Judas Priest @ Rockwave Festival (19/07/2018)

Το μόνο που εκτίμησα στους Σαμπατον ήταν η όρεξη και διάθεση. Δεν είχαν καλό ήχο. Ή ίσως τους διέσυραν κάτι παππούδες νωρίτερα και έμοιαζε έτσι ξερός :yum:

Θέλω να πω, ας μην είμαστε και τόσο αυστηροί μαζί τους. Εχουμε δει πολλές αρπαχτές στα λαηβ δρώμενα της χώρας

Τα παιδιά ήθελαν να παίξουν καλά και φαινόταν η πρόθεση τους ασχέτως υλικού . Επαιξαν και 2 κομμάτια που έγραψαν για την Ελλάδα και παρόλο που εδώ ίσως θεωρούμε ότι μας καλό πιάνουν αυτοί να θεωρούσαν ότι μας “ευχαριστούν”

Είναι και αυτό που είπαν και οι ίδιοι. Ότι έχουν έρθει τόσες φορές, ευκαιρία σήμερα να σας παίξουμε με τα σκηνικά μας. Ξοδεψαν (και) για πάρτη μας 5000 π.χ. για pyros κονφετί κλπ. Προσπάθησαν φιλότιμα αν ήθελαν το έκαναν αβαβα όλως τόσοι άλλοι στο παρελθόν

Α, και απ ότι είδα με γρήγορη ματιά, οι Saxon μόνο σε εμάς έπαιξαν το ride like the wind Εκτός κι αν τώρα είναι άλλο σκέλος :metal:

1 Like

Εχοντας δει ολους τους Priest συνδυασμους επι ελληνικου εδαφους, ημουν αρκετα επιφυλακτικος για την αποδοση του διδυμου. Μια αμφιβολια την ειχα για τον τιμιο Sneap, στο πως θα μπει στις…μποτες του Tipton.
Ζωντας λοιπον το λαιβ στο καγκελο, εχω να σας πω οτι παικτικα ηταν αξιοπρεπεστατοι. Το αν ο Faulkner σαλιαριζε τα κοριτσοπουλα, προσωπικα δεν με απασχολει. Ποζερ και Priest αλλωστε δεν ειναι ασυνδετες εννοιες. Δεν εχω αποψη για το πως ακουγοταν ο ηχος πισω. Μπροστα ηταν ισοπεδωτικος, αν κ αρχικα ειχε τα θεματα του, μετα το Grinder ολα εστρωσαν (μαλλον και το τιγκαρισμενο απο το μπουμαρισμα κεφαλι μου). Αναφορικα με τη σετλιστ, ποτε δε θα εισαι ικανοποιημενος οταν μιλαμε για τους Βασιλιαδες. Πρεπει να συμβιβαστεις καθε φορα και να βαλεις τον φανμποισμο στην ακρη. To “τυρακι” με το Saints in Hell δεν μπορουσε να δικαιολογησει την απουσια του Hellion/Electric Eye, ουτε του Touch Of Evil. Ουτε το “Tyrants” μπορει να καλμαρει την ταβλα σου για το Victim Of Changes. Ετσι ειναι αυτα… Η γρια εδωσε πονο στο μικροφωνο, οσο θα ζει ψαξτε για τον δευτερο. Ο δε Tipton δυστυχως δεν εμφανιστηκε στο encore. Ηταν μια καθολα feel-good εμφανιση και ο κοσμος εφευγε δικαιολογημενα ικανοποιημενος στο τελος.

Saxon προλαβα να δω, τιμια εμφανιση απο τον Biff και τους γερολυκους, ζεστανανε τον κοσμο με ολα τα χιτακια τους, παρα τον αποκρουστικο αρχικα ηχο. Για Sabaton…γελαγε ο κοσμος. Απο αποσταση εβλεπα ενα τσιρκο με τανκ και μπουμπουνητα και ακουγα Στραντοβαριους με προβια HIM. Θα μπορουσαν να παιξουν οι Accept εκει. Αλλα ειμαι μαλλον ενας παραξενος κωλογερος, εμμονικος με το παλιο, καλο, ιδρωμενο βρωμομεταλ.

Να σημειωσω οτι ηταν απο τα πιο δροσερα φεστιβαλ που θυμαμαι, το αερακι σου μαλακωνε γλυκα τον ταλαιπωρημενο σβερκο απο το κοπανημα.

