Μεγαλύτερες εφευρέσεις-εκθειάζοντας τον homo sapiens-sapise

θέλω κι εγω.σε ταπεράκι.ή να έρθω εκεί?τι θες,πες μου

ταπεράκι

οκ,αλλά δε θα το πακετάρεις εσύ.:-s ξέρεις
και μετά κρατάω το ταπεράκι:p

Τα ΤΕΙ. Πχια μηλόπιπα τώρα…

η χτεσινή πίτσα.
κρύα με κοακολα ή καφε

Η αναρρωτική άδεια…

Είμαι άρρωστη…γμτ…&:&^(@@:$(:@!$@&*(!!!

Χαζές απαντήσεις δώσατε όλοι, η αλήθεια κρύβεται εκεί έξω:

  • οι Muse και οι Ayreon
  • το Liquid Eternity το Beneath the Waves και το Comatose

και τα πιο κρίσιμα:

  • οι γάτες!
  • τα γυαλιά ηλίου, χαλαρά
  • οι (μ)πιτζάμες που είναι ζεστές είτε από το σιδέρωμα είτε από το καλοριφέρ, τις βάζεις και ζεσταίνεσαι!!! :smiley:
  • τα αφρόλουτρα με το ωραίο άρωμα
  • τα μπικίνι, απορώ πώς τόσες γενιές γυναικών έκαναν μπάνιο με τα ολόσωμα :-s
  • τα αντιηλιακά με ωραίο άρωμα

και το τοπ 5:

  • ο κακός μεϊχεμάς στο Silver Dollar που δημιούργησε σχολή για το πώς καβλώνεις γκόμενα με το απόλυτο κλάσιμο/γράψιμο ωρών
  • οι εξυπνάκηδες (πχ “το ξέρεις ότι το χρώμα της μπλούζας σου είναι τρέντι;” θριαμβευτικό χαμόγελο. Με τσάκωσες ατιμούτσικο)
  • το ανέκδοτο με τους Γερμανούς (που μας έλειψε)
  • τα ψέματα στη μαμά (“γιορτάζουν 4 φίλοι μου και πρέπει να τους πάρω δώρο, βάλε 200 ευρώ στο λογαριασμό μου” ντροπαλό ύφος)
  • ο καθηγητής μου που στην κωλότσεπη είχε έναν πάκο από τα αυτοκόλλητα των Streetpanthers, θεούλης :lol:

Οι ελεγκτές του ησαπ…

Ω ναι! Απλά δεν υπάρχουν αυτοί!

Το πιτα κοτομπεικον με πατατα ντοματα κρεμμυδι και σως

Το Vive Cuervo σε μορφη γρανιτας στο Terravibe/Gagarin και ξερω γω που αλλου πουλανε

H Toblerone

Ολα τα μεσα αναπαραγωγης ηχου

Η ψηφιακες φωτογραφικες μηχανες

Τo pc

Το ποδηλατο

Ολα τα μουσικα οργανα

Το msn

Το να λείπουν οι γονείς απ το σπίτι

και

η μεγαλύτερη

η μοναδική

(παραθέτω εμεσενικό διάλογο με κρισπ)

ιφριtoolης says:

που λες
ιφριtoolης says:

ήθελα όταν πέφτω για ύπνο να ακούγεται μουσική
ιφριtoolης says:

χαμηλά
ιφριtoolης says:

από ηχεία
ιφριtoolης says:

όχι από ακουστικά
ιφριtoolης says:

ε άφηνα ανοιχτό το πισι
ιφριtoolης says:

αλλά μούφα ρε
ιφριtoolης says:

βούιζε
ιφριtoolης says:

οπότε πήρα 2 ηχεία για πισι απλά
ιφριtoolης says:

τα κόλλησα στη πλάτη του κρεββατιού μου και τα συνέδεσα με το ντισκμαν που το έχω στο κομοδίνο
ιφριtoolης says:

και το όνομα αυτού: μουσικό κρεββάτι.
Chris says:

:expressionless:
Chris says:

ΟΚ
Chris says:

πολυμηχανο φρι φρι

Το φριφρι ειναι απογονος του Κυρου Γραναζη.

Ον τοπικ:

  • Τα χασικλιδικα ρεμπετικα γενικοτερα και η φωνη του Βαμβακαρη ειδικοτερα.

ε,βοηθάει και η σχολή του σ’αυτό.
όλο κάτι μαραφέτια ανοίγουν και τα κοιτάνε πως είναι μέσα

Οι διακόπτες

Η μηχανή τηλεμεταφοράς σπίτι σου όταν είσαι μεθυσμένος, κουρασμένος κτλ…

…αν και όταν εφευρεθεί ποτέ. :expressionless:

Όντως, σπουδαία εφεύρεση. Πως θα θελα να διακτινιστώ σε μια παραλία τώρα! (κάπου στην Καραιβική). Και για να πω και ένα άλλο άχτι μου, ήταν ανέκαθεν ευχή μου να κατασκευαζόταν κάποτε μια χρονομηχανή… Αν και μάλλον είναι αδύνατον κάτι τέτοιο… :frowning:

εδιτ: προσθέτω στις μεγάλες εφευρέσεις τα black metal φωνητικά. Μεγάλη δημιουργία, μα την αλήθεια.

Κάποιος είχε πει ότι δεν θα καταφέρουμε να κατσκευάσουμε ποτέ χρονομηχανές. Διαφορετικά, πώς εξηγείτε το γεγονός ότι δεν έχουμε γεμίσει τουρίστες από το μέλλον?

η μουσικη, maybe?
interne?

ιντερνε

Ναι, αλλά για σκέψου, αν έρχονταν τουρίστες απο το μέλλον και το μαθαίναμε αυτό θα καταργούνταν οι διαχωρισμοί ανάμεσα στον χρόνο και η ιστορία θα άλλαζε εντελώς πορεία. Εξάλλου το παραμικρό γεγονός (βλέπε η μύτη της Κλεοπάτρας) μπορεί να αλλάξει τον ιστορικό ρου. Επομένως δε θα τους συνέφερε τους τουρίστες να αλλάξει το οτιδήποτε, γιατί τότε θα έθεταν σε κίνδυνο και τη δική τους, μελλοντική ύπαρξη.

(πολύ Back To The Future βλέπω) :stuck_out_tongue:

Τέσπα, κατα τ’ άλλα δε διαφωνώ…! Κάπου είχα διαβάσει πως ακόμα και αν εφευρεθεί κάποτε χρονομηχανή, θα ναι ευκολότερο να ταξιδέψει ο άλλος στο μέλλον παρά στο παρελθόν, όπως ταξιδεύει και στο διάστημα για παράδειγμα. Με τη λογική της σχετικότητας του χρόνου ανάμεσα στο ηλιακό μας σύστημα και στο σύμπαν γενικά, το οτι δηλαδή ένα ον σε ένα μακρινό άστρο απο τη γη δε βρίσκεται μόνο σε μεγάλη απόσταση τοπικά, αλλά και χρονικά επίσης…