Hermano rocks at athens

Με support τους Planet Of Zeus , τους οποίους θεωρώ ως μία από τις πιο δυνατές(μπράτσα και τσι χοχο) μπάντες της ελληνικής σκηνής. Ζάρκα τι λες?8)

Απλά μαγικό…

οσο θεοι ηταν οσο παιζανε, τοσο ξενερωμα ηταν το τελος. επι 70 λεπτα συγκινηση με γκαρσια και τα ρεστα επι σκηνης με εναν κιθαριστα wanna-be josh homme να οργιαζει με υπερ-εκδηλωτικη παρουσια. το αρνητικο: μονο 70 λεπτα ρε παιδια; γιατι; οταν τελειωσαν το σετ ο κοσμος εμεινε επι 15 λεπτα να φωναζει αν και ειχαν ηδη βαλει να παιζει μουσικη στα ηχεια. περιμεναμε, περιμεναμε, περιμεναμε, αλλα… τιποτα τελικα.

καποια μελη μετα κατεβηκαν στο κοινο, ο γκαρσια ομως οχι. εκει βασικα μου την ψιλοεδωσε. δε μπορεις τη μια να λες “ηρθαμε ειδικα σε εσας στην αθηνα για αυτο το σοου και οι υπολοιποι που δεν ηρθαν, fuck off” και απο την αλλη να παιζεις 70 λεπτα. δηλαδη ετσι εννοουν το ποσο ‘ξεχωριστοι’ ειμαστε γι αυτους;

ο γκαρσια θεος επι σκηνης, παρουσια αποστομωτικη, θετικη τελικα η αναμνηση μου απο το λαιβ αλλα οσο να ναι μου αφησε και μια γευση πικρας. ρωτησα τον ενα κιθαριστα και μου λεει οτι δεν ειχαν αλλα κομματια και οτι αν παιζαν το ιδιο κομματι δυο φορες φοβοντουσαν οτι ισως τους βριζαμε. καλη δικαιολογια.

MotherLOaaaaaaaaaaaD

λιγα λογια και απο μενα για τη συναυλια…

αν ειχαν παιξει ακομα δυο κομματια, π.χ. ενα kyuss και τη διασκευη σε ac/dc που κανουν, πραγματικα το live θα ειχε απογειωθει…:? :? κριμα ομως…:-s :-s

μπαντα καλη και δεμενη, οπως και ειπε ο angmar ενας lead κιθαριστας κοπια του homme, αλλα ενας garcia απλα ηγετικη μορφη, τι να πω?

γενικως η βραδια κυλησε πολυ ομορφα με πολυ headbanging και τη μυρωδια της ερημου που εφερε μαζι του ο garcia (βοηθησαν βεβαια και τα αρκετα green machines που γυρνουσαν απο στομα σε στομα στο gagarin :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: )

απλα ελειπε το κατι παραπανω που θα μας εκανε να τραβαμε τα μαλλια μας…

p.s. στο τελος κατεβηκε ολη η μπαντα κατω και υπεγραψε, εβγαλε φωτογραφιες και ηπιε μπυρες με οσους ειχαν απομεινει… καλη φαση…
π.σ. 2. (γαμωτο το κερατο μου δεν ειχα μαζι μου τα kyuss να τα υπογραψει αλλα μου υπογραψαν το εισιτηριο και το dvd…)

Κι εγώ εκεί ήμουν :smiley:
Πήρε ο φαδερ το βινύλιο. οεεεεεεεεεεεεεεεε
Θα συμφωνήσω στις ήδη διατυπωμένες κριτικές… Ο κιθαρίστας προσπαθούσε να γίνει Homme… Αλλά ντάξει σιγά, καλός τυπάς ήταν. Το 39 μπύρες σερί που είπε για τον Garcia ίσχυε; :stuck_out_tongue:
Πολύ λίγο έπαιξαν ρε γαμώτοοοοοοοοοοοο…
Κι εγώ απ’ αυτούς που φώναζαν green machine ήμουν αλλά πουυυυυυυ…
Μ’ άρεσαν πάαααααααααααρα πολύ! Πορώθηκα! Δυνατή συναυλία. Μ’ άρεσε και το Gagarin (πρώτη φορά πάταγα το πόδι μου). Η πλάτη μου υποφέρει για χάρη τους :smiley:
Για το ps 1 του Heatseeker… τώρα μπορώ να πέσω σε κατάθλιψη. Από τους πρώτους έφυγα γιατί τσίριζε η αδερφή μου και γιατί ο φαδερ έλεγε “σιγά μην καταφέρεις να βγάλεις φώτο. Παίζει να τον πιάσεις την ώρα που θα ναι βαριά μαστουρωμένος”. Έλεος δλδ… ήθελα πολύ να ανταλάξω μια χειραψία (το λιγότερο ε, εγώ θέλω κουβέντα και φώτος :smiley: ) με τον Garcia και τον Dandy Brown. Του φούστη δλδ…!!
Τεσπά… παρατήρησα ότι ενώ γενικά ο ήχος των Hermano είναι πιο alternative η βραδιά που ζήσαμε ήταν stoner.
Τελικά όλοι εισέπραξαν το ίδιο παράπονο και την ίδια χαρά… κράτησε λίγο αλλά είδαν τους Hermano :stuck_out_tongue:
Άντε και στους Nebula όπως λέγαμε μετά εμείς (:stuck_out_tongue: )

ps. αν είχε πάει κανείς στο ΑΝ όταν είχαν ξαναέρθει ας πει γνώμη. Να συγκρίνει δλδ. Ο θείος μου (ναι οικογενειακώς πήγα) μου είπε ότι ήταν καλύτερα φέτος γιατί ο Garcia την προηγούμενη φορά δε καταλάβαινε τπτ. Ισχύει; για πείτε για πείτε.

Νομίζω η εμφάνιση στο Αν είχε καλύτερη ατμόσφαιρα καθότι ήταν πρώτη τους εμφάνιση στην Ελλάδα, πιο “οικογενειακός” χώρος κλπ. Πάντως ο Garcia όντως στεκόταν καλύτερα την Δευτέρα απότι στο Αν. Περισσότερα πολύ σύντομα στο ρεπόρτ.