Iron Maiden, 20 Ιουλίου, Rockwave Festival

Δεν μιλώ 'αλλου επί του θέματος γιατί όντως κουράσαμε. Τελευταίο σχόλιο και αφήνω τον κάθε Metal Warrior του πληκτρολογίου να παλεύει μόνος του. Προφανώς δεν έχει να κάνει η ηλικία στο πόσο ζορίζεσαι στη φωνή ή όχι. Ναι και ο Halford ζορίζεται αλλά όπως είπες έχει και μαι ηλικία ο πόυστης και στα live δίνουν το καλύτερο εαυτό τους. Οι εβανενσες (ολο με μπερδευει το αγγλικό , οπότε το γράφω βλάχικα) δεν … δεν… Οκ γούστα ρε παιδιά αλλά ας αναγνωρίζουμε ποιες μπάντες το έχουν στο σανίδι και ποίες όχι.

Ο πόλεμος για arctic Monkeys ακόμα να το καταλάβω… Και επειδή τους ακούς στο ραδιόφωνο και σου την σπάει τΙ? Εσυ θα πεις ¨" ποιο είναι το μέλλον της rock?" Μην ακους μόνο το “AM” που παίζει ο red Άκου κανένα παλιότερο δίσκος να δεις …Φιλικά πάντα

1 Like

Μα δεν θέλουμε άλλο θυμό ρε παιδιά, πέρασαν τα 70ς και τα 80ς και τα 90ς, τώρα μπαίνουμε στον χρυσό αιώνα της ανθρωπότητας, ο θυμός πέρασε. Τώρα μόνο καύλα :stuck_out_tongue:

1 Like

Βασικά έχω δει maiden τις 3 φορες που πολυς κοσμος “ΔΕΝ” είδε επειδη δεν τους φερανε και αν δεν είναι σοβαρο το lineup, εστω σε καποιο βαθμο, 1000 φορες να πάω σε καποιο φεστιβαλ εξωτερικου με 3-4 κατοσταρικα παρα να δωσω 150ε (100 tix - 50 βενζίνες διοδια κτλ) εδω για να μιζεριαζω. Με 400 αυτη τη στιγμη Barcelona έχει και γαμω τα lineup. αντε ισως να πηγενα και maiden, για το δε γαμ…εται.

1 Like

Δεν σε αδικώ ως προς αυτό

Ε αμα το ειπε αυτο ο Bono να το ασπαστουμε λοιπον! Ακομα παντως επικρατει η ηλιθια λογικη οτι παιζειται στο ραδιοφωνο ειναι κακο… τζιζ μακρια κανει κανω μην το ακουτε

4 Likes

Εν τω μεταξύ ο Μπονο θεωρεί την μουσική των U2 αντρίκια και τα τύπου AM κοριτσίστικα;;;

Σιγά τον σκληροπυρηνικό

Και προφανώς είναι κορυφαία μπάντα , απ τις μεγαλύτερες και ποιοτικότερες στη ροκ

2 Likes

Κλ ειχαν χρονια να βγαλουν δισκο της προκοπης οι U2 στα υπολοιπα συμφωνω

Παιδες…το θεμα είναι "Iron Maiden, 20 Ιουλίου, Rockwave Festival "… μην το κουραζετε άλλο, πραγματικα. Δεν εχω θεμα που γινεταια συζητηση,αλλα όχι άλλο εδώ.

2 Likes

Χαχαχχαα πραγματικα νιωθω συναισθηματα θλιψης για οσους εβαλαν καρδουλα σε αυτο το ποστ.

1 Like

Η μετάβαση από την Αθήνα στη Μαλακάσα και πίσω κοστίζει 50 ευρώ; Με τι πας, με ελικόπτερο;

Γλυκανάλατοι τζιτζιφιόγκοι οι Arctic Monkeys. Οκ.
Και όλα αυτά στο tread του Maiden live.

3 Likes

Αν κρίνω από το κράξιμο που τρώνε οι Nickelback μάλλον έχεις δίκιο.

Αν θες την προσωπική μου άποψη δεν είναι απαραίτητα κακό ό,τι παίζεται στο ραδιόφωνο. Ίσα-ίσα που ανέφερα πιο πάνω τους Kings Of Leon. Θεωρώ πολύ πιο ποιοτικό το ροκ που παίζουν (εξαιρώ το χιτάκι sex on fire).

Και με την ευκαιρία, όταν ο Rebel σε άλλο thread είχε χαρακτηρίσει κακόγουστους τους Nickelback, δεν είδα καμία πρεμούρα από τους 3-4 υπερευαίσθητους του φόρουμ που τώρα θίχτηκαν.

