Its time to show off!Συναυλίες που έχετε πάει?

εχω παει σε πολυ λιγες…
Iron Maiden-2007
Saxon-Masterplan 2007
Rockwave Festival 2007(τη μερα π ηταν οι Metallica,Mastodon κλπ)
MMD 2008
Whitesnake-Def Leppard 2008
αυτες ειναι μονο…πιο παλια δεν με αφηναν οι δικοι μ…:oops::oops::oops:

:smiley:
1800 ήταν οι Maiden το '88;
1300 θυμόμουν… #-o
Μου φάινεται θα πάω στη μάνα μου να ξεθάβω αποκόμματα απόψε! :p:lol:

Σα να μπλέξαμε λίγο με τις ιστορίες των γέρων γύρω από το τζάκι… Πρέπει να ψαχτούμε λίγο…

:lol::lol:
Aς το μαζέψουμε γιατί θα μας φέρουν και κανα χαμομήλι σε λίγο! :lol:

για μια περίοδο υπήρχε μόνο συνασπισμός, μήπως ήταν τότε?

Σωστό! Παίζει να ήταν τότε.
Πάντως για ΚΝΕ μόνη της δεν το βλέπω γιατί εκείνα τα χρόνια δεν ήταν rock-friendly :wink:

Εντάξει, το αραιώνουμε με λίγη μπύρα και τους ξεγελάμε. Ελπίζω να το θυμηθώ απόψε να το τσεκάρω…

Gods of Metal-Slayer,Carcass,Meshuggah,Testament
Rotting Christ

Λιγες δυστηχως:(:frowning:

Με χρονολογικη σειρα:…
Scorpions - Whitesnake
Iron Maiden 2007 (AMOLAD tour)
Metallica - Mastodon
Nevermore -Nightwish - Annihilator - Sodom klp klp
Up the Hammers III
Def Leppard - Whitesnake
Judas Priest - Cavalera conspiracy - Carcass - Opeth
Venom - Iced Earth

Δεν πηγες Testament?? 8O

από το 2003 ξεκίνησε το ταξίδι στην Metal σκηνή…
δεν έχω πάει σε πολλές γιατί ήμουν μικρός…λοιπόν…
Nightwish(2005)
March Metal Day[2007,2008]
Epica(2007)
Helloween&Gamma Ray(2007)
Blind Guardian(2007)
Rockwave(2008[1 μέρα],2007[2 και 3 μέρα])
Scorpions & Whitesnake(2005)

σε αυτές μόνο αλλά συνεχίζουμε…


Now playing: Iced Earth - Colors
via FoxyTunes

Λοιπόν, βρήκα το εισιτήριο του Gillan. Είναι ασπροπράσινο και αναγράφει μόνο Γιορτή νεολαίας και τις ημερομηνιες 28-29-30 Σεπτέμβρη. Ούτε τιμή αναγράφει, αλλά για το 500άρικο είμαι σίγουρος. Κλονίστηκα, όμως για την ΚΝΕ, μπορεί και να έχεις δίκαιο. Έχω αρχίσει και ξεχνάω γιόκα μου…

Mε πρόλαβες. Και εγώ τα ίδια βρήκα. Πάντως χαίρομαι που συμφωνούμε για το 500άρικο! 8)

Ισως να μην ειναι το καλυτερο τοπικ αλλα…
Πειτε οτι ξερετε για το Metalwave τ 2002 νομιζω…ειδα μπλουζα φιλου μ με τα ονοματα κι εμεινα μαλακας.

Aν εννοείς το metal ΄μέρος του Rockwave 2002 (Dream Theater, Halford και δεν θυμάμι ποιοί άλλοι) ήταν να γίνει στο παλιό αεροδρόμιο του Ελληνικού αλλά τελικά ακυρώθηκε μετά από παρεμβάσεις της “Τοπικής Αυτοδιοίκησης” :roll:

Η Didi έμαθε πολλά χρήσιμα πράγματα για την δύναμη της “Τοπικής Αυτοδιοίκησης” από εκείνη την ιστορία…:wink:

To RW 2002 δεν ήταν αυτό το ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΦΙΑΣΚΟ που ακυρώθηκε επειδή η Didi δεν είχε πάρει αδεια για να το οργανώσει???:D:-k

Dream Theater,Opeth,Halford,Slayer…

Ναι, ή την είχε πάρει και ανακλήθηκε, δεν είμαι σίγουρος, όποιος ξέρει ας γράψει…

Αυτό λέμε. Τo line up αυτό συνυπήρξε μόνο στις αφίσσες τελικά.

Ασε ρε γαμωτο! Μολις ειχαν τελειωσει οι Πανελληνιες κ καθε μερα πηγαινα βολτα με αποτελεσμα να μ τελειωσουν τα λεφτα… Ειδικα οταν ειδα το σετλιστ κοπαναγα το κεφαλι μ στον τοιχο…

Το χα ξεχασει αυτο το τοπικ. Εχω αρχισει να κανω λιστα με τις μπαντες που χω δει, αν ποτε καταφερω να τη συμπληρωσω θα επανελθω. Τα γραφομενα εδω παντως βοηθουν και με το παραπανω.