Italian Ηeavy Metal Scene

Μην ξεχνάμε τους ΘΕΟΥΣ Dark Quarterer. Ειχαμε την τύχη να τους δούμε και προσφατα στα μέρη μας. Κατα τα αλλα για εμένα Doomsword, Adramelch, Domine και Wotan (αν και έχουν πάρα πολλα ψωμιά να φάνε ακόμα). Πολυ καλο και το project του Deathmaster (πολύ καλύτερο απο το τελευταίο Doomsword). Γενικά πιστεύω οτι έχουν μακράν την καλύτερη και ποιο ζωντανή σκηνή στον epic χωρο.

Πράγματι οι Garden Wall είναι μια φοβερά ιδιαίτερη και εκκεντρική μπάντα. Τώρα που μου τους θυμίσατε θα τους τιμήσω το απόγευμα!

Forget the colours!

NANOWAR!!!

Για προτείνετε κανένα δίσκο Garden Wall!

Tο Chimica πχ είναι καλή αρχή?

P.S. Όντως ο δίσκος των Gjallarhorn είναι εκπληκτικός

ετσι,οντως φοβερο albumaki!!

Εννοειτε… Ακουσε το συντομα!!!

Ξέχασα να αναφέρω και τους ASSEDIUM. To Rise Of The Warlords εχω ακουσει μονο και μου αρεσει παρα πολυ. Το 2ο (και τελευταιο τους) δεν το εχω ακουσει. Fiurach (ex-Agarthi) εχει ακουσει κανεις να μου πει την γνωμη του? Μονο ενα κομματι εχω ακουσει και μπορω να πω οτι μου αρεσε αρκετα.

Domine :!:

WOTAN γιατι για να συμετεχει στο epos ο ross the boss κατι σημαινει αυτο.οποιος δεν εχει ακουσει το carmina barbarica χανει.

Ufomammut :!: :!: :!:

από τα παραπάνω time machine μόνο

Rhapsody and Doomsword8)

Domine και Doomsword. Αν πω και Nanowar θα είμαι πολύ καμένη?:stuck_out_tongue:

Doomsword/Domine τα 2 πρώτα(άντε βαριά και το 3ο…), Time machine(το actII Galilleo είναι από τα κορυφαία ουσιώδη progressive άλμπουμ).Και ένα παράπονο…Είναι δυνατόν σε δημοψήφισμα για την Ιταλική σκηνή να λείπουν οι DEATH SS???Και να υπάρχουν οι Rhapsody…[-X

Death SS ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

Doomswoooord!!! Και οι Domine πολύ καλοί…

Doomsword μου αρέσουν αρκετά, οι Eldritch καλοί στην αρχή. Κατά τα άλλα νομίζω ότι για τα γούστα μου είναι η χειρότερη σκηνή του πλανήτη.

Εύκολα όμως! Και οι Wotan είναι αρκετά καλοί ε, μην ξεχνιόμαστε! Αλλά οι Doomsword είναι ο τέλειος συνδυασμός Candlemass και Bathory :respect:

Doomsword άνετα

NanowaR 4 ever :vibrate:

[SPOILER]
TRUE METAL OF THE WORLD (AH-AH)

Brothers of the power, true metal of the kings
Ride the king of metal, true power of the brothers
We’re the power of the steel, to fight for the battle
The battle of the power, of the steel of the fight!!!

Kings of southern coasts of the true metal of the world
Power’s still with us, we’ll never fall !!

True metal of the world! ah-ah
True metal of the world!

Hell is bursting out for the holy wings of steel
Steel of hell is holy and we like ham very much
But ham and steel is better, for lunch and for sinner
Battle for the power of the kings of the dinner !

Brothers of true metal howling, fighting in the crowd
Kill for the true metal screaming loud ![/SPOILER]

αυτό βασικά.