Iron Maiden, 20 Ιουλίου, Rockwave Festival

αστεία πράγματα. Παω αν είναι Βουλγαρία που θα έχουν τπτ σοβαρά support. Ακους εκει Web.

'Ετσω το γάμησε που το γάμησε , ας κλείσει κάποια μεγάλη ελληνική μπάντα. τι μαλάκας ρε πούστη μου, περιμέναμε Volbeat και Ghost μη χεσω.

λογικα εχει ακομα 1-2 να ανακοινώσει. ΑΥΤΑ θα ανοιγουν. (και θα φάνε τον ήλιο στη μάπα).

1 Like

@mike_blackie έλα στην παρέα μας φανταρε

Το δεύτερο quote απαντά στο πρώτο. Headliners σε όλα τα σοβαρά ροκ φεστιβάλ έχουν υπάρξει. Έχω ακούσει κι εγώ τη φήμη για 6/7, έχει υπόσταση άραγε;

1 Like

Χαχαχα !!! Ο τύπος που πριν λίγους μήνες έκραζε τους Evanescence, οι οποίοι έχουν πολύ πιο σκληρό ήχο σε σχέση με τους Artic Monkeys, τώρα θίχτηκε επειδή λέμε ότι oι Artic Monkeys είναι γλυκανάλατη μπάντα.

Και επειδή έχουν παίξει headliners στο Reading Festival αυτό τους κάνει σπουδαίους rockers? Kαι ο Eminem έπαιξε στο Reading το καλοκαίρι, μήπως είναι και αυτός ροκάς;

Λες και δεν έχουμε αυτιά για να κρίνουμε τον ήχο της κάθε μπάντας, θα πρέπει να εξετάσουμε πρώτα σε τι φεστιβάλ παίζουν για να αποφανθούμε.

Οι WEB εβγαλαν το 17 δισκαρα, μην τους υποτιμας.

1 Like

Δεν είπα “στο Reading Festival”. Είπα “σε όλα τα σοβαρά ροκ φεστιβάλ”. Και το γεγονός αυτό δείχνει ότι σίγουρα είναι “πρώτο όνομα”. Όχι δευτεράτζες σαν τους Evanescence.

EDIT: Επίσης, εμένα δε μου αρέσουν και πολύ :smile:.

1 Like

σαπορτ απο τα λιντλ

Βρωμισε το σκηνικο που ενω ολοι “ξεραμε” και το συζητουσαμε οτι Maiden-Priest θα ειναι μαζι,τους χωρισαν σε 2 μερες…Λεφτα γιοκ για παραπανω μαλλον,οποτε τον ηπιαμε κανονικα ! Θελαμε και Volbeat-Ghost τρομαρα μας(και Μegadeth για την ημερα των Πριστ) .
Τι τουβλο στη μαπα φαγαμε ρε πουστη μου. Τζαμπα τα μπραβο που ειπαμε. Αν ειναι να εχουν τετοια σαπορτ ρε,βαλτους απο την αρχη μονους,χιλιες φορες. Γαμω το καλοκαιρι μου γαμω δλδ,που πνιγομαστε στη δουλεια εκεινη την περιοδο και δεν μπορουμε να παμε σε ενα φεστιβαλ τ εξωτερικου να αξιζει τον κοπο δλδ.

1 Like

Πλην Reading, που το ανέφερα ήδη, ποια είναι τα υπόλοιπα σοβαρά ροκ φεστιβάλ για τα οποία μιλάς; Επίσης έχουν παίξει στο Pinkpop στην Ολλανδία και στο Rock Am Ring.

Προσπαθώντας να υποστηρίξεις τους Artic Monkeys με το επιχείρημα ότι έχουν παίξει σε όλα τα σοβαρά ροκ φεστιβάλ αυτοαναιρείσαι. Για το λόγο ότι και οι Evanescence έχουν παίξει σε όλα τα σοβαρά ΜΕΤΑL φεστιβάλ αλλά παρ’ όλα αυτά τους χαρακτηρίζεις δευτεράτζες. Φαίνεται ότι αυτό το επιχείρημα ισχύει μόνο για τους Artic Monkeys.

Θα αναφέρω για τους Evanescence μόνο το Download Festival ενδεικτικά. Οι headliners της βραδιάς ήταν οι Iron Maiden.

