Iron Maiden, 20 Ιουλίου, Rockwave Festival

μα γιατι σου φαινεται περιεργο,μιλαμε για την DIDI music…κατα τον Μαιο, θα μαθουμε και τι αλλα συγκροτηματα θα εχει.

Ο χρήστης ROCKWAVE FESTIVAL OFFICIAL κοινοποίησε την εκδήλωσή του.
16 Νοεμβρίου στις 6:04 μ.μ. ·

H προπώληση εισιτηρίων για την εμφάνιση των Iron Maiden στο ROCKWAVE FESTIVAL OFFICIAL την Παρασκευή 20 Ιουλίου 2018 ξεκινά την Τρίτη 21 Νοεμβρίου!
More ticketing info soon!

Ευχαριστώ @vassilis7.

Btw, τα μεγάλα live δε βγαίνουν ΠΟΤΕ ΤΩΝ ΠΟΤΩΝ χωρίς να έρθουν πάρα πολλοί “άσχετοι” και περαστικοί.

1 Like

Η didi θα δει την προπωληση και επειτα θα κλεισει δευτερα και τριτα. Ειναι απλο αν βγαινουν θα φερουν κανα μεγαλο αν οχι θα φερουν κατι πιο μικρο. Βασικα ομως δεν μας νοιαζει γιατι θα δουμε την ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΜΠΑΝΤΑ ΤΟΥ ΓΑΛΑΞΙΑ.

2 Likes

Μην ξεχάσεις να γυρίσεις πλευρό, μπορεί να στραβολαιμιάσεις.

1 Like

Οπως παντα με εμπεριστατωμενη αποψη. πολυ υψηλο επιπεδο συνομιλητη.

Ποιας χρονιας ξεχασαν να μας πουνε :stuck_out_tongue:

ΑΑΑΑ και μην ξεχναμε…Απεργια στο Μετρο αυριο…Θεσσαλονικη γιναμε!!!

1 Like

Κατηγορίες οπαδών Maiden που θα έρθουν στη συναυλία

  1. Ο αληθινός Μεηντενάς: Γεννημένος μεταξύ 1970-1979 (αυστηρά) ο αληθινός “true” Μεηντενάς έχει ζήσει από κοντά τις μεγάλες στιγμές του γκρουπ. Ήταν στη Νέα Φιλαδέλφεια το 1988, στήθηκε στην ουρά στα δισκάδικα της Αθήνας για να αγοράσει το Powerslave, έχει ακούσει όλα τα άλμπουμ ισάριθμες φορές για να μη στεχωρηθεί κανένας Eddie, διατηρώντας και excel με πιτες και διαγράμματα. Θεωρεί το Virtual IX το χειρότερο Maiden δίσκο αλλά εξακολουθεί να το θεωρεί δισκάρα από τις λίγες. Εκτιμά το ίδιο DiAnno, Bruce και Blaze. Επίσης έχει σκάσει 1000€ στο eBay για να πάρει το Soundhouse Tapes.

  2. Ο οπαδός του DiAnno: Ειδική κατηγορία Μεηντενά που θεωρεί τα δύο πρώτα άλμπουμ των Μέηντεν αξεπέραστα. Εννοείται ότι ο DiAnno είναι καλύτερος του Bruce γιατί βγάζει μία αλητεία. Θεωρεί ότι οι Μέηντεν ξεπουλήθηκαν από το Number Of The Beast και μετά. Πάνε σε όλες τις συναυλίες αλλά γκρινιάζουν γιατί από τα πρώτα δύο άλμπουμ παίζουν μόνο το Iron Maiden. Ορισμένοι έχουν και mp3/walkman μαζί τους για να ακούσουν το Wrathchild μετά το τέλος της συναυλίας πηγαίνοντας σπίτι. Έχουν τατουάζ Killers, ντύνονται με σκισμένα τζιν, άρβυλα και αμάνικα μπλουζάκια.

  3. Λέτε να πάιξουν το Alexander The Great?: Ή αλλιώς ο “σπασαρχίδης Μεηντενάς”. Δεν είναι κακό παιδί. Γνωρίζει τους Μέηντεν καλά. Δεν τον λές άσχετο με το γκρουπ. Αλλα ρε φίλε, έλεος. Το θέμα έχει αναλυθεί χιλιάδες φορές και απασχολεί τη παγκόσμια μεταλ κοινότητα ήδη από το 1988 στη Νέα Φιλαδέλφεια. Είναι ανεξαρτήτου ηλικίας όσοι κάνουν αυτή την ερώτηση. Όσοι είναι πάνω από 35 δεν έχουν καμμία δικαιολογία και δικαίως γίνονται στόχος για bullying. Οι πιο νέοι δικαιολογούνται αλλά και πάλι ένα αγριοκοίταγμα το χρειάζονται. Ενδέχεται κάποιοι από αυτούς να ψήφισαν Χρυσή Αυγή αλλά δεν το παραδέχονται.

  4. Ο Μεηντενάς ο μπουζουκόβιος: Επικίνδυνο είδος οπαδού από τον οποίο όμως εξαρτάται η επιτυχία της συναυλίας. Είναι ο ίδιος που θα φέρει τους Metallica σε ένα-δύο χρόνια. Αν και επικίνδυνος η παρουσία του κρίνεται απαραίτητη. Συναντάται σε πολλές ποσότητες σε όλες τις συναυλίες. Έχει iPhone 6, 7 και Χ, βγάζει συνέχεια selfies και τρελένεται με την εισαγωγή του Number Of The Beast. Τραγουδάει το Φηαρ Οφ Δε Νταρκ στο στυλ και στη προφορά του γνωστού διαγωνιζόμενου του X-Factor (Αντέννα TV, όχι το άλμπουμ). Η μαμά του το 1998 βρήκε το μοναδικό Μέηντεν άλμπουμ που είχε (Το Number Of The Beast) στο δωμάτιο του και το πέταξε γιατί το θεώρησε σατανικό. Ο μπουζουκόβιος Μεηντενάς δεν στενοχωρέθηκε γιατί είχε ξεχάσει την ύπαρξη του καθώς εκείνη τη περίοδο πήγαινε στα μπουζούκια, στο βαρελάδικο, στο Λα Μαμούνια, είχε γκόμενα, κίτρινο Τσικουντσέτο και ανακάλυψε τη Μύκονο. Κάποια στιγμή έμαθε ότι ο Dickinson επέστρεψε στους Maiden (γιατί, πότε έφυγε;;;???) και αναζήτησε το Number of the Beast δίσκο που κάποτε είχε. Όταν έμαθε ότι η μάνα του τον πέταξε, και πάλι δεν στενοχωρέθηκε γιατί είχε ήδη PC με ίντερνετ και το έκανε download από το Napster. Στη συναυλία στις 20 Ιουλίου θα σκάσει μύτη με γκομενάρα. μετά το τέλος της συναυλίας θα έχει κλείσει τραπέζι στον Καρρά.

Copyright Hunter1978 2017

10 Likes

Χαχαχαχα πέθανα :stuck_out_tongue:

Πετυχημενο, προσεγγιζει πολυ την πραγματικοτητα :joy:!

Judas Priest Μια μερα πριν.

Τις πρωτες μερες (!!?!!?) λεει 49 ευρω , διημερο 88 !!

4 Likes

5 Likes

Προσωπικα ξενερωσα. Ηλπιζα να τους μαζι γιατι μπορω να λειψω μονο μια ημερα(τελη ιουλιου πνιγομαι κυριολεκτικα λογω εργασιας).Οποτε θα δω μονο Maiden.

Πολυ καλες οι τιμες ! Ενα μπραβο σε αυτο…

2 Likes

Βγάζω το καπέλο στο Λωρη.
Φθηνό εισιτήριο για τους “πελατες” που θα δουν μόνο Maiden να μαζεψει λαό, βάζει και Priest άλλη μέρα για τους “πιστούς” που θα σου πουν "αλλα 39 να δω Priest και άλλες 2-3 μπάντες "

Priest και Maiden ίδια μέρα δεν έπαιζε, το έχει καψει ο Βρασιδας αυτό το σενάριο. Θα μου πεις money talks αλλά…

3 Likes

Αφού δεν συνδυάζονται ή έτσι κρίνει ο διοργανωτής ότι τον συμφέρει ( εγώ “φίλαθλος” είμαι στ @@ μου ο λόγος που δεν συνδυάστηκαν )

Iron Maiden με 50 ευρώ , ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ . Αύριο - μεθαύριο έχω τσιμπήσει εισιτήριο

Judas Priest , απόφαση τελευταίας στιγμής που θα έχει άμεση σχέση με το υπόλοιπο lineup της ημέρας .

1 Like

ΕΝΝΟΕΊΤΑΙ πως θα χτυπήσω διήμερο

ΛΩΡΗΣ ΕΚΔΡΟΜΈΣ ΝΑΡΚΩΤΙΚΆΑΑΑΑΑΑ ΈΤΣΙ ΜΆΘΑΜΕ ΑΠΌ ΠΑΙΔΙΑΑ

5 Likes

Και εμένα δεν με βολεύει με τη δουλειά για 2ήμερο ρε γαμώτο… Θα τσιμπήσω βέβαια Maiden και θα δω τι θα κάνω για Judas

Όχι ιδιαίτερα επιτυχημένη η καταγραφή των μαιηντενικών φυλών, με το συμπάθειο πάντα. Αυτό γιατί,

  1. Ο αληθινός, “true” οπαδός, που “εκτιμά το ίδιο DiAnno, Bruce και Blaze” δεν είναι απαραίτητο να “έχει ζήσει από κοντά τις μεγάλες στιγμές του γκρουπ” – το αντίθετο μάλιστα, όποιος ήταν εκεί τις καλές εποχές (ή και λίγο αργότερα) αποκλείεται έχει στην ίδια εκτίμηση τον Blaze με τους προκατόχους του.
    Οπότε το ηλικιακό φάσμα 1970-79 δεν ισχύει, άσε που οι γεννηθέντες από το 1974 και μετά (το έτος δεν είναι στην τύχη) λίγο δύσκολο να ήταν στη πρώτη συναυλία τους επί ελληνικού εδάφους το 1988.

  2. Οπαδοί του DiAnno δεν ξέρω πόσοι έχουν απομείνει να ασχολούνται και να ντύνονται όπως περιγράφεις – όσοι και να είναι, μάλλον αποκλείεται να πάνε στο live.

  3. Δεν νομίζω να υπάρχει ικανός αριθμός που να έχει την προσδοκία/απαίτηση να παίξουν το “Alexander…" ζωντανά. “Εθιμοτυπικά” μπορεί να το ζητήσει ο κόσμος και πάλι. Όσο για την πλάγια απόπειρα ταύτισης με την Χρυσή Αυγή, εδώ κολλάει το “ρε φίλε, έλεος”.

  4. Εδώ ο χιουμοριστικός στόχος επιτυγχάνεται, όμως και πάλι το είδος του “μπουζουκόβιου” δεν νομίζω να υφίσταται τουλάχιστον σαν ευάριθμο πλήθος που να συνιστά ειδική υποκατηγορία.

Αυτοί που σίγουρα είναι υπολογίσιμο μέγεθος είναι όσοι έχουν εγκαταλείψει το “σπορ” για διάφορους λόγους, κι ασχολούνται μόνο με τους Maiden κάθε όποτε μάθουν ότι βγάζουν δίσκο/έρχονται για live. Αυτοί, έχοντας φτάσει σε μια ηλικία που εκτιμάς απεριόριστα όσα σε συνδέουν με τον νεώτερο εαυτό σου, κυνηγάνε κάθε ευκαιρία για να νοιώσουν και πάλι όπως “τότε”. Προσωπικά, δεν θα κατέκρινα/χλεύαζα κανέναν που το κάνει.

1 Like

Εγώ μόνο €66,66 ευρώ θα έδινα για να δω Maiden. Με 49€ να πάει ο Λώρης να τους δει μόνος του.

88€ διήμερο και σκάω

1 Like