Όταν χαρακτηρίζουμε κακόγουστους τους Nickelback είναι όλα καλά και δεν τρέχει κάστανο. Όταν χαρακτηρίζουμε γλυκανάλατους τους Artic Monkeys είναι έγκλημα και δεχόμαστε επίθεση. 2 μέτρα και 2 σταθμά για ακόμα μία φορά.

Για να μην υπάρξει κάποια παρεξήγηση, ο Μπόνο μίλησε γενικά για τη σύγχρονη ροκ σκηνή. Δεν ανέφερε μπάντες. Επίσης δεν είναι απαραίτητο να παίζεις ακραίο μέταλ για να είσαι αντιδραστικός. Οι U2 ήταν ένα επαναστατικό ιρλανδέζικο ροκ συγκρότημα χωρίς να παίζουν ακραία μουσική. Μόνο το Sunday Bloody Sunday να σκεφτεί κανείς. Άλλο που τα τελευταία χρόνια έχουν κάνει ανοίγματα στο mainstream.

@Alexandros_90 Το πρόβλημά σου με τους Evanescence είναι στα live δηλαδή; Κάτι σαν τους Mastodon ένα πράγμα. Εγώ που τους είδα live πάντως μια χαρά πέρασα και ούτε παρατήρησα κάτι άσχημο. Και προφανώς για να παίζουν τόσο ψηλά στα φεστιβάλ κάτι παραπάνω θα ξέρουν οι διοργανωτές.

@matia Υγεία - Καύλα - Επανάσταση :stuck_out_tongue_winking_eye:

e afou einai tzitzifiogkoi pou paizoun flwriki mousiki gia gomenakia, pws na to kanoume diladi

Στο επιχείρημα “φλώρικη μουσική για γκομενακια” δε μπορώ να ανταπαντήσω, επέτρεψέ μου όμως να σε ρωτήσω: ποια είναι η μάγκικη μουσική για άντρες?

On topic: Μη γκρινιάζετε για τα support, όσοι πήραμε εισιτήριο πριν ανακοινωθούν τα υπόλοιπα ονόματα, το κάναμε λόγω Maiden. Άρα οι Maiden προφανώς είναι ο κράχτης, προσωπικά αυτούς θέλω να δω, όποιος και να συμπληρώσει το line up το ίδιο μου κάνει.

1 Like

Τελικά πόσο μαλακας και κομπλεξικός είναι ο Έλληνας μεταξάς?
Πέρισυ γκρινιάζαμε γιατί δεν φέρνουν maiden,
Σου φέρνουν maiden με 49 ευρώ και γκρινιάζεις για τις μπάντες που θα ανοίξουν το φεστιβάλ.
Και ρωτώ τι σε νοιάζει ρε ζουδι Ποια μπάντα θα ανοίξει το φεστιβάλ αφού λίγο πριν αρχίσουν οι maiden θα πας, άντε ένα συγκρότημα πριν.
Ρε Μποφίλιου και πάλι Μποφίλιου που σας χρειάζεται…

2 Likes

Βασικά, αν συμφωνήσουμε όλοι πως το Rockwave δεν είναι φεστιβάλ με τη δυτικοευρωπαϊκή έννοια, είναι ένα event όπου συνήθως παίζουν 5-6 μπάντες, οι 2 ελληνικές ένα μικρό ξένο όνομα και ένα μεσαίο, συν το headliner προφανώς, δεν υπάρχει λόγος απογοήτευσης. Θα ανακοινωθεί ένα μεσαίο όνομα για την κάθε μέρα αργότερα, όταν θα υπάρχει δυνατότητα να δώσει ώθηση στην προπώληση και θα είστε όλοι ικανοποιημένοι. Και αυτοί που πάνε μόνο για τους Maiden -το 90% δηλαδή που αν τους έλεγες να δουν Maiden με ένα 50άρικο στο χωράφι θα έκαναν τούμπες- και το υπόλοιπο 10% που θέλει μία έξτρα ώθηση.

Γκρίνια στο ιντερνετ υπάρχει και θα υπάρχει, δεν είναι Ελληνικό φαινόμενο.

8 Likes

Νομιζα οτι εισαι σκληρος καριολης αλλα τελικα εισαι ευαισθητος

ΠΑΣΟΚ ΡΕ ΜΟΥΤΡΑ, μου θέλετε και Ghost support, ΠΑΣΟΚ ΡΕ :stuck_out_tongue:

2 Likes

ΠΑΣΟΚ;;;;

(έλα ρε ηλίθιο, άσε με να το ποστάρω)

γκοστ μαλλον οχι βολμπιτ μαλλον ναι

2 Likes