Indie κυκλοφορίες

Damien Jurado-Brothers And Sisters Of The Eternal Son [2014]

wow. such indie. so melancholy.


^^Κινείσαι σε πολύ Φολκ μονοπάτια τελευταία και δεν μπορώ να σε ακολουθήσω (=Ρ). Παρ’όλαυτα ο Χουραδο είναι όντως πολύ πολύ καλός και τα κομμάτια επίσης,

Σε πιο “φλατ” νέα τώρα, προσπαθούσα να σκεφτώ ποιο από τα γνωστά ονόματα ενδέχεται να κυκλοφορήσουν δίσκο φέτος και νάτοι οι πρώτοι. Κάπου Μάρτιο πρέπει να το περιμένουμε.

Το πρώτο σινγκλ διαφέρει λίγο από ότι είχαμε συνηθίσει ακούγοτας KC και η αλήθεια είναι πως δεν με εντυπωσίασε χωρίς να είναι κακό βέβαια. [B][I][U]Coming Home[/U][/I][/B]

εχω λιωσει το together pangea “badillac” απιστευτη ενεργεια

[SPOILER]

[/SPOILER]

Βασικά [I]Silver Donna[/I]

Δηλώνω ενθουσιασμένος με τα καινούργια κομμάτια Girls Names που επαιξαν χτες στο live. Και γενικα το live γαμησε σε βαθμο που δεν το περιμενα

^^ Thumbs Up για τους Girls Names φυσικά.

Κατα τ’άλλα περιμένουμε με λύσσα το από κάτω. Ήθελε θρεντ δικό του κανονικά αλλα επειδή θα πάει χαμένο, ιδού

Συμφωνα με το φμπ τους αργότερα το απόγευμα θα έχουμε το πρώτο σινγκλ.

^^ Το άκουσε κανείς? ^^

Δεν γίνεται να μας απογοητεύσει ποτέ αυτή η μπάντα λέω εγώ. [B][I][U]I See You[/U][/I][/B].

5 Μαϊου ο δίσκος.

Ωραίο με μια πρώτη ακρόαση, θα πέσουν κι άλλες εν όψει Plissken…

Να ακούσετε το St Vincent, τρομερό album… παίζει γαμώ τις κιθάρες η Annie, έχει πάρα πολύ καλή παραγωγή (μέχρι τον drummer των Midlake έχει πάρει ξερω γω, ντόινγκ)… και γενικά κατουρά όλη την γυναικεία pop στην μούρη ο δίσκος!
Ιστορική στιγμή για την γυναικεία indie, κυρίως λόγω ποιότητας δουλειάς.

[SPOILER]

[/SPOILER]

Δεν ξέρω ποιος έχει ασχοληθεί με The Thermals, αλλά το περσινό Desperate Ground τίμιο μου φάνηκε. Όσοι θέλουν [B]Punk [/B]στο Indie τους ας τσεκάρουν. Άλλωστε σφηνάκι είναι ο δίσκος.10 κομμάτια 28’ . Born to kill

Κατα τ’αλλα οι Interpol έδωσαν σημεία ζωής με νέο κομμάτι προσφάτως. Πιθανώς να έχουμε μέσα στο έτος καινούργιο δίσκο, για δες. https://www.youtube.com/watch?v=FEIDrsUrGpU

Interpol νομίζω έχουν ολοκληρώσει την ηχογράφηση του δίσκου και κάπου το καλοκαίρι θα τον βγάλουν.

Tapatalk

να ερχονταν καμια βολτα απο Ελλάδα το καλοκαιρι…

[CENTER][/CENTER]

δισκάρα!

Ανάθεμά σε ρε Baldi, πώς διάολο το έχεις καταφέρει αυτό; Πώς γίνεται από ένα φλωράκι να έχεις μετατραπεί σε μια noise παιχτούρα;

Πόσο μεγάλη αλήθεια. Το ίδιο ακριβώς σκεφτόμουν σήμερα που έριξα τις πρώτες "αυτιές στο καινούργιο. Θα επανέλθω για τον δίσκο γιατί όντως μυρίζει διαμαντάκι (πάλι).

Δεν είχα πάρει χαμπάρι. Τώρα το κατέβασα και ακούω, το έκαναν το θαύμα τους πάλι φαίνεται.

είναι τρομερό το πως καταφέρνουν να παραμένουν πιασάρικοι αλλά ταυτόχρονα βαραίνουν τον ήχο τους…

Τι ωραίο πράγμα είν’ αυτό :!:
Η αλήθεια είναι πως είχα ακούσει και το προηγούμενό τους αλλά δεν είχα δώσει και πολύ βάση. Τώρα παίζουν εναλλάξ.
ΠΟΛΥ ωραία πράγματα υπάρχουν εδώ μέσα.
Στέκομαι στους Sonic Youth-ισμούς του Pattern Walks

νομιζω οτι αδικεις το προηγουμενο attack on memory ειναι μια κλαση πιο πανω

ίσως το AoM να είναι πιο true και αυτό μάλλον πιο επιτηδευμένο…
πάντως από το HaNE μου έχουν κολλήσει περισσότερα κομμάτια στο μυαλό σε σχέση με το προηγούμενο.

Παιδιά τώρα τα ακούω και τα 2 μαζί.
Όπως είπα και πιο πάνω, δεν είχα δώσει καθόλου προσοχή στο προηγούμενο. Η αλήθεια είναι πως το φετινό είναι πιο “in your face” και πιο εύκολο στο αυτί για μένα που είμαι πιο βαβουριάρης, αλλά και το Attack on Memory φαίνεται να είναι πιο ποικιλόμορφο μουσικά.