Iced Earth: Αγαπημένος τραγουδιστής

Gene Adams ως αγαπημενος:p :yahoo: :metal: διότι απλά ο πρώτος δίσκος των Iced Earth τα ΣΠΑΕΙ:D .Χαλαρά ο αγαπημένος μου.

Ως καλύτερο θεωρώ ισάξιους John Greely και Mathew.Ο πρώτος τα σπάει στις ψηλές ενώ ο δεύτερος βγάζει συναίσθημα8)

κι εγω την φωνή του έχω ερωτευτεί :har:

Είναι παντρεμένη…:frowning:

παιδιά έχει?:stuck_out_tongue: :lol:

oχι ειναι στειρα

Πιστευω πως οι φωνητικές ικανότητες του Ripper είναι σαφώς ανώτερες από των υπολοίπων… απλά είναι άτυχος γιατί έχει πέσει στη χειρότερη περίοδο των ICED EARTH…

Mat me elahisti diafora ap ton Ripper.

Sostos!!!

Μπιλ τσέκαρε τα Νεα Μηνύματά σου.

Απαγορεύονται τα γκρήκλις

:roll:

Ο John Greely όντως πολύ καλός και συμμετείχε και σ’ ένα album που σπέρνει.

Ο Gene Adam πάλι δεν την πολυπαλεύει μπροστά στους υπόλοιπους :stuck_out_tongue:

Αντικειμενικά (δηλαδή από άποψη τεχνικής κλπ) καλύτερος είναι ο Ripper.

Αγαπημένος σίγουρα ο Barlow!

μα τη ερωτηση ειναι αυτη? barlow

Ωραία, το emoticon ":roll: " όμως, πού κολλάει;

Barlow χωρις να το σκεφτω καθολου.

χαχαχα

Matt Barlow φυσικά!
Τι να λέμε τώρα…

Σαν φωνή αντικειμενικά είναι ο Ripper αλλά:

  1. Με την καθοδήγηση του Schaffer που την είχε δει κάπως εκείνη την περίοδο κατάφερε και ακουγόταν σαν power τραγουδιστής των 80’s και οι μελωδίες κομματάκι Cheesy(που είναι όλα αυτά τα Agressive φωνητικά που έκανε στους Priest?). Παρόλαυτά δεν νομίζω ότι σε ύφος διαφέρει και πολύ από τον Greely.
  2. O Barlow είχε περισσότερο πάθος και πολύ χαρακτηριστική χροιά πράγμα που ο Ripper δεν διαθέτει(τουλάχιστον σε ότι έκανε στους Iced Earth) και στο κάτω κάτω εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει ο τραγουδιστής να είναι τενόρος αλλά να μπορεί να σε κολλήσει να κρέμεσαι από την κάθε του συλλαβή.
  3. Θέλει και ρώτημα ποιος είναι ο αγαπημένος μου?

P.S. H Συγκριση μεταξύ Greely και Owens είναι λίγο άδικη έτσι όπως την παρουσιάζετε μιας και ο ένας αβαντάρεται τρελά από μια από τις πιο κλασικές στιγμές των Iced Earth ενώ ο άλλος έχει φορτωθεί πάνω του την αποτυχία των Iced Earth στις 2 τελευταίες αμφιλεγόμενες κυκλοφορίες τους(παρόλο που τελικά συνθετικά ήταν σε πολύ ψηλό επίπεδο, στα σίγουρα καλύτερες από το Horror Show).

Τίποτα απλά πρώτη φορά βλέπω άνθρωπο να θεωρεί αγαπημένο και καλύτερο τους δύο (κατα τη γνώμη μου) χειρότερους τραγουδιστές των iced earth. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δε μ’ αρέσουν :stuck_out_tongue:

Greely, έτη φωτός μακριά από τους άλλους.

Aντικειμενικοτατα ομως…

Barlow με κλειστα τα ματια ! ( χωρις να θελω να ριξω και τους αλλους αλλα … Barlow και τα μυαλα στα καγκελα…8) )