  1. Iron Maiden
  2. Evanescence
  3. Killswitch Engage
  4. Stone Sour
  5. Lamb of God
  6. Mastodon
  7. Papa Roach
  8. Chimaira
  9. Reuben
  10. Parikrama

Αν λοιπόν οι Evanescence είναι δευτεράτζες, φαντάσου οι Killswitch Engage, Stone Sour, Lamb of God, Mastodon, Papa Roach που παίζουν από κάτω τους, πόσο για τα μπάζα θα πρέπει να είναι.

Εν πάσει περιπτώσει, δεν θεωρώ σοβαρό ροκ τους Artic Monkeys. Όπως κι εσύ δεν θεωρείς σοβαρό μέταλ τους Evanescence.

EDIT: Δεν με τρελαίνουν οι Evanescence, απλά ήταν ένα πολύ καλό αντιπαράδειγμα στην κουβέντα που κάνουμε.

Glasto, Werchter. Λεω εγω τωρα.

Οι Αρκτικ Μανκις ειναι υπερμεγαλο ονομα εμπορικα. Δεν πα’ να χτυπιεσαι οσο θες.

Support from Lidl πραγματικά… Στη Ισπανία οι Maiden με Sabbaton k Gojira κ εδώ Web κ Rollin Dice… Γαμησε

Υπαρχει πιθανοτητα να ανακοινωθηκαν τα σαππορτ των σαππορτ η τσαμπα ελπιζω; Αλλιως ποσο πιο ‘‘μικρα’’ ονοματα να πουνε;

Mαλλον τζαμπα ελπιζεις-ουμε αδερφε.

eleos re rockwave legetai oxi metalwave :joy::joy:

1 Like

θα έχει ρε 4-5 σύνολο η καθε μέρα. για “openers” ok είναι. Νταξ αν προσπαθεις να αντιγραψεις οτι μπορεις και χαρτζιλικώνεις και οποιον βρεις… παίζει να ανοιξεις και κάπου, να κάνεις και περιοδίες.Το ίδιο πάει και για κατι άλλους πετυχεσμένους. Αμα δίνεις οτι βγάζεις απο δουλεια στη μπάντα, σου βγάζω το καπελο μεν, αλλα το να παίξεις μια περιοδία, δεν λεει και πολλά. Θα σε είχαν τσιμπησει απ έξω αν εδινες …

1 Like
12 Likes

Πιο λιανα :
4-5 γκρουπ θα έχει η κάθε μερα. 3 έχουν ανακοινωθει.

Ακολουθουν σχολια για αταλαντα γκρουπ που χαρτζιλικώνουν και πληρώνουν εταιριες για να κυκλοφορήσουν δίσκο επειδη ΔΕΝ πουλάνε. Φαίνεται η απλοικότητα των συνθεσεων σε αντιθεση με αυτό που πανε να αντιγράψουν. (βλεπε flesh.)

Ακολουθει σχολιο για γκρουπ που εσκασε πολλά, αλλα τελικά μονο εδω έχει ανεβει κάπως το ονομά τους.
Αν πουλάς κόπιες, πας στην Χ, Ψ εταιρια στη Γερμανία η άλλου. Εδω κοτζαμ Gus G, μεταναστευσε για να κάνει κάτι.
Στη Σουηδία και αλλού σε πληρώνει το κράτος για να προβάρεις αν εισαι επαγγελματιας μουσικός. (λιγα μεν αλλα σε πληρώνει - εδω σου βάζει καλαμακι στο πορτοφόλι για να αρπαξει οτι μπορεί να έχεις). Η Ελληνική “σκηνη” περα απο 10 μπάντες, θέλει να βγάλει ενα δίσκο μόνη της, που δε θα τον παρει κανενας, ουτε καν οι “φίλοι”, να παίξει 10 σαπορτ και να πεί 2 κουβέντες “μεταλλοσύνης”. Κλαίν. Tributακια έδω για το 50άρικο, η πιο μεγάλα για τη φιγούρα και το ποζεριλίκι, χωρις να δηλώνεις τι επαιξες για να μην πληρωθει ο δημιουργός, τπτ εντεχνα σε μπιστρό, για να κολλαμε κανα ενσημο και αν είσαι παιχτούρα, μαθηματα και σκυλάδικο, οι μόνοι δυο τρόποι να εισαι "μουσικός’ στην Ελλάδα.

4 Likes