Its time to show off!Συναυλίες που έχετε πάει?

γαμώ τους θεούς και τους δαίμονες…
εκείνη την μέρα με τους burst ήταν και οι Poem?!!
και μετά μου λέει ο άλλος τι βρίζεις τέτοιες μέρες

Πέρα του ότι έχουμε διάφορες κοινές, είναι κοινή και η πρώτη μας συναυλία! Το 97 ήταν…
Υ.Γ. Ισοπεδωτικές και οι δύο μπάντες και οι 'stalker με τον Argie στα drums ακόμα…

3/8/2010
Iron Maiden, Lauren Harris

30/6/2009
Rockwave Festival (Slipknot, Mastodon, Down, Kylesa, Torche, Saxon, Lita Ford, Eden Demise, God.Fear.None)

15/5/2010 (Πάτρα)
Active Member

20/5/2010 (Πάτρα)
Paul Di’Anno, Ritual Of Odds

24/6/2010
Sonishere Festival (Metallica, Megadeth, Slayer, Anthrax, Stone Sour, Bullet For My Valentine, Suicidal Angels)

17/8/2010
Serj Tankian, Viza

21/1/2011 (Πάτρα)
B.D. Foxmoor

7/4/2011
Saxon, Spitfire

29/4/2011
Rage, Grave Digger, The Silent Rage

με χρονολογική σειρά :slight_smile: έπεται συνέχεια…

Αν και δε θυμάμαι ακριβείς χρονολογίες έχω πάει

Iron Maiden,Slipknot,Mastodon,Opeth,Tool,Isis,Sonisphere 2010,Lamb of God,Porcupine Tree,Archive,Electric Wizard :slight_smile:

Helloween το 1998 στο Ροδον (πρωτο λαιβ!) και αλλες 3 φορες νομιζω μετεπειτα…
Deicide 1999
Iron Maiden 1999
Stratovarius
Dark tranquillity (x2)
The haunted (x2)
Nevermore
Annihilator
Kng diamond —>περηφανια :smiley:
Judas Priest (x2)
Megadeth
Cradle of filth
Savtage
Rotting christ (x2)
Scorpions
Primal fear
Sabbat (uk) (+ return to the sabbat) (x2)
Brocas helm (x3)
Cannibal Corpse (x2)
Kreator (x2)
Destruction (x2)
Sodom (x3)
Crush
Omen (x3)
Grave Digger
Candlemass (x2)
Blind Guardian
Manilla Road (x2)
Exodus (x2)
Tankard (x4)
Doomsword (x3)
D.R.I.
Nuclear Assault
Jag Panzer
Overkill
Entombed
Cloven Hoof (x2)
Sadus
The Lord Weird Slough Feg
Ironsword
Aura Noir
Anvil
Piledriver
Adramelch
Metallica
KISS
Gamma Ray (x2)
Paradox (ger)
Wizard
Sentinel Beast
Stormwarrior
Lonewolf (x2)
Dark Quarterer
Exciter
Grim Reaper
Exumer (x2)
Onslaught
Municipal Waste
Savage Grace
Praying Mantis
Slauter Xstroyes
Enforcer (x2)
Flotsam and Jetsam
Evildead
Possessed
At War
Master
Asphyx
The Crown
Unleashed
Desaster
Delirium Tremens
Napalm Death
Necronomicon (ger)
Death Angel
Whiplash

live 'till deaf!

Γερμανια ε;

Τρεχα…

yep…Way Of Darkness festival… τα σπασανε…

Δινεις πονο… οχι τιποτ’ αλλο, ειχες και την τελευταια καλη ευκαιρια να δεις Possessed. Μ αυτο το line up που μαζεψαν τωρα γελανε κυριολεκτικα ακομα και οι πετρες.

Edit: Τι λεγαν οι Desaster; Εχω ακουσει πως ειναι παρα πολυ δυνατοι live.

ε κοιτα και στο φεστιβαλ οι sadistic intent + beccera ηταν ουσιαστικα… αλλα ακουσαμε κομματαρες! ολα τα λεφτα, beccera στο καροτσακι κλπ κλπ. funny side info, πριν μπουν οι ποσεσντ, το κρου ανεβασε αναποδα το πανό της μπαντας, σκεψου πως γιουχαρανε καμια 500αρια ατομα οταν ειδαν το λογκο των ποσεσντ αναποδα, κανονικο σταυρο αντι για αναποδο και “999” αντι για 666 στο μπακγκραουντ… ο διοργανωτης τρελαθηκε, ετρεχε πανικοβλητος, κουναγε χερια, φωναζε να το κατεβασουν, τρελο γελιο…

οι desaster δυνατοι λαιβ, αν και δεν ειμαι ο μεγαλυτερος φαν, πολυ καλοι, το κοινο με το μερος τους, δημιουργησαν πανικο χωρις δυσκολια. αν εισαι οπαδος θα γουσταρες 100%… επισης και οι delirium tremens επισης πολυ καλοι (συνηθως εχουν κοινους οπαδους γιαυτο το αναφερω…) αν και οι τελευταιοι μπηκαν τσοντα στο φεστ διοτι ακυρωθηκαν οι Vendetta - Πολυ θα γουσταρα να τους δω…

αλλα ολοι οι παραπανω χαλαρα τον ψιλοπηραν απο τους EVILFUCKINGDEAD! :slight_smile:

Σοβαρα ε; Τοσο καλοι; Για Possessed παντως εχει αλλαξει το line up, θα ψηνομουν αρκετα να τους δω μονο και μονο λογω των Sadistic Intent των οποιων ειμαι και fan, αλλα σε μια φαση τα σπασαν με Beccera, ειχαν που ειχαν τριβες και μεταξυ τους τον τελευταιο καιρο κι ο Emilio τους παρατησε για να παιζει τυμπανα στους Possessed… οι υπολοιποι Sadistic Intent εφυγαν κανονικα και πηραν στα τυμπανα τον Barker (αποφαση που δε πολυστηριζω επειδη το τιγκερ-γουορσιπ παιξιμο του δε μου κανει με τιποτα για το death metal των Sadistic Intent.

