Judas Priest 15/7/2022 Release Festival

Θα έχουν τους λόγους τους κι αυτοί :grinning:.

2 Likes

Προφανώς όταν μαζευουν 2-3000 κόσμο και με το κασε που θα εχουν, σχετικα υψηλό, δεν ειναι για Ελλάδα. Όταν δυνατά ονοματα σε πρώτη εμφανιση στην Ελλάδα περισυ δεν βούλιαξαν και την πλατεία νερού απο κόσμο, να το γραψω ευγενικά, δεν βλεπω πως θα φέρουν τους Korn.

Ποιοι κορν τωρα πλακα κανουμε.
Σλιπνοτ μονο αν έρθουν καλα θα ειναι
Δε ξερω εγω παντως καποια σπανια κομματια πριστ δε θελω να τα ακουσω με ριτσι και σνιπ. Πως να το κάνουμε δλδ. Ακουω και παπαροκαδες να παιζουν ντιο. Μια χαρα ειναι.

2 Likes

Ούτε εγώ θα πάω ρε παιδιά για μόνους JP , αλλά πολλή γκρίνια

Ας δούμε και τα σαπορτ, ας δούμε σετλιστ και ξαναγκρινιαζουμε

Έχει ψωμί το release εξάλλου

1 Like

Διαμαντή Δαμαντήηηηηηηηηη! (αν και αν τον φερουν αυτόν λογικά θα είναι άλλη μέρα)

2 Likes

Ειπαν σε φιλο μου για μεταλλικα , φειτ κ χελογουιν. Οτι το προσπαθουν. Κραταω μικρο καλαθι.

Προφανώς εννοεις Mercyful Fate και δεν ειναι για πρωτο ονομα και αυτοι, μην τρελαθούμε και ολας. Υπόψιν είμαι μεγαλος φαν αλλα αντικειμενικα έτσι ειναι. Όταν οι Slayer στην τελευταια τους εμφανιση μαζευουν με το ζορι 10.000 κόσμο (και αν) , οι MF μονο για σαπορτ μεγαλύτερης μπαντας ειναι.

Metallica δεν το βλέπω για Ευρώπη, ασε που να δούμε πως θα ειναι μεχρι το καλοκαίρι γενικως, Helloween επισης άγνωστα τα σχέδια τους. Γενικα και το release έχει ξεκινήσει με το γνωστό κακο βιολί να αγνοεί την εννοια της συναυλίας με δυνατα σαπορτ, του πακέτου, και αν το παει έτσι πάλι σε συναυλιες με 6-7000 άτομα θα καταλήξει, τουλαχιστον οσον αφορα το μεταλ.

Αρχικά να τονίσω πως υπάρχουν και οι φήμες. Μην τα μπερδεύουμε όλα εδώ :stuck_out_tongue_winking_eye:

Από εκεί και πέρα συμφωνώ πως είναι φάουλ το release να μην κλείνει πακέτα και να καταλήγει σε μερικά support χαμηλής δυναμικής. Επίσης οι Fate δεν είναι για headliners εκτός τους πάνε σε κάνα κλαμπ.

Όμως στον κόσμο κάνεις λάθος. Τις 2 metal μέρες (Disturbed, Manowar} είχαμε 8-10000 κ 12-14000 αντίστοιχα που για Ελλάδα είναι μια χαρά. Και ένα σωστό supp να έχουν οι Prist βγαίνει η συναυλία

Για τον φίλο που λέει ότι το release έχει ψωμί ακόμα να πω πως ναι μεν συμφωνώ καθώς μπορεί και κλείνει priest που ήταν μονοπώλιο της didi, αλλά δεν νομίζω αρχικά να πάει σε τόσες μέρες όπως πέρσι ούτε να κάνει τέτοιες εκπλήξεις απ το πουθενά {AiC, New Order πχ}

ΥΓ Α και για τους slayer που λες με το ζόρι 10000 κομπλέ είναι το νούμερο όταν οι headline εμφανίσεις τους μάζεψαν από 8-10000. Πέρα απ τα μεγάλα φεστιβάλ δεν έχουμε τίποτα να ζηλέψουμε από του Ευρωπαίους σε αυτό το τουρ

Νομιζω οτι τα νούμερα σου και για Manowar και για Disturbed ειναι ελαφρώς φουσκωμένα κατά περίπου 2000 για την καθεμία συναυλία περίπου, δηλαδή γυρω στι δεκάρικο βαρια βαρια οι Manowar και 7-8000 οι Disturbed (με Anthrax). Για Slayer ναι καλη ηταν η προσέλευση τους, το ιδιο είχα γραψει και τοτε απλως το έφερα σαν παράδειγμα για να δείξω την αδυναμία των MF να σταθούν σαν headliners.

