Isis

Τουλαχιστον τους ειδα live περσυ :confused:
Μαζι με kyuss και mastodon στις τρελα αγαπημενες μπαντες. Νταξ, λογικα κατι θα ξερουν για να το διαλυσαν. Δε θα πηγαινε αλλο. Καλυτερα, ο,τι εβγαλαν γαμαει κατα τη γνωμη μου και για καποιους θα ειναι απο τις μπαντες που εκαναν κοιλια σε δυο μονο αλμπουμς.

Αυτό τι πάει να πει?

Αν δεν έχουν έμπνευση ως σύνολο (και το πόσο σύνολο είναι οι Isis ήταν φανερό σε όποιον ήρθε στο live του χειμώνα) ας τη διοχετεύσουν στα projects τους.

Συμφωνώ απόλυτα σ’αυτό που λες, για το live δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη.

Απλά όπως λέω και πιο πάνω καλύτερα να δούλευαν περισσότερο στον δίσκο μετά το panopticon.
Όχι οτι έχει κανένα νόημα πλέον, κουβέντα να κάνουμε.

(Είχα ξεχάσει να βάλω αυτό το link)

Ο turner σχολιάζει τις κυκλοφορίες των isis

Πανόπτικον

From a lyrical perspective, this was a change of pace for me. Instead of writing about something wholly personal, I chose a set of subjects that was more political and cultural in nature?something I never intended to do from the outset of Isis. There wasn?t a specific political agenda, but [considering] the world events going on at the time, it seemed like an appropriate territory to explore.
Λολ, λες και δεν το ξέραμε (γι΄αυτό είναι το αγαπημένο μου).

Κατά τ΄ άλλα το παραδέχεται ότι το Celestial, το Oceanic κι αυτό είναι η σημαντικότερη κληρονομιά τους.

Επίσης In the absence of truth το λιγότερο καλό και Wavering radiant σύνοψη καριέρας. Αυτογνωσία το λένε αυτό…

γνωρίζουμε τπτ για το σπλιτ με μελβινς?

Preorder από δω

το ένα τραγούδι είναι απ’ τη γιαπωνέζικη του wavering, το άλλο υπάρχει πουθενά?

διέρρευσε.
λοιπόν,
η συμμετοχή των melvins δεν περιέχει κάτι το καινούριο καθώς τα δύο τραγούδια τους περιέχονται στον τελευταίο τους δίσκο (αν και εδώ είναι λίγο παραλλαγμένα).
από τα δύο τραγούδια των isis, το “way through woven branches” υπήρχε στη γιαπωνέζικη bonus έκδοση του wavering radiant.το “the pliable foe” είναι καινούριο και μάλλον το πιο ενδιαφέρον σημείο αυτής της κυκλοφορίας…
και τα δύο είναι στο ύφος του wavering radiant, και δεν είμαι τόσο σίγουρος αν θα έδινα μεγάλη προσοχή σε αυτό το σπλιτ αν οι isis δεν είχαν διαλυθεί.μιας και όμως (κατά τα φαινόμενα) είναι η τελευταία τους κυκλοφορία, αφήνομαι στη μαγεία της μουσικής μιας μπάντας που όρισε όσο λίγες τον ήχο των 00’s.

Αν κάποιος βρει κάνα λινκ για το αποπάνω, ας μου στείλει με πιεμ, γιατί έχω πολύ περιορισμένο νετ, διακοπές γαρ.

Ντάνκε.

Ευχαριστώ Φορκ και Χόρορ για την άμεση ανταπόκριση, θα γράψω μόλις το ακούσω.

Λίγο fail κειμενάκι από το sirenssound

2010 Split Title with ? Melvins ? added. And yes? ISIS RULE the ambient-metal / post-progressive scene all the way. I really can?t wait to hear more new materials by them.

Έ…κάτι παραπάνω μπορεί να ξέρει…

Εντάξει περιμένουμε το καινούριο dvd κάτι b/c/d sides, αλλά και πάλι μου φάνηκε λίγο αστείο.

Ο Turner έγραψε στο blog του
“ISIS’ “Oceanic” album has been unavailable on vinyl for some time now, but thanks to the good folks at Robotic Empire it will soon be available again. The album has been re-mastered/re-cut for this edition of the vinyl and hopefully will sound better than ever as a result. We don’t have an exact release date for this yet, but will post more on the matter as soon as we do.”

To deadformat γράφει όμως οτι έχει γίνει ήδη remaster το 2007 από την Level Plane :-k

κυκλοφορεί και πάλι το Oceanic σε βινύλιο. τα μεταφορικά είναι αρκετά δυστυχώς, αλλά μάλλον θα σκύψω το κεφάλι και θα το πάρω…

btw, έχει καταλάβει κανείς γιατί (ήταν και) είναι έτσι χωρισμένα τα τραγούδια στις πλευρές?

A: tracks 1,2,3 - 23 λεπτά
B: tracks 4,5,6 - 12 λεπτά
C: tracks 7 - 11 λεπτά
D: tracks 8,9 - 18 λεπτά

Η αγαπημένη robotic empire θα το βγάλει αλλά δεν έχω βρει κάποιο link για preorder ακόμα.

Θα πρότεινα να περιμένεις αν θες να γλιτώσεις μεταφορικά έξοδα μιας και λογικά θα το φέρει η conspiracy.

bluecollardistro προς το παρόν

Το έβαλαν και στο robotic empire. Δες αμα είναι πιο φτηνά τα μεταφορικά.

http://www.roboticempire.com/store/