Αγαπημενο instrumental απο metallica

Μάλλον το κάλεσμα.
Στα 2-3 πιο δύσκολα ερωτήματα έβερ :Ρ

'Εχει παιχτεί μαλ…ία εδώ. Δεν έχει δωθεί η απαιτούμενη προσοχή στο To live is to die κάτι που πρέπει να γίνει αλλιώς είμαι μεταξύ Οrion και Call of Ktulu με τη ζυγαρια να γέρνει ελαφρώς προς το δευτερο. Προς το παρόν είμαι στο ΔΞ/ΔΑ…

Eιδικα το σημειο στα 4.30 λεπτα ειναι απο τα ομορφοτερα πραγματακια που 'γραψαν οι 'ταλλικες.

Εξακολουθουμε να το εκθειαζουμε και να γαμαει.

Τωρα γιατι δεν υπαρχει στο πολλ δεν ειναι δικο μας θεμα. 8)

Ελεγα για Οραϊον δαγκωτο αλλα ειπα να κανω την ανατροπη και να πω “Το να ζεις ειναι το να πεθανεις”.

Πραγματικα απο τα πιο δυσκολα ερωτηματα που καλουμαι να απαντησω… Πραγματικα δεν ξερω, οτι και να πω, μπορει να το μετανιωσω… Ειμαι μεταξυ The Call of Ktulu, Orion και To Live is to Die δηλαδη μονο το (Anesthesia) Pulling Teeth θεωρω λιγο πιο κατω… Ισως κλινω λιγο πιο πολυ στα Orion και To Live is to Die, αλλα δεν μπορω να πω… Θελει πολλη, πολλη σκεψη το θεμα…

Orion με μισή καρδιά, διότι είναι όλα έπη.

Ήμουν μεταξύ Call Of Ktulu και Orion…Με πολλή δυσκολία διαλέγω το Call Of Ktulu αν και όλα είναι κομματάρες.

μετα απο πολυ σκεψη αναμεσα σε pulling teeth και οrion ψηφισα orion

to live is to die γιατί το τραγούδι (και ειδικά η δισολία) μετα το 4:30 τσακίζει κόκκαλα.βγάζει τόσο συναίσθημα που σε διαπερνά!!!

Πολύ δύσκολο, και όντως που είναι τo Suicide & Redemption?? Χαλαρά από τα κορυφαία κομμάτια τους την τελευταία 20ετία!!! Anyway, με πάαααρα πολύ σκέψη To Live Is To Die. Αύριο θα πω το Orion ή το Call of Ktulu. Σκατά.

Προσωπικό αγαπημένο είναι το Anesthesia.

Νομίζω αν εξαιρέσω το To Live Is To Die, όλα τα άλλα είναι από τα πιο αδιάφορα κομμάτια των Metallica για μένα.

Ισως το αγαπημενο μου Metallica σημειο(και γενικα στα 10 αγαπημενα μου Metallica κομματια).Μεγαλειωδες…ειδικα εκει που μπλεκει η μελωδια με το lead,στο ηρεμο μερος ακομα,ειναι ενα ονειρο…

… δεν νομίζω πως μπορεί να ξεχωρίσει κάποιο.

Σίγουρα, για συναισθηματικούς λόγους το TLITD έχει κάποιο προβάδισμα αλλά μέχρι εκεί. Θυμάμαι που κάποια στιγμή βρέθηκα μπροστά σε 2 πικάπ με μίκτη και έφτιαξα ένα πρόχειρο medley! Ακόμα το έχω σε κασσέτα. Θα ψηφίσω αυτό λοιπόν!

αυτο το poll ειναι σαν να ρωτας ενα γονιο πιο παιδι του αγαπα πιο πολυ…

το To Live Is To Die βγαζει απιστευτο συναισθημα. αναλογα συναισθηματα μονο το fade to black μου γεννα.

για το Οrion ειχα δει ενα σχολιο στο youtube που ελεγε “BEST PART OF THE SONG 0:00 - 8:25” κ με βρισει απολυτα συμφωνο :respect:

το Call of Ktulu σε καθηλωνει απο την αρχη κ σταδιακα καθως “χτιζεται”… μεχρι κ το τςςςςς οπως κλεινει το κομματι ακουγεται απιστευτο.

το Anethesia, οπως κ το Suicude αν κ ειναι φοβερα κομματια κ μου αρεσουν απιστευτα δε μπορω να τα συγκρινω με τα παραπανω.

μαλλον καταληγω στο To Live Is To Die, οχι μονο για συναισθηματικους λογους, αλλα για το συναισθημα που βγαζει.

υγ: οπως ειπε κ ο Fenriz, “θυμαμαι ποσο απογοητευομουν με τον κοσμο που αντεγραφε σε κασσετα το Reign in Blood αντι να γραψει μια συλλογη με τα επικα instrumental των Metallica”. εγω παντως εκατσα κ εκανα ενα cd με τα 5 αυτα κομματια. :slight_smile:

Call of Ktulu…

Orion από μένα, αν και όλα είναι κομματάρες

Η ψυχή του Cliff δια 4, τι να πρωτοψηφίσεις; Θα δώσω στο Pulling Teeth μόνο για την μπουνιά που μου έδωσε όταν το άκουσα πρώτη φορά.

Λοιπον αν και οπως ειχα πει, ειναι απο τα πιο δυσκολα ερωτηματα τελικα θα πω το Orion και μετα το To Live Is To Die που παλευαν για την πρωτη θεση… Και τα 4, ειναι [SIZE=“3”]ΕΠΗ [/SIZE]:bow2:ομως και απο τα καλυτερα instrumental γενικα στην μουσικη… :respect: Για αυτο ειναι [SIZE=“5”]ΤΕΡΑΣΤΙΟΙ[/SIZE] οι Metallica…

:thumbup::thumbup::thumbup:

Call of Ktulu απλα ΤΕΛΕΙΟ :bow2: