Iron Maiden - Live After Death DVD

:? :? :? :?

Απο πλακα δεν πας καθολου πισω και εσυ παντως.
1.Αν εβλεπες πιο καλα τι γραφω λες οτι απο τα 14 αλμπουν τα 10 ειναι πολυ καλα, οποτε δεν διαφωνισα οτι εχου και οι maiden πατατες.
2.Τωρα για το ντοκιμαντερ…το οτι βραβευτικε στο φεστιβαλ θεσνικης δεν μου λεει τιποτα. Εσυ πιστευεις οτι αν δεν ειχε επανω το ονομα Metallica θα βραβευοταν?
3.Ξερω πολυ καλα οτι box metallica ηταν μονο σε 5000, οπως επεισης θελω να ξερεις οτι τωρα που θα ξαναβγουν εγω θα τα παρω. Δεν λεω οτι οι Metallica κανουν αρπαχτες αλλα οι Maiden οχι. Απλα απαντησα σε καποιον που ειπε οτι εχουν καταντησει για γελια οι Maiden εωω οι Metallica οχι. Οσο υπαρχουν δισκογραφικες και τα συγκροτηματα πουλανε, κυκλοφοριες best και dvd και επανεκδοσεις θα υπαρχουν.
4.Τωρα για την ταινια του Dickinson, καρφι δεν μου καιγεται αν βραβευτει. Ο Dickinson ειναι τραγουδιστης για μενα, τωρα αν του κατσει καλα και γινει spielberg μεγια του με χαρα του.
5. Τωρα για τα τραγουδια, διαφωνεις οτι παιζουν 5-6 σε καθε περιοδεια και τα υπολοιπα τα αλλαζουν?
Μηπως θυμασαι στην τελευταια περιοδεια των Maiden ποσα παιξαν απο το τελευταιο τους αλμπουν, και οταν θυμηθεις, θυμησε μου και εμενα ποσα παιξαν οι Metallica απο το St.Anger μεσα σε 2,5 ωρες? Γιατι οι Maiden μαζευουν ακομα κοσμο με τους καινουργιους τους δiσκους, ενω οι Metallica με τους 5 πρωτους.
6.Για τις 2,5 ωρες, οι Metallica και ελαχιστοι αλλοι το κανουν αυτο και μπραβω τους γιατι οντως λιγοι μπορουν να το κανουν (Θα μπορουσα να σου πω βλακειες του στυλ οτι οι Maiden ειναι και πιο μεγαλοι, αλλα και νεοι οταν ηταν παλι τοσο παιζαν). Δεν το αμφισβητησε κανενας αυτο. Θα το απολαμβανα περισσοτερο ομως αν αλλαζαν τους τενεκεδες του Ulrich και πλησιαζε και αυτος εστω και λιγο στο παιξιμο του πισω στο Justice.

Τελος Αν οι Metallica ειναι τοσο μπροστα γιατι συνεχεια οι κολλημενοι με αυτους σε οποιαδηποτε συζητηση νιωθουν την αναγκη να πουν οτι οι Metallica ειναι οι καλητεροι? Τους ρωτησε κανενας η νιωθουν τοσο ανασφαλεις και κατωτεροι και νιωθουν την αναγκη να το φωναξουν?

Πιο πολυ πλακα ομως εχεις γιατι απαντησες για να διαφωνισεις πρωτα σε αυτα που ειπα για τους Maiden, και οχι για αυτα που ειπα για τους Metallica (αν και εγω δεν ανεφερα ονομα καταλαβες-δεν ηταν και κανας αθλος βεβαια, μιλαει απο μονο του) και τις δικες τους αρπαχτες, που σημαινει οτι μαλλον συμφωνεις.

Τελικά εσύ δεν κάνεις πλάκα…:roll:
Ρε φίλε πες μου ότι γνωρίζεις από τώρα ότι οι MAIDEN θα κυκλοφορήσουν πάλι τα CD τους και πες και λεπτομέρειες…
Τις μαλ***ες δεν τις πετάμε έτσι…

Αρχηγε μου αρπαχτες ολοι κανουΝ ΑΛΛΑ ΟΙ mAIDEN το εχουν παραχεσει ρε τωρα κακα τα Ψεμματα.Εμμεσα ανεφερες το ονομα μεταλλικα. Ξερεις πολλα συγκροτηματα που εχουν γυρισει ντοκυμαντερ?.Πως οι μεταλλικα δεν εχουν παιξει καινουρια πραματα?Δλδ στη περιοδια του St.Anger δεν επαιξαν?Μη κοιτας την περιοδια που εκαναν περυσι η προπερσυ.Η μια ηταν για τον εορτασμο του Μαστερ.Και η αλλη ηταν μια κλασικ περιοδεια.Και στην Ελλαδα το 91 και το 99 κυριως επαιξαν τα τοτε καινουρια τραγουδια και το ιδιο θα κανουν και με το καινουριο το αλμπουμ οταν με το καλο κυκλοφορησει κκι ερθουν απο τα μερη μας.Εμενα δε με χαλαει οι Μαιντεν να παιζουν τα ιδια καιτ α ιδια εγω τα λατρευω αυτα τα κομματια και μακαρι να βαλλουν και αλλα στο σετλιστ απο εκεινα τα αριστουργηματα, αλλα μη μου λες τωρα πως παιζουν 5 και τα υπολοιπα ειναι καινουρια.Εμενα το προβλημα μου ειναι πως εχουν χεπερασει ακομη και τουσ πρωτομαστορες manowar στα dvd:lol:.Και για να λεμε και του στραβου το δικιο εχουν κυκλοφορησει dvdareς οι Maiden οπως τα early days και το rock in Rio ολα τα υπολοιπα με αφηνουν παντελως αδιαφορο και τα θεωρω αρπαχτη εγω αυτο πιστευω τι να κανουμε τωρα.

Το θρεντ είναι για το διβιδι των μέιδεν. Υπαρχει και το βέρσους για αντίστοιχες κουβέντες:wink:

:lol: Epitaph οχι ρε δεν ειμαι προφητης το ειπα χιουμοριστικα αλλα δεν αποκλειεται κιολας να τα ξαναβγαλουν.Εσυ δλδ το θεωρεις απιθανο?Αλλα και να γινει δεν θα ειναι πρωτοβουλια των maiden αλλα της δισκογραφικης :slight_smile:


Φιλτατε συμφωνο πως ολοι κανουν αρπαχτες, και Maiden και Metallica και ολοι.
Δεν εγραψα για να κατηγορισω τους Metallica, εγραψα για να απαντησω σε καποιον που κατηγορησε τους Maiden και ειπε πως οι Metallica δεν εχουν ξεπουληθει, μην τρελαθουμε τωρα.
Οι επανεκδοσεις απο βιντεοκασσετες σε dvd δεν ειναι αρπαχτες ομως. Σαν να λεμε οτι τα παλια αλμπουν που προυπηρχαν σε κασσετες και βινυλια και επανακυκλοφορισαν σε cd ειναι αρπαχτες. Μην τα πει κανεις πουθενα αυτα πιο εξω γιατι θα γελανε.
Η αρπαχτη των Maiden με τα dvd ξεκινησε με το Death On The Road και απ’ότι φαινεται εχει συνεχεια αλλα δεν με νοιαζει κιολας. Επιλέγω τι αξιζει για μενα, δεν αγοραζω στα τυφλα.
Δεν θελω να συνεχισω τη συζητηση απλα να σημειωσω οτι ειδα τους Metallica στην St.Anger περιοδεια και παιξαν μονο 2 η 3 απο το αλμπουν, ολα τα αλλα παλια. Για maiden ενοουσα οτι παιζουν 5-6 παλια παντα (iron maiden, number of the beast, hallowed, trooper…) και μαζι με τα 5-6 αυτα και τα καινουργια παιζουν και αλλα παλια φυσικα αλλα τα αλλαζουν που και που.

Ααα και για να το ριξουμε και λιγο στην πλακα ντοκυμαντερ εκανα και οι Paradise Lost:D

Φιλαρακο?Λιγα λογια τους paradise lost xaxaxa πλακα κανω.Ωαχνω να το βρω να το κατεβασω να δς τι ψαρια ποιανει.

Οκ τότε ! και τα best of ως επί το πλείστον πρωτοβουλία των δισκογραφικών είναι…Ειδικά με το νέο συμβόλαιο που κάνανε η δισκογραφική τους πηδάει κανονικά τους Maiden αφού βάζουν χέρι και σε μεγάλο ποσοστό των κερδών από συναυλίες…
Anywayy!!

To Dvd ειναι εκπληκτικο απλα.Επιτελους μετα απο τοσα χρονια αναμονης το ακουω και το βλεπω οπως πρεπει.Αυτο μου ειναι υπεραρκετο.
Ο Αυγουστος πλησιαζει.:slight_smile:

το live after death γαμαει και το λεω εγω που δεν ειμαι και κανας fan τους…δεν εχω ουτε ενα δισκο τους αλλα το live after death ειναι σαν το τελειο best of

αλλα εχει πλακα που εχουν να βγαλουν 20 χρονια δισκο της προκοπης και ομως ακομα μαζευοθν τα φραγκα σαν τρελλοι

εχει πλακα

Χαλαρωστε…Οι δισκοι απο το 88 μεχρι σημερα επειδη δεν φτανουνσε ποιοτητα τους προαναφερθεντες δεν σημαινει οτι δεν ειναι καλοι…Αμαν πια:? …
Η πλακα ειναι που λες οτι δεν εχεις κανενα δισκο τους αλλα αντιθετα ξερεις και μαλιστα μας λες οτι εχουν βγαλουν καλο δισκο απο το 88:p χαμος μιλαμε8) …

Δεν το κατεβαζω περιμενω να μου περισεψει κανα 20αρακι να το παρω!

α στο διαολο!:smiley:
δεν ηξερα οτι σε λαιβ των Μειντεν ειχε πιασει κιθαρα ο Ντικινσον…

προς the pain και λοιπους:αμαν ρε μαγκες ημαρτον πια…maiden metallica,metallica maiden…ποιος ειναι ο καλυτερος ποιος ειναι ο χειροτερος ποιος κοροιδευει ποιος παει για τα λεφτα ποιος ποιος ποιος… επειδη σιχαθηκα να ακουω τις ιδιες μαλ…ιες τοσα χρονια ξεκολληστε το μυαλο σας.τις μεγαλυτερες μπαντες που εχει βγαλει αυτο το ρευμα δεν μπορει να τις αγγιξει ΚΑΝΕΙΣ…αν δεν ειχαν αρχισει αυτο το ταξιδι ποιος απο σας θα ακουγε μεταλ?και μη μου πειτε πως ειστε ελαχιστοι αυτοι που δεν αρχισαν με maiden k metallica γιατι θα βαλω τα γελια…το οτι μπορει να μην βγαζουν δισκαρες πλεον αν και μου αρεσε αρκετα το molad οχι περισσοτερο βεβαια απο το brave new world τι να γινει ολα καποτε τελειωνουν.ποιος μπορει να γραψει aces high, wasted years master of, δευτερη φορα?πολυ δυσκολο.ξεκολληστε το μυαλο σας γιατι τη μερα που οι μεγαλοι αποσυρθουν και δε μιλαω μονο για μεηντεν μεταλικα, να δω καποιους ανταξιους να ηγηθουν το ρευματος…βλεπεται κανεναν να κανει τοοοοοοοσο μεγαλη διαφορα?απο νεες μπαντες κυριως χιλιοπαιγμενα χιλιοειπωμενα…

ελα αστα αυτα οι μεταλλικα ειναι πολυ καλυτεροι δε πα να χτιπιεσαι οσο θες,δε πα να βαρας το κεφαλι σου στον τοιχο θα εισια μια ζωη πισω…:lol:

ok εσυ πρεπει να εισαι γυρω στα 15-16…αν ισχυει αυτο δε σε κατηγορω οι περισσοτεροι ετσι ημασταν…τωρα αν παιζει να εισαι πανω απο 20 μεγαλε το επιχειρημα σου σκοτωνει μαμουθ στο 10000 bc.τι να πω ησουν αποστομωτικος…διαυγεια μυαλου, καθαρη σκεψη, πραγματικα the pain με πονεσες…τσαμπα καιει η λαμπα ρε μαγκα κριμα…και μετα λες θυματακια τους αλλους…χαμενος χρονος

Ειδα τελικα(κι εγω:p ) το Live after Death ,ενταξει ολα καλα και ωραια ομως επιβαιβεωθηκε αυτο που λεγανε καποιοι για την φωνη του Bruce…πολυ μετρια στην συγκεκριμενη κυκλοφορια η φωνη του Dickinson, πολυ κατωτερη του αναμενομενου.Για τα αλλα δεν εχω να προσθεσω κατι.