Ωραιοι οι μπλακ αιντ πισ ή μήπως μελισσες;:p:lol:
Πλακα κανω.Σε ζηλευω πραγματικα για τις συναυλιες που εχεις παει!

ΠΟΛΥ καλοι φιλε. sadistic δεν ειμαι και ιδιαιτερα φαν, μου αρκει που ειδα μια φορα τους ποσσεσντ, φτανει. Evildead πολυ καλο σετλιστ, καιξαν με ορεξη, καλα εμεις απο κατω ειχαμε αφηνιασει, ωραια φαση… μετα ψιλοηπιαμε κ μια μπυρα μαζι, κ μολις ακουσαν οτι ηρθα απο την Ελλαδα για να τους δω πορωθηκαν, με εβγαζαν φωτογραφιες χαχαχ. αν τσεκαρεις το οφισιαλ μαισπεις τους, στις φωτο του τους θα δεις κ την αφεντομουτσουναρα μου χεχε.

by the way, outsider που μας εσκισε oi EXUMER !! καμια σχεση με την εμφανιση τους στην Αθηνα, αν τους ειδες, πολυ πιο τσαμπουκαλεμενοι, πιο δεμενοι, καλυτερο ηχο ( ε νταξ…) και γενικα εκει που ειχα υφακι “νταξει τους ειδα κ ηταν μαπα, τι να μας πουνε τωρα”, ξαφνικα βρεθηκα μεσα στο πιτ χωρις να το πολυκαταλαβω να δερνομαι παρεα με αλλους μανιακους :lol:

Φιλε nir1 επειδη το ψηνω φετος το φεστιβαλ μπορεις να μου δωσεις λιγο info σε παρακαλω???εχει κανονικα camping εκει?εμεις σκοπευουμε να παμε Φρανκφουρτη κ απο κει στο φεστιβαλ μεσω τρενου!

θα ρωτησω το φιλαρακι μου απο κει γιατι με πηρε απο το αεροδρομιο (Frankfurt), με πηγε σπιτι του με αμαξι (μια κωμοπολη δεν θυμαμαι ακριβως ονομα) και απο κει παλι με αμαξι στο λαιβ (Lichtenfels). θα ρωτησω για infos. …παιζει τπτ καλο φετος ??? δεν εχω δει καθολου…

κ γαμω ειναι φιλε!!γ δες κ μονος σου!!!:stuck_out_tongue:
ε αρα καλα το κοβα γ φρανκφουρτη!!!
http://www.wod-festival.com/bands-2011/bands-2/

…Benediction ! Protector(s) (μεγαααααλη αγαπη!) !! , Darkness !! (επισης!), Thanatos (!!!), και το “φευγαλεο ονειρο” οι Artillery… :frowning: αααααχ…

Camping εχει το μερος, μη φανταστεις τπτ κορυφαιο, ενας υπαιθριος χωρος με γκαζον ειναι που τιγκαρει στις σκηνες, αλλα ειναι κομπλε, δεν χρειαζεσαι παραπανω. πολυ ωραια φαση, μας τραβαγαν απο διαφορες σκηνες και μας κερναγαν μπυρες και σουβλακια ! μερικοι ηταν πολυ οργανωμενοι, με καρεκλες, ξαπλωστρες, τεντες, μπαρμπεκιου κλπ ! 8)

και ενα tip - συναντησα και καμποσους ακομα Ελληνες εκει που μου ειπαν οτι φτασαν απο ενα μικροτερο αεροδρομιο εκει κοντα (δεν θυμαμαι ποιο), αλλα βρηκαν ΑΡΚΕΤΑ πιο φτηνα εροπορικα, μεσω μιας εταιρειας που εκανε δρομολογιο απο ΒΟΛΟ - Γερμανια (ναι, οχι απο Αθηνα, τα μικροτερα αεροδρομια εχουν και λιγοτερους φορους, με αποτελεσμα σε μερικες περιπτωσεις να σου βγαινει πολυ πιο φτηνο το εισιτηριο - ψαξου!) αν χρειαστεις περεταιρω βοηθεια πες.

η εταιρία λέγεται ryanair :wink:

Σας ευχαριστω μαγκες να στε καλα!!!:smiley:

δεν αποκλειεται καθολου, αν κ δεν ξερω γιατι δεν το ειχα ρωτησει καν αυτο τα παιδια, η Ryanair εχει οντως ΣΚΟΤΩΜΕΝΕΣ τιμες, ισχυει.

πήγαινε έλα αγγλία τον νοέμβρη αν κλείσεις τώρα με easy jet, 74 euro 8)