High On Fire - De Vermis Mysteriis

Ίσως και να’χει ξεφουσκώσει λίγο αλλά είναι στα ίδια επίπεδα με το Snakes.Αλλά για πιο πίσω ούτε λόγος…

Νταξει εμενα μαρεσουν ολα τα hof με το art of self defense και το surrounded by thieves λιγο παραπανω, ειδικα το πρωτο ακομα λιγο πιο πανω.
Οποτε ναι, μαρεσε και το snakes και αυτο κινειται αρκετα στα μεταλικα μονοπατια του snakes. Σαν συνολο το θεωρω αρκετα καλυτερο και με πολυ πιο ταιριαστη για hof παραγωγη πχ τα θρασατα κομματια του snakes ειναι σαν τα κρατα καποιος με χαλιναρια, εδω δεν εχουμε τετοιο θεμα. Καθαρη μεν, αλλα οχι σε σημειο που να χαλαει τις συνθεσεις beyond repair…ολα θεμα γουστου ειναι βεβαια

Κορυφαια κομματια ειναι:madness of an architect, αν εξαιρεσω τη βαρετη εισαγωγη ειναι καταπληκτικο, κλασσικ hof κομματι με πιο αργο ρυθμο και ενα ριφφ οδοστρωτηρα, το king of days που ειναι και αυτο αργο, λιγο ψυχεδελεια και τετοια και ενα τρομερο σολο και το romulus and remus με ενα τρομερο ριφ και εδω.
Μετα παμε στις θρασιλες του fertile green και bloody knuckle (χεντμπανγκινγκ και ξερος). Serums of liao καλο αλλα οχι οσα τα προηγουμενα, ομωνυμο και spiritual rites δεν μαρεσαν.
Επισης καποιος να μου πει γιατι δε χτισανε το warhorn γυρω απο τις κιθαρες και προτιμησαν σκετο μπασο. Το ριφφ παραλιγο να καταπιει τα ακουστικα μου ετσι οπως ακουγεται στο τελος με τις κιθαρες. Μιλαμε για κορυφαιο οχι αστεια, θα μπορουσε να ειναι απο τα καλυτερα κομματια τους,.

Με λιγα λογια, τιποτα που θα συγκινησει καποιον που δεν του αρεσει η μπαντα, σιγουρα δεν θα αρεσει σε αυτους που δεν αρεσε το προηγουμενο και αυτους που θελουν τον ηχο των πρωτων, αλλα ατομα οπως εγω που μαρεσουν ολα τα hof, λογικα θα αρεσει και αυτο. Εγω ξαναλεω το βρηκα καλυτερο απο το snakes.

ακριβως αυτο:p