Jorn lande "the duke" of melodic rock

Η αλήθεια είναι ότι το post που λες δεν το χα διαβάσει. Και τώρα που το διάβασα θα λεγα ότι είναι το λιγότερο αστείο. Και φυσικά πρέπει να έχουμε σεβασμό σε πρόσωπα όπως ο Coverdale. Ο Lande δεν λέει τίποτα για μένα γιατί δεν τρελαίνομαι για καθαρά φωνητικά (οι λίγοι που γουστάρω είναι οι κλασσικοί Dickinson, Plant, Dio κλπ.) απλά στο προηγούμενο post σου ήσουν κάπως απόλυτος.

Γεια σου ρε Μητσε . Οκ καλη φωνη ο Lande , αλλα παντα θα ειναι στην σκια του David και μια ζωη θα ειναι παντα υπο . Παραδειγμα οι The Snakes … μην λεμε οτι θελουμε . Coverdale θα ειναι Ενας και δεν υπαρχει ουδεμια περιπτωση να βγει αλλος, και ο Lande θα ειναι παντα ενας Coverdale wannabe και τιποτα αλλο.
Και σταματα να παπαγαλιζεις . :roll:[/quote]

Γεια σου ρε Aντρικο.μαλλον πες μας καλυτερα απο ποιον παπαγαλιζω να μαθουν εδω και τα παιδια .μου φαινεται οτι εχεις νευρακια τελευταια…

Sxetika me ta sxolia kapoion tha po alli mia fora epeidi den katalaban oti o Jorn ebgale TO TRITO APAIXTO album mesa se 15 MHNES.
Tora an theloun na mathoun kati parapano gia to ti einai o Jorn tha tous elega na akousoun to ?heal the waters? kai ?missing you? ton Ark kathos kai to ennialepto epos ton Masterplan apo to Aeronautics(den xreiazetai nap o titlo).
Pantos fanike genikotera sta posts mia axiozileyti omofonia gia tin axia tou Jorn kai ayto na to doun ta kamaria mas oi promoters.Gia sas mages kai epeidi eipa gia tin kaliteri nea kykloforia(Jorn) ena allo MUST BUY einai to neo tou O?OHORA ?tha pathete plaka. Sorry gia ta greeklish alla kati epathan ta ellinika sto pc mou.
Ante kai kalo 200melodic rock6.

Ειδικά στο Burn the sun των ARK μπορείς να ακούσεις δυνατές και αρκετά φορτισμένες ερμηνίες είτε πρόκειται για μπαλάντα είτε για μεταλλιά…

Δεν ξέρω αν είναι ο “duke” του melodic rock αλλά κατά την άποψη μου πρόκειται πάντως και ερμηνευτή μεγάλης κλάσης.

προσωπικά θεωρώ τον lande έναν από τους καλύτερους metal τραγουδιστες των 90’ς. το νεο του αλμπουμ δε το χω ακούσει, αλλα τα δυο πρωτα προσωπικά του (starfire, worldchanger) ειναι πολυ καλά, καθως και το burn the sun από ark, το οποίο το θεωρώ σαν έναν απο τους καλυτερους progressive metal δισκους που εχουν βγει.

ο τυπος έχει κάνει πολλές συμμετοχες. καλυτερες για μενα είναι η rock opera ‘nostradamus’, καθως και το αλμπουμ που εχει κανει με τους beyond twilight. γενικά δε βαζει την υπογραφη του σε πατατες…

και η πατατια ειναι οτι ερχονται οι masterplan με τους saxon και εχει φυγει απο το γκρουπ οπως και ο drummer. τι να το κανω εγω τωρα; εγω που θελω να ακουσω ενα black in the burn;

crap inside…

eisai poly swstos kai xairomai na vlepw kai allous pou psaxnoun kai vriskoun bades san tous ark…na syblirwsw oti den katalavainw giati ayti i kodra gia to poios einai poios kai poios einai wannabe.Kales oi apopseis alla pisteyw oti ligi semnotita kai tapeinotita tha prepei na yparxei otan milame gia tetoia onomata.Einai eykolo na krinoume kai na leme gia proswpa kai pragmata ma den eida kapoion apo emas na kanei post video kai na einai wanabe coverdale i estw jorn lande…stin ellada oloi krinoume ma otan ftanei i wra na krithoume …adidroume.Kai stin teliki poioi eimaste emeis gia na leme oti o “Lande den einai kai o kalyteros tis piatsas”.Pisteyw oti tha itan protimoteri mia diatyposi tis fasis"emena mou aresei o… perissotero"afou den prosvalei kanenan.

progressive festival tis amerikis???!!! (υποθετω μιλας για το prog power festival?)

κατα τα αλλα φλωροι και τρεντιδες οι αμερικανοι!!!α ρε ξυλο που θελουνε μερικοι!!!

τεσπα

ον τοπικ
φωναρα απο τις λιγες!

ark
masterplan
beyond twilight
allen vs lande
solo
φοβερα ολα τους
ο ανθρωπος μας εχει χαρισει τρομερες ερμηνειες!

τωρα γιατι δεν το εχουμε δει ακομα εδω.ε τα χουμε ξαναπει!

Εδω που τα λεμε Δημητρη δεν ειναι και το πιο δυνατο ονομα για Ελλαδα. Στο εξωτερικο ειναι πολυ πιο γνωστος…

Εννοειται μακαρι να ερθει καποια μερα… αν και βλεπω να πηγαινουμε εμεις εξω στο τελος… Αυτος και ο Ριππερ ειναι οι δυο αγαπημενες μου φωνες απ τα 90’ς

Νέο τραγούδι από τον επερχόμενο δίσκο του εδώ. Lonely are the brave http://www.myspace.com/toremorenmusic

Μου θύμισε κατά κάποιο περίεργο τρόπο saxon. ride like the wind στο ρεφραίν ή κάτι τέτοιο. όχι αντιγραφή βέβαια, απλά στα ρυθμικά της κιθάρας.
Πολύ όμορφο song.