Iron Maiden - Live After Death DVD

Λιγες μερες μεινανε…Ωραια πραγματα.Maiden ρε.

Thank you for ordering with www.play.com

Please check the following order information:

Item : Iron Maiden: Live After Death
Price : EUR 20.49
Quantity : 1
Delivery Cost : Free

Κυκλοφορησε και εχει 22ε…

Για πες! Λέει το πακέτο? Κυρίως το δεύτερο dvd…

Δεν το εχω παρει ακομα!:stuck_out_tongue:
Αλλα αυτα που εχει μεσα το 2ο DVD τα περισσοτερα τα εχω δει και γαμανε…

Πάω να το παρω σημερα κιολας.Τετοιο υλικο απο εκεινη την εποχη είναι συλλεκτικο.Ευκαιρια να δουμε και live τον καλυτερο ισως live Heavy Metal δισκο,σε μια απο τις καλυτερες περιοδειες τους(μπορει και την καλυτερη),την World Slavery Tour.

Nταξ, οταν οι maiden βγαζουν dvd πας και το παιρνεις. Τερμα. Μπορει να μας εχουν ξεπαραδιασει…αλλα…τουλαχιστον μας προσεχουν!

Ακόμα περιμένω την προπαραγγελία… Θα χει πλάκα το “Behind The Iron Curtain” που ο Dickinson γκαρίζει… όπως και στις περισσότερες συναυλίες τη περιοδείας…! Και πολύ πάθος μιλάμε!

Λεπόν μόλις παρέλαβα κι εγώ. Είμαι ακόμα στο Live After Death δλδ στο πρώτο DVD και έχω πάθει πλάκα. Μιλάμε και πραγματικό ήχο 5.1 που ανατριχιάζει… Καμιά σχέση με τη θρυλική βιντεοκασέτα. Περισσότερα σύντομα…

Ναι αλλά όπως είπες είναι “θρυλική” η βιντεοκασέτα…

Δεν νομίζω να το πάρω.Το έχω σε βινύλιο και σε βίντεο. Το 2ο σι ντι τι έχει μέσα?

Σίγουρα είναι θρυλική!

Το 2ο DVD έχει τα

  • History Pt. 2 (60 mins)το οποίο οριοθετείται αποκλειστικά στο Powerslave πράγμα το οποίο σημαίνει πως η κυκλοφορία δεν έχει να κάνει τόσο με το History Series όσο με το Live After Death και γενικότερα τη World Peace Tour.

  • “Behind The Iron Curtain” (57 mins)

  • Rock Ιn Rio 85 (50mins)

  • Gallery

  • Ένα μικρό βίντεο από τη συναυλία στο Texas

και τέλος τα βίντεο απο Aces High & 23:58

Εγώ ακόμα το περιμένω … #-o #-o #-o

Ωραία καλούδια, συγκίνηση και μοναχικό headbanging (αν και φωνητικά δεν είναι η αγαπημένη μου περίοδος του Dickinson). Με έχει πιάσει μια ανυπομονησία για το προσεχές live, άλλο πράγμα!:rockon:

νταξ επος το dvd!!!

ΣΟΥΠΕΡ!!!

την μασκα που φορα στο powerslave την πηρε απο sexshop!!!ΠΡΟΣΚΥΝΩ!!!

[SIZE=“4”]Α ΡΕ ΒΡΑΣΙΔΑ ΘΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!![/SIZE]

Χθες το πηρα επιτελους και ειναι απλα κορυφαιο
ειδικα η ιστορια του τουρ ειναι ολα τα λεφτα

Αν και εχω καμια 10αρια χρονια την βιντεοκασσετα την οποια εχω λιωσει…φυσικα τσιμπησα και το DVD!Ο ηχος ειναι απλα απιστευτος…και σε 5.1 πραγματικα σε ταξιδευει…το 2ο DVD θα το δω μεσα στην βδομαδα…το Behind The Iron Curtain το εχω δει απο παλια και ειναι κορυφαιο!!

Καπαρώθηκε η θέση για το dvd του 2008! :smiley:

Εκτός και αν κυκλοφορήσουν και άλλο μέσα στην ίδια χρονιά! 8)

[SIZE=“5”]Up The Irons! [/SIZE] :metal:

I don’t care!
εχω ξενερωσει,παιζον στην περιοδεια την αγια εξαδα που δεν φευγει ποτε απο τα set list(trooper,fear of the dark,iron maiden,hallowed be thy name,run to the hills,the number of the beast)
ελεος ρε πουστη!που κολλανε αυτα με την περιοδεια με τις πυραμιδες απο πισω?που ειναι τα Infinite Dreams,Alexander the Great(ε αν δεν το παιξουν εδω καλυτερα μην ξαναρθουν!),Stranger In A strange Land?
Βγηκα λιγο εκτος topic αλλα δεν αντεχω να μην το πω!οσον αφορα το dvd δεν με νοιαζει καθολου.εχω το live σε audio και ουτως η αλλως δεν εχω υπομονη να βλεπω dvd περα απο καποιες εξαιρεσεις.Ασε που βιντεοσκοπησαν στο Τοκιο πριν λιγες μερες ενα ακομη live για dvd…Ουφ!
Τα λεμε στην αθηνα…Συνελθετε γαμω και καταλαβετε οτι αφηνετε κομματαρες για τα χιλιοπαιγμενα!
παντως παραδεχομαι οτι ειναι κειμηλιο…και οτι ξερουν να βγαζουν τελεια dvd!χαχαχαχαχα
μην με παρεξηγειτε…τους λατρευω!απλα καποια πραματα καταντουν αηδια(αυτο το πα για φιλε λεφ)

Ιούλιο το MAIDEN ENGLAND !

Αυτά είναι νέα!

Έλα και ένα αντίστοιχο σετλιστ :papas: