Isis

Μετά το Oceanic, ήρθε και τούτο και μ’αποτελείωσε.

Κερδίσανε άλλον έναν οπαδό.

Και έχω ακόμα πράμα να περάσω από κόσκινο ε!

Αυτό το So Did We ΝΤΕΝ ΥΠΑΡΚΕΙ! 8O

κατεβασα το panopticon εδω και λιγο καιρο και ριχνω ακροασεις μετα απο παροτρυνση του shaman…φοβερο μπορω να πω…αυτο το In fiction ρε παιδι μου…πολυ ψυχολογαμωτικο…ειναι η αφορμη που ηθελα να ψαχτω σε αυτο το ειδος… :wink:

και εγω θα λεγα πανοπτικον αντι για οσεανικ ιμχο :smiley:

Cult of luna άκου :stuck_out_tongue:

papardela ase tous savatage k piase tous isis:p

Ακούω το Oceanic τώρα και το σκυλί μου κοιμάται και μάλλον επειδή βλέπει όνειρα κάνει κάτι σπαστικά σε φάση γαβγίζει από μέσα της τινάζεται κλπ. Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με τους isis, θα αλλάξω τραγούδι για να δω :stuck_out_tongue:

Isis, ωραία πράμματα…:slight_smile:

Δισκάρες και προσωπικές αδυναμίες celestial και oceanic. Για μένα μπαίνουν (σχεδόν) το ίδιο ψηλά και τα 2. Το celestial πάλι, θεωρώ κακώς είναι τόσο υποτιμημένο, από το πρώτο κομμάτι κιόλας (το ομώνυμο), κολλάς, απλά, μέχρι το τέλος.

Επίσης, τα remixes στο oceanic είναι όντως τρομέρα! Για να χαζεύεις και να κοιτάς σα χαζός στο κενό…:eek:

ντάξει, δεν υπάρχει η τελευταία μου πρόταση, πλούσιο λεξιλόγιο και δε συμμαζεύεται :lol::lol::
κομμένα τα ποστ μετά τις 2 το βράδυ.

:cry:

ISIS has reached an end

Όχι ρε πούστη!!

Περισσότερα εδώ http://isistheband.blogspot.com/2010/05/isis-has-reached-end_18.html :(:cry:

ε ρε πουστη μου,wtf??!!!

Δεν προλαβα να τους δω λαιβ καν:(

Απο τις αγαπημενες μου μπαντες και απο τα καλυτερα συγχρονα γκρουπ γενικοτερα(πιθανοτατα και η κορυφαια μπαντα των '00ς),οσο και να με ξενερωσαν καποια πραματακια στα 2 τελευταια δισκιδια…

οχι ρε μλκες,οχι…:frowning:

μεγαλη κατραπακια…

Τί να πούμε… Μόνο θλίψη.

στηριζω απο πανω…κριμα και παλι κριμα

Κρίμα ξεκρίμα, είναι μεγάλο respect γι αυτήν την ήδη τεράστια μπάντα που σταματάει σε ένα υψηλότατο επίπεδο.

Το σημάδι τους στη πρόοδο του σκληρού ήχουν είναι ορατό απ’ το διάστημα.

Κεραυνός εν αιθρία, χωρίς να είναι κάτι όμως που δεν υπήρχε στο πίσω μέρος του νου μας.

Nομίζω πως όλοι όσοι μαγευτήκαμε από τη μουσική τους στεναχωριόμαστε από αυτή την εξέλιξη αλλά ταυτόχρονα χαιρόμαστε που φεύγουν με το κεφάλι ψηλά.

[FONT=Verdana]The years they passed and so did we
But, resistance would be brought[/FONT]

Αυτό προς το παρόν, και είμαι πανευτυχής που τους είδα λάιβ.

διάολε!να μια κακή είδηση!
και να φανταστείς ότι γαμώτο δεν τους είδα live!
πάντως οι δίσκοι τους είναι ένας και ένας και αν νιώθουν όπως λένε πως δεν έχουν τίποτα άλλο να πουν (κάτι που είχε αρχίσει να φαίνεται στο wavering radiant) τότε τι να κάνουμε?σεβαστή η απόφασή τους…
είναι αδιαμφισβήτητα από τις μπάντες που στιγμάτισαν όσο λίγες τα 00’s και πιστεύω πως σταδιακά θα αρχίσουν πλέον να αποκτούν μυθικές διαστάσεις.

ας μην ειμαστε υπερβολικοι λογω αγαπης

δυστυχως σε 20 χρονια ελαχιστοι θα τους ξερουν (ολοι θα μιλανε για μπαντες που τα ΜΜΕ επαιζαν)

οκ,καλο,τιμιο γκρουπ

εβγαλε δισκαρες (cele/ocean/pano) τελος

καλα κανανε κ το κλεισανε το μαγαζακι μετα το panopt ειχαν αρχισει κ επαναλαμβανοντουσαν

καλα ναναι τα παλικαρια παμε για αλλα

κ θα περιμενουμε τη reunion tour καπου στο 2018 (opap αποδοση 1,05)

Awake σοβαρέψου, τι καλό τίμιο γκρουπ?

Όταν βγήκε το Oceanic κανένας δεν είχε παίξει έτσι, μόνο οι Neurosis ίσως.
Τοπ-τεν 00’s οι τύποι.

ουγκ; :blink:

κρις ξερεις τι κακο ειχαν για μενα οι isis ?τους βαρεθηκα πολυ γρηγορα

ουτε μια 5ετια δεν με κρατησαν (2002-2007)

συμφωνω οτι ειναι απο τις σημαντικες μπαντες της περασμενης 10ετιας και οτι εβγαλαν δισκαρες

αλλα ναμαι ειλικρινης πλεον βαριεμαι να τους ακουω κ δεν θα μου λειψουν

αυτο το δυναμωνω/χαμηλωνω ηρεμο/τσιτα πλεον με κουραζει κ το βρισκω προβλεψιμο

καλα ναναι τα παιδια αλλα παμε για αλλα

υποψιν,προσωπικη αποψη παντα κ διχως να επιμενω οτι ειναι η σωστη αποψη (οπως σε πολλα αλλα ποστ μου :stuck_out_tongue: )

(ακουω τωρα το exile κ λεω μλκ αυτοι ειναι δισκοι που θα τους ακουω μεχρι να πεθανω.τους isis οχι)