Judas Priest 15/7/2022 Release Festival

Το release γενικα κάνει μινιμαλιστικές συναυλιες, τα απολυτως απαραίτητα και τίποτα παραπάνω. Ο Λωρης στα καλα του εκανε 100 φορες καλύτερα πράγματα με ολες τις ενστάσεις που μπορει να έχει ο καθένας. Μονο στο τι πρόσφερε στο rockwave του 2018 ,ως προς τα ονοματα συγκροτηματων, με εισιτήριο για διήμερο (που ειχε εκτος των κολοσσών απο Volbeat και tremonti μεχρι Sabaton ) 89€ τα λέει ολα, Όσο για τα έξοδα μεταφοράς μια η αλλη μου βγαινει ειτε η Μαλακάσα ειτε ο Πειραιάς και μένω στην Αθήνα.

Ότι δεν είναι φεστιβάλ αλλά μεμονωμένες συναυλίες είναι ηλίου φαεινοτερο. Απλά δεν γίνεται να τους φέρεις όλους αυτούς τις ημερομηνίες που θες.
Όλοι απολαύσαμε Saxon & accept αλλά θυμίζω την τελευταία φορά που είχαν έρθει πριν από το rockwave οι Saxon είχαν γεμίσει το gagarin και οι accept είχαν παίξει σαππορτ στους sabaton στο gagarin

1 Like

Με αυτή τη λογική και οι Korn ειχαν 2000 κόσμο στα ντουζενια τους. Αφου ειναι τόσο φτηνοί ολοι και τόσο ευκολα ολα γιατί δεν κάνει και το release κατι αντιστοιχο ?

πολύ πιθανο και Saxon Μαζί. Οι ημέρες της Γερμανίας είναι με saxon και Dead Daisies

4 Likes

Πότε πήγε ο Glen Hughes στους Dead Daisies? Νόμιζα ότι είναι ακόμα με Corabi στα φωνητικά και Mendoza στο μπάσο.

1 Like

Καλά τους κάνανε τους βλαχοαμερικανους μωρέ.

Νταξ σε πειράζω απλα οι 5fdp είναι ακριβότεροι από RC που ήταν σίγουρη λύση. Σαν επιχειρηματίας λοιπόν έκανε την κίνηση με το μικρότερο ρίσκο

Δεν υπήρχε ρίσκο , ο κόσμος θα πήγαινε για Πρηστ

Ρίσκο θα ήταν αν έφερνε ffdp σε χεντλαην σόου . Τσιγκουνιά ήταν

2 Likes

Μάλλον φέτος

Shit, δεν το ήξερα. thanks. Αλλάζουν line up κάθε λίγο και λιγάκι. Ελπίζω να μη σημαίνει ότι οι Black Country Communion θα μπουν στον πάγο για πολύ καιρό πάλι. Αν και κάπου διάβασα ότι αρχές του 2021 υποτίθεται θα ηχογραφήσουν.

Ναι αλλά αν το κόστος για RC είναι ελάχιστο και για 5fdp σχετικά ακριβό τότε ο Λωρης πήγε με την σίγουρη λύση. Με 5fdp θα θελε περισσότερο κόσμο να μην μπει μέσα και επίσης δεν νομίζω οι κλασικομεταλαδες να ταν χαρούμενοι με αυτή την προσθήκη

5 Likes

cradle of filth μαζι τους.παμε οπως το 2001,χωστε megadeth k savatage

5 Likes

Καλα νέα.

1 Like

αντι να βάλουν Saxon… μεχ, hard rock, χριστοπαναγιά,priest. φυσιολογικό. Και λεει να βάλουν σαξον στους σλιπκνοτ. Μετά θα ναι πολύ Λωρι-δες wannabe.

1 Like

Η αληθεια ειναι οτι οι Cradle Of Filth κολαγαν με τους Mercyful Fate. Οι Saxon ηταν οτι πρεπει για Judas Priest αλλα δεν …

4 Likes

Καλή προσθήκη αλλά όχι και τόσο καλή για να με κάνει να ξαναπάω.

Με χάλασε πολύ αυτη η προσθήκη, πολύ δύσκολο να πάω πλέον.

2 Likes

Αυτο σκέφτηκα και εγω . Ευκαιρία ηταν για MF και COF στην ιδια βραδιά , αλλα για μενα έδεσε το το οτι θα παω στους Priest μετα απο την ανακοίνωση για COF. Ας ελπίζουμε να βαλουν κατι καλό στους MF.

1 Like

κι εμένα γαμώτο αλλά τι να κάνεις … Θα πάω δεν αλλάζει αυτό

2 φορές priest μου φτάνουν αφού δεν είναι κ φουλ lineup. Ίσως σε 3-4 χρόνια επανενωθουν για μια τελευταία. Το καλό είναι ότι με αποδεσμεύει και για κιςς που θα πεταγομουν την επόμενη μέρα σοφια. Τώρα μπορώ να κοιτάξω και άλλες πόλεις.