Internet Provider. Ποιον?

[I][B]Οι προσφορές ισχύουν για 12 μήνες[/B]. Μετά την πάροδο των 12 μηνών οι τιμές των υπηρεσιών διαμορφώνονται με βάση τον ισχύοντα τιμοκατάλογο.[/I]

Οπότε μετά τον χρόνο πας στα +10?/μήνα από τη cyta

Εδώ και ο τιμοκατάλογος της cyta
http://www.cyta.gr/el/forhome/~/media/Files/CYTA/PDF/support_material/pricelists/timokat_oikiakon_ipiresion.ashx

επειδή πρόσφατα τα κοιτούσα και για μένα:

wind: καινούρια γραμμή 70+ αν θυμάμαι, 30 μεταφορά από υπάρχουσα. 24άρι χωρίς χρόνο στο τηλέφωνο 15.17

HOL: καινούρια γραμμή 86, μεταφορά 38. 24άρι χωρίς χρόνο 15 ευρώ αν έχεις βόνταφον συμβόλαιο. αλλιώς με online αίτηση σε κάνουν δώρο 3 πάγια και βγαίνει στα ίδια πάνω κάτω.

Forthnet: καινούρια γραμμή 50 μεταφορά 30. 24άρι 17.90

Cyta έχει ενεργοποίηση 50 για καινούρια και 30 για μεταφορά…

η ποιο φθηνή πρέπει να βγαίνει οριακά η wind… εγώ πάντως forthnet έκανα αίτηση γιατί με είπαν είναι κάπως καλύτερη σε θέμα streaming που είναι κάτι που με ενδιαφέρει σε μεγάλο βαθμό…

εδιδ: μετά από ένα χρόνο το συζητάς ρε συ… αν είναι αλλάζεις και πάροχο που θα χει τότε άλλη προσφορά…

Κι εγώ Forthnet κατέληξα. Πάνω κάτω τα ίδια έβγαιναν όλα τα προγράμματα και είχαν γνωστοί μου που μένουν εδώ κοντά Forthnet και δεν είχαν προβλήματα, οπότε… Θενξ φορ δε ινφο.

καλα αυτη η φορθνετ εχει αργησει παρα πολυ να μου κανει τη συνδεση και οταν τους ρωταω τα ριχνουν στον οτε… παω για μηνα αναμονης…

Εμένα εξαρχής ένα μήνα μου είχαν πει. Και τόσο έκαναν.

εμενα μου ειχαν πει 20-25 μερες… ελπιζω μεχρι την παρασκευη να εχει τελειωσει το θεμα…

Η εξυπηρέτηση στην hol είναι άθλια. Αρχίζω να ψάχνω και εγώ για κάτι άλλο…

περίπου ένα μήνα κάνουν πάντα οπότε ετοιμάσου :slight_smile:

Η εξυπηρέτηση στην hol είναι άθλια. Αρχίζω να ψάχνω και εγώ για κάτι άλλο…

ξεκίνησαν οι χριστουγεννιάτικες προσφορές οπότε όρμα
http://www.forthnetgroup.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=4871

Καλό … 30 ευρώ απεριόριστη τηλεφωνία και Νόβα δεν περίμενα τέτοια προσφορά.

Από τις 29/5 έχει γίνει Μετάβαση σε HOL (πριν ΟΤΕ). Ο ΟΤΕ έχει κόψει το email, Η HOL έχει στείλει το ρουτερ κ έχει ενημερώσει με sms για την έναρξη συνεργασίας. Το παράξενο είναι ότι δουλεύει ακόμη το conn-x (στην πρίζα είναι ακόμη το ρουτερ του ΟΤΕ). Πως το εξηγείτε;;;;

Μάλλον τυπικά ο ΟΤΕ δε το έχει κόψει ακόμα. Το modem της hol το εβαλες?

Όχι. Είναι ακόμη στο κουτί του. Και φυσικά δεν έχει γίνει καμία ρυθμιση στους υπολογιστές. Στο WiFi βλέπουν ακόμη το conn-x

Οκ δοκίμασε να το σεταρεις. Αν είναι οκ, τοτε σου προτείνω να πας σε ΟΤΕshop να κανεις διακοπή κ εκεί. Έχει τύχει να το αφήνουν για λίγο καιρό με διάφορες προφάσεις του τυπου , βγαίνει ο λογαριασμός δίμηνο κτλ κτλ. Για αυτό αν σου παίζει με hol, πήγαινε εκεί κ κοψε το, γιατί με τηλέφωνα…

Σωστά, θα δοκιμάσω και με το ρουτερ της HOL Στο my ote στο προφίλ χρήστη όλες οι υπηρεσίες εχουν διαγραφει. Ο λογαριασμός βγαίνει ανά μήνα και το πάγιο έχει προπληρωθει μέχρι μεσα Ιουνίου…

Ξεθάβω για να μην ανοίγω νέο θέμα. Συνδέθηκα μέσω οπτικής ίνας FTTH με Cosmote. Έτρεχε ένα πρόγραμμα επιδότησης στο οποίο έβαζες κωδικούς taxis net για να δεις αν είσαι δικαιούχος και το οποίο έχει έκπτωση -48€ για τα τέλη σύνδεσης και -13€/μήνα στο πάγιο. Για 100αρα που συνδέθηκα εγώ βγαίνει τελική 28.90€.

Πραγματικά καμία σχέση με το 9αρι adsl του υποτιθέμενου 24αριου. Και αν στο browsing η διαφορά είναι απλώς ευδιάκριτη, στο κατέβασμα αρχείων είναι εξωπραγματική!!

Αν η περιοχή υποστηρίζεται από Inalan τότε είναι μονόδρομος. Επίσης με 28€ τον μήνα.

1 Like

Έλα ρε φίλε :drooling_face: Δυστυχώς στο πρόγραμμα επιδότησης συμμετέχει μόνο η Cosmote και η Wind οπότε ήταν λίγο μονόδρομος η φάση. Σε 24 μήνες που θα λήξει βλέπουμε.

Α εγω ειμαι σε καλυτερη μοιρα απο σενα, βαραω ενα 12αρι
Αλλα καποια στιγμη πρεπει να αλλξω και εγω το ιντερνετ :roll_eyes: