Indie κυκλοφορίες

:roll:
γαμάτο!

ok. το παραδέχομαι… ο μανος ξέρει απο καλό λάδι… ακούστε τον δίσκο

[B]Wussy - Strawberry[/B]

Ναι το ξέρω γελάτε με το εξώφυλλο που βλέπετε και αυτό δεν αλλάζει στο άκουσμα του ονόματος της μπάντας και εν συνεχεία του δίσκου. [-X

Οκ ναι,η αλήθεια είναι όμως πως μιλάμε για ποιότητα. Τα παιδιά εδώ με απλές κινήσεις φτιάχνουν έντεκα ισοδύναμα τραγούδια και προσφέρουν όλα τα συναισθήματα. Πολύ άδικα θαμμένος δίσκος (του 2011) και γενικά πολύ καλή μπάντα. Ινδι ποπ/ροκ είναι η φάση. Για ορεκτικό… [B][I][U]chicken[/U][/I][/B]

όλοι foals :!:
Philippakis και τα μυαλά στα κάγκελα :stuck_out_tongue:

εθιστικό δισκάκι.

τρίτος εδώ που λιώνει foals.

Είμαι ο μόνος που έχει αφήσει στην άκρη το Foals και λιώνει Two Gallants - The Bloom and the light. [B][I][U]κλικ[/U][/I][/B] :yes:

Ποσο τεραστιοι;! Πριν 2 βδομαδες τους πηρα χαμπαρι και τους εχει λιωσει απο τοτε! Προσωπικα αγαπημενα The Cut & Obsession.

υγ. στην αρχη νομιζα οτι ηταν The National 8O

και live ήταν πολύ καλοί;)

Συνειδητοποίησα ότι δεν είχε αναφερθεί πουθενά στο φόρουμ τούτος ο περσινός έμορφος δίσκος

Menomena-Moms [2012]

Μαζί με το Dirty Projectors για μένα ξεχώρισαν στο είδος.

[B]Healthy Junkies[/B] - Sick Note

Δεν το λέω και indie (να μου πεις, τί είναι ακριβώς το indie?), αλλά μάλλον μία μείξη από 70’s punk, glam, λιγο από new wave, αρκετά εύθυμο άκουσμα βασικά, θα σας θυμήσει μια πιο 90’ς εκδοχή των Blondie κατά βάση. Το άλμπουμ βγήκε πέρισυ, αυτό είναι το video,

το οποίο είναι τέρμα κολληματικό το τραγούδι.

και εδώ ακούτε ολόκληρο το άλμπουμ

Λογικά οι γνώστες θα τους ξέρετε ήδη, αλλά εγώ τους έμαθα πρόσφατα και έχω κολλήσει με αυτή την κομματάρα:

Dry The River - New Ceremony

και το No Rest και το No Rest

Δεν τα λέτε δεν τα γράφετε! :stuck_out_tongue:

Χαχα, όντως τους ξέρατε λοιπόν :stuck_out_tongue:

:stuck_out_tongue:

Τι πρέπει να κάνουμε για να ερθει μια τέτοια μπάντα Ελλάδα?Γυμνή διαμαρτυρία κέτσι?

ΥΓ.Το No Rest είναι στο soundtrack των καλύτερων Χριστουγέννων ever

[SIZE=“3”][B]Απλά δεν έχω λόγια.[/B][/SIZE] Η δισκάρα αυτή δεν θέλει θρεντ αλλά τεμενάδες. Έστω και καθυστερημένα ο δίσκος του 2012.

Όσοι αναγνωρίζουν την αξία μπαντών όπως οι Twillight Singers ίσως ήδη γνωρίζουν. Οι υπόλοιποι ποτέ δεν είναι αργά. [B][SIZE=“3”]ΔΙΣΚΑΡΑ ΔΙΑΟΛΕ! [/SIZE][/B]

Ανατριχίλες με [B][I][U]Death Valley[/U][/I][/B] για αρχή.

Θα επανέλθω φυσικά.

Φοβερό. Θα ακούσω και το υπόλοιπο οσονούπω.

Το χω λιώσει το από πάνω, απίστευτη κομματάρα. Μπαντάρα γενικά, φοβερή απόδοση live.

Στα του δίσκου, υπάρχουν κάποια φίλλερ η αλήθεια είναι, που λόγω ενθουσιασμού δεν μου φάνηκαν στην αρχή. Τώρα που το έχω ακούσει +20 φορές από χτες παρατηρώ πως οι Ποπ στιγμές τους είναι το αδύναμο σημείο τους. Κομματάρες όμως όπως το από πάνω και το [B][I][U]ομώνυμο[/U][/I][/B], δεν βγαίνουν κάθε μέρα. Εκπληκτική φωνή ο τύπος, έχει λίγο από Ηoyem, λίγο από Cave και αυτό αρκεί για να κολλήσεις.