Παντως για μενα προσωπικά, πείτε το γκρινια πείτε το όπως θελετε, δεν αντέχετε αλλο το να βλέπω και τώρα,μέσα στο χειμώνα, γαματα φεστιβαλς αλλα και πακετα συγκροτηματων να περιοδεύουν παντου (και εννοώ ΠΑΝΤΟΥ σε φτωχές και πλούσιες ευρωπαικες χώρες) και εμεις να κοιτάμε πως να την βγάλουμε στην φτήνια (με ακριβό πάντα εισιτήριο). Μικρο παράδειγμα, μην μου φέρνεις μωρε τους Destruction περισυ για αρπαχτή, φερτούς φέτος με νέο άλμπουμ, νέο κιθαρίστα και Legion of the Damned (και Suicidal Angels) για σαπορτ. Μην μου ανακοινώνεις σκετους τους Priest με 45€ και βλεπουμε, η κανε ανακοίνωση ολόκληρου του line up της συναυλίας η περίμενε.

Σορρυ για την μιρλα…

1 Like

Χελογουιν ειναι πλέων πιο ακριβοί και απο μεγκαντεθ και αλλες μπάντες. Ισως με νεο δισκοτουρ ερθουν.

Πάντως επειδή πρόσφατα πήγα Βουδαπέστη εκεί έχουν ανακοινώσει συναυλίες (με αφίσες κανονικά ε) μέχρι και για του χρόνου τον Νοέμβριο. Εντάξει είμαστε σε καλύτερη μοίρα σε σχέση με εποχές βαθιάς κρίσης, αλλά σε σχέση με κεντρική Ευρώπη και πάνω είμαστε πολύυυ πίσω. Αλλά νομίζω ότι το Release το πήγε καλά φέτος, μακάρι του χρόνου ακόμα καλύτερα. Αν και για να είμαστε ειλικρινής τα ονόματα που μπορούν να φέρουν πολύ κόσμο σε φεστιβαλ είναι μετρημένα στα δάχτυλα.

Να μιλάς για τον εαυτό σου και όχι με ένα στυλάκι λες και μιλάς εξ ονόματος όλων των Ελλήνων fans.

Και Slipknot και KoЯn να έρθουν. Όσες πιο πολλές συναυλίες μεγάλου βεληνεκούς βλέπουμε στην Ελλάδα, τόσο το καλύτερο.

Δε λεω αν εινσι καλοι η οχι. Απο θεμα ανταπόκρισής κοσμου παντα βασιζόμαστε. Εσυ αν ήσουν διοργανωτής θα εφερνες κορν στην Ελλάδα?

Ναι support στους slipknot :rofl:

1 Like

Ετσι και γω τους φερνω χαχαα

Πάντως οι Slipknot ανακοίνωσαν ευρωπαϊκή περιοδεία και η Ελλάδα δεν είναι μέσα.

Τώρα τι θα έκανα εγώ και ποιους θα έφερνα αν ήμουν διοργανωτής, δεν το ξέρω. Η Ελλάδα είναι χώρα περιπτωσάρα. Μου φαίνεται θα φύγω στη Ρουμανία μουσικός μετανάστης.

Τώρα Slipknot με special guest τους Korn, αυτή η περιοδεία μόνο στο UK έγινε. Πριν 4 χρόνια. Μάλιστα στο Λονδίνο στην O2 Arena βγήκαν και οι δύο μπάντες και έπαιξαν μαζί το Sabotage από Beastie Boys!

Και ένα αστείο περιστατικό που συνέβη στην περιοδεία: Στο UK, όπως γνωρίζουν όσοι έχουν πάει, έχουν συσκευές πάνω στο ταβάνι για να ανιχνεύουν τον καπνό.

Ένα βράδυ κάποια μέλη των Slipknot κάπνιζαν στα δωμάτια τους. Άρχισε να βαράει ο συναγερμός του ξενοδοχείου και ξύπνησαν τον Brian Welch που κοιμόταν, λολ!

early bird 45 ευρώ.
Μετά πόσο θα πάει ξέρουμε;

Ε, κάνα 50ρικο δε θα πάει;

1 Like

Οι Saxon θα είναι σαππορτ για τις συναυλίες στη Γερμανία. Μακαρι και εδω.

2 Likes