Iced Earth / Dark Tranquillity european tour 2007

:cry: :cry: :cry: :cry:

Ολοκληρο λινκ για μενα…

Τι καλουλης…:smiley: :smiley: :smiley:

Viele Danke!!!8)

ο Χρήστος τα πε όπως ακριβως ήταν, δεν έχω κατι να προσθεσω. Απλα ότι το 20λεπτο που παιξανε, εμενα μου φανηκε 40λεπτο, ενω οι Τουρισας ειχανε τα πιο ομορφα μπλουζακια σε σχεση με τους αλλους 2.
Ο Τζεφ Γουοτερσ ειναι τεραστιος επισης.

Ερωτηση: Οι Turisas εχω ακουσει οτι λενε σε διασκευη το ‘‘Rasputin’’ απο Boney M και επειδη για ευνοητους λογους με ενδιαφερει να μαθω ποσο καλα το λενε…μηπως το ακουσε κανεις χτες (αν το ειπαν) να μου πει γνωμη…???

Γ Α Μ Α Ε Ι

Κυκλοφορει σε single

Thanks Tolkkiman…!!

Μιας και το θρεντ εχει και Dark Tranquillity στον τιτλο,ειπα να το γραψω δω και να μην κανω καινουριο.

Σημερα περασε απο Βερολινο το Eastpak Antidote Tour με Sonic Syndicate,Dark Tranquillity,Soilwork και Caliban(19,55 Ευρω :slight_smile: ).

Η σειρα εμφανισης τους τελικα δεν ειχε και πολυ σχεση με το ποσο παιξαν,αφου περα απο τους Sonic Syndicate(30 λεπτα) οι αλλοι 3 παιξαν πανω κατω το ιδιο(45-50 λεπτα οι DT και oι Soilwork,μια ωρα και κατι οι γερμανοι Caliban).

Kαι τα 4 γκρουπ ηταν αρκετα καλα,αν και οι Sonic Syndicate ηταν λιγο emocore φαση,ενω οι Caliban μας κουρασαν λιγο με το χαρντκορ τους.
Εγω και ο Ουλβερ πηγαμε κυριως για DT,αλλα λογω του αριθμου των γκρουπ παιξαν λιγο και δεν το ευχαριστηθηκα οσο ηθελα.Παρ’ολα αυτα,οσο παιξαν τα σπασαν,ενω το σετλιστ επικεντρωθηκε στα πιο καινουρια κομματια:
Setlist DT:

Terminus,The Lesser Faith,Treason Wall,The Wonders at your Feet,Misery’s Crown,Focus Shift,Punish My Heaven,My Negation,The New Build

Σαν πορωμενοι φανμποηδες που ειμαστε βγαλαμε και φωτος:

Α,και κατιτις για τον Angmar :slight_smile:


Etsi kai to pipini gia ton Angmar ton PI-PI-NO-KY-NI-GO!:smiley:

ερωτηση. παιξαν μονο καινουργια; τα παλια χωνουν μπολικο. βασικα τα καινουργια ειναι μεταλκοριλα και μου τη σπανε απο τοτε που το γυρισανε στο μελωδικο. ο φιλος σου ο ουλβα φταιει που τους εχασα τοτε με machine head (γκρρρ). η τελευταια καλη ευκαιρια πριν το γυρισουν εντελως στο μελωδικο μεταλκορ. :frowning:

a small boy and a grey heaven και shadow hearts ρεεε… ωραιες εποχες.

δευτερη ερωτηση. τελικα αυτην την εχουν μονο για βιτρινα ή ξερει μπασο;

καμια επαφη. αυτους τους ακουω ρε. απλα τελικα το μακιγιαρισμα/φωτοσοπ κανει τρελη δουλεια. μια χαρα κοπελα ειναι παρολα αυτα.

ο πρωτος δισκος Θεριε δεν ειναι ετσι. μαλλον ολα του δευτερου επαιξαν. το πρωτο χωνει σουηδιλα καργα.

Βρε χωναν αυτα που παιζαν,αλλα με κουρασαν,πολυ μονοτονα.

Ε κατι κανει μωρε,δεν στεκοταν απλα,επαιζε κιολας :lol:

Το ξερω,τον ειχα ακουσει μερικες φορες τον πρωτο δισκο,καλουτσικος ηταν.Απλα και η εμφανιση τους(ειδικα του ενος κιθαριστα) ηταν emocore και τα περισσοτερα τραγουδια που παιξαν ηταν σε τετοιο στυλ.Οχι οτι μας χαλασαν,φαση ειχαν.