Αγαπημένο κομμάτι Judas Priest

Άλλο ψηφισα ετσι κι αλλιως:p

^ Το ξέρω ρε πλάκα κάνω… :wink:

Ισως το ομωνυμο του Screaming For Vengeance.

Περαν των κλασσικων κομματιων, εχω απιστευτα ψηλα τα Out In The Cold, Cathedral Spires, Subterfuge και (Take These) Chains.

Edit: Απο Painkiller