Οδηγιες προς ναυτιλομενους σημερα. Τιγκαρετε το φλασκι σας με ο,τι πινετε, γιατι μεσα οι τιμες ειναι παραλιακης (5 ευρω το ξεπλυμμα ρε νιαμου?!). Ψακτικες παιζουν φουλ σε ο,τι τσαντικο μπαινει στο χωρο. Σαλταπιδα δεν παιζει, παντου παιζει φυλαξη. Παρκαρετε στην πισω εισοδο, αλλα σημερα δεν εχει σωτηρια. Θα πηξουν απαντες.

Up the Irons κουφαλες!

ps1: Κοριτσια, εσεις που ανεβαινετε στις πλατες, δειξτε και λιγο βυζι. Οχι μονο σελφι και λικνισμα.

5 Likes

Μέσα… Ασχέτως υλικού βλέπω και Πάολα (που λέει ο λόγος)… Αλλά αυτό το ρημάδι το υλικό κάνει τη διαφορά…

Έχεις κι εσύ τα δικιά σου και συμφωνώ ότι εγώ σαν λιγότερο φανατικός ακροατής τέτοια ήθελα. Ήχος μπόμπα παντού. Όσοι έπαιξαν στη μεγάλη σκηνή δίδαξαν

2 Likes

Πότε θα γίνουμε Ευρώπη κι μεις Επιτέλους ρε

6 Likes

4 Likes

Ε πρέπει να έρθουν οι Steel Panther!

3 Likes

Πρέπει αλλά δεν θα έχει τζερτζελο σε εμάς

2 Likes

Είμαστε ντροπαλούληδες.

Ντάξειε επειδή τα είπατε όλα θα πω απλά αυτο: TO ΜΕΤΑΛ ΖΕΙ, ΤΣΑΚΊΣΤΕ ΤΟΥΣ ΝΑΖΙ!!! Άντε και καλή μας τύχη σήμερα.

2 Likes

Ασχετο, πηρε κανεις καφε χτες απο μεσα; ειδα οτι εχει 2 ευρω, εχει και φρεντο εσπρεσο και ολα ;ή μονο φραπεδια οπως το γηπεδο;
Σημερα θα ειναι απαλευτο χωρις καφε

Εγώ φοβάμαι το επίπεδο των wc αλλιώς θα χτύπαγα έναν

2 Likes

Ένα πράγμα έχω να πω για χτες. Δεν θυμάμαι να έχω ξανακούσει τόσο τέλειο αλλά και δυνατό ήχο σε συναυλία χρόνια. Η didi μετά από 100 χρόνια μαλακίες τουλάχιστον έχει καταφέρει και στα 2 μπουρδελάκια της να έχει πολύ καλό ήχο οπότε συγχαρητήρια. Σμρ λογικά περιμένουν παραπάνω απο 25000, εξ ου και τα έξτρα ηχεία που εγω τα είχα δει μόνο robbie williams. Δεν θυμάμαι να τα είχαν βάλει big four, πιθανότατα να ήταν εκεί και να μην τα είχα προσέξει. Το μόνο που με αγχώνει για σμρ είναι τα νεύρα του bruce με τα καπνογόνα. Τόσα χρόνια έχουν να έρθουν ας χαλαρώσει λιγάκι. Κατα τ αλλα 5 ευρώ η μπύρα σε δικό σου χώρο και με σπόνσορα heineken είναι ληστρικό, όλες οι μπάντες γάμησαν…

Judas Priest

Saxon

Accept

ΥΓ. Θέος Σάκης που κυκλοφορούσε αναμεσά μας με μπλουζα manowar

6 Likes

Σε περίπτωση που δεν το έχει αναφέρει κάποιος ήδη, επειδή διάβασα πάνω στο ποστ του φίλου για πάνω από 25000 κόσμο σήμερα, για Maiden είχαν ήδη φύγει περίπου 37000 εισιτήρια προχθές πριν κλείσει η προπώληση, η εκτίμηση είναι γύρω στις 40000. Στους Priest είχε περίπου 14000 κόσμο.

1 Like

Είχε ότι καφέ ήθελες, σε λογικά πλαίσια. Εγώ πήρα φρεντο καπουτσίνο και ήταν πολύ καλός και σε λογική τιμή, 2€.

1 Like

Αν είχε 14000 κόσμο χτες σήμερα μην πάμε καθόλου καλύτερα

3 Likes

Επειδή τα νούμερα που ανέφερα είναι από άνθρωπο της διοργάνωσης λίγα λεπτά πριν βγουν οι Priest, τα θεωρώ απολύτως αξιόπιστα.

1 Like

Ρουβας η Τολης; :stuck_out_tongue:

5 Likes

Σοβαρα ρωτησα ποιος Σακης :stuck_out_tongue: για πες

1 Like

Παντως ειχε σκασει και Σοφια Αρβανιτη, η οποια ηταν και σημερα :stuck_out_tongue:.

6 Likes