Ides of August - Χαλκίδα 26 & 27 Αυγούστου

Wipers δεν έπαιξαν ποτέ, άσχετα αν φορούσα την μπλούζα κι εγώ κι ο τραγουδιστής Ruined Families :stuck_out_tongue:
Χτες είχε τον μισό κόσμο από την πρώτη μέρα, παρόλα αυτά ήταν εξίσου δυνατή φάση και χωρίς πολλές ψυχές.

Mμμ, ναι παρασύρθηκα, κάτι παρεμφερές ήταν. Χτες είχε πάντως ωραίο πιτ, είχα χρόνια να αποκτήσω μια καλή μελανιά. Ποιος να μου τη φόρεσε άραγες? :-k

αυτό θα εννοείς, έπαιξε πριν βγουν οι ruined families

οχι εγω που ημουν γερος παντως …

λοιπον οργανωση σουπερ … μπυρες φτηνες κ ΚΡΥΕΣ . μπαντες οτι ειπε ρεντ ραμ , με σαραμπαντε στο καλυτερο λαιβ τους ανετα. Γκομγκομα τεραστιοι , ρουιντ εχουν παιξει κ καπως πιο ομορφα αλλα και παλι γαμω και οι σαιγκον νοτ μαι καπ οφ τι αλλα με προοπτικες ζορικες. Περισσοτερος κοσμος νεξτ ταιμ ε … Κιε γαμω τις φασεις γενικα . Του χρονου παλι λοιπον ξεκινατε μεσημερακι , φτανετε χαλκιδα πινετε καφεδαρα , τσιμπατε κ κατι να χετε αντοχες, και καπακι σκατε για μπυρες στο επομενο Φεστ του ΒΑΝ για μια κιε γαμω τις φασεις.

E, καλα …ηχητικα δεν εχουν και τοση σχεση οι Wipers με τους Sound.

Παντως, παντα τετοια παιδια, γιατι ακουω οτι στησατε εξαιρετικη φαση, ενω κι οσες μπαντες ξερω (οχι οτι λεω κατι αρνητικο, απλα δεν εχω ασχοληθει με ολες τις μπαντες που παιξαν) ειναι ιδιαιτερα αξιολογες.

Ναι ρε, ξέρω, εύκολα όμως δεν ήταν ούτε Fleshtones ούτε Dinosaur Jr ούτε Dead Moon (τα υπόλοιπα της playlist):!:
Οπότε αντιλαμβάνεσαι ποιο θα είναι το “παρεμφερές” :wink:

Άσε το βρήκα, το Dinosaur Jr. εννοούσα, όχι το Sound. Επίσης υπέροχη πλέηλιστ, κρίμα που δεν ήταν κι ο νομιστεράκης να απολαύσει την ομορφιά που έπαιζε όσο μαζευόταν ο εξοπλισμός. 8)

χαχ, νόμιζα οτι ειχες post punk wipers στο μυαλό σου

όσο για το μετά, δεν ήταν δικά μου αυτά που έπαιζαν, δεν ακούω ούτε mastodon ούτε κατι grind που έπαιζαν στην συνέχεια… 8)

Δεν ημουν Χαλκιδα για να ξερω την πλεηλιστ, οποτε μιλησα καθαρα με αυτα που ξερω. :wink:

Και τα μπραβο που ειπα δεν πηγαιναν στο οτι ημουν χτες και περασα γαματα (που ετσι θα γινοταν, σιγουρα), αλλα στο οτι μιλαμε για ενα 2ημερο φεστ με πολυ καλες μπαντες, στο οποιο απο οτι λενε οσοι βρεθηκαν ολα κυλησαν τελεια.

ωραία ήταν, αν και κακή διοργάνωση γενικά. ευτυχώς η ΕΛΛΗΝΙΚΗ σκηνή έσωσε τη φάση.

:yesmaster:

πού ήταν τα φρούτα και οι φρουτοχημοί; γιατί δεν ξέρει η διοργάνωση από πού κλείνουν οι προβολείς; το καζανάκι είναι χαλασμένο και το τσιμέντο ήταν σκληρό.

:ban:

Καλή φάση ! Άντε και του χρόνου λοιπόν ! 8)

Μόνο κανονίστε να είναι λίγο πιο “άνετη” ημερομηνία (μακριά από εξεταστικές κλπ) για να έρθουμε κι εμείς οι άμοιροι φοιτητές…

Έχω καταλήξει οτι καμία περίοδος μέσα στο καλοκαίρι δεν είναι ιδανική… Μέχρι μέσα-τέλος ιούνη, έχουν όλοι εξεταστικές, ιούλιο αρχίζουν να φεύγουν για διακοπές (κάποιοι μπορεί να έχουν ακόμα εξεταστική), αύγουστο κι αν έχουν φύγει και τέλος αυγούστου… εξεταστική! :stuck_out_tongue:

Πες μου τωρα εσυ πως τους ικανοποιείς όλους…

Έχεις ένα δίκιο εδώ που τα λέμε…

Είναι λίγο δύσκολα τα πράματα το καλοκαίρι.

Τέλος πάντων, ελπίζω να είμαι πιο τυχερός την επόμενη φορά!

sarabante. ΜΟΝΟ ΞΥΛΟ!!!

θα διαφωνησω με ρεντ ραμ σχετικα με remnants. ειναι τοσο γαματοι στα λαιβ που το να ακους το αλμπουμ στο σπιτι ειναι πολυ μαπα…

ban, θα σου εβγαινε πιο φτηνο να μας κερασεις καμια μπυρα στο πιτ :stuck_out_tongue:
γενικα ομορφη διοργανωση, αλλα οντως επεσε πανω σε περιεργη ημερομηνια. τελειως τυχαια μπορεσα να ερθω.

Ητανε πολύ όμορφα, φιλιά σε όλους και φυσικά ωκεανοί αγάπης σε μπαν και σομνάμπουλη για όλα. <3<3<3
Τα φώτα ήταν ένα θέμα για μας που είμαστε ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΝΥΧΤΑΣ αλλά το καζανάκι δεν αποτέλεσε πρόβλημα γιατί είμαστε κομάντα. Οι χαρκοράδες δεν πίνουν πολύ αλλά είναι καλά παιδιά και άμα λάχει αγκαλιαζόμαστε και στα πιτ-στοπ.
Ούμπερ-ρισπέκτ σε μάνο217, ρούιντ φάμιλιζ, σάιγκον και γκομγκόμα για τη βρωμοδουλειά. Σαραμπάντε μεγάλη κλάση.
Έχω ακόμα μια μεγάλη μελανιά στη δεξιά μου γροθιά αλλά δεν έχω βρει τον “τυχερό” που τη γεύτηκε.:S

Άμα υπάρχουν τίποτα φωτογραφίες και βίντεο από το λάιβ, για οποιαδήποτε από τις 2 μέρες, θα ήθελα να μου τα στείλετε αν δεν ειναι πολυ κοπος, θενκς