπάνω την ταλαιπωρία. Εμπειρία ζωής και μεγάλο απωθημένο αυτό το λάιβ

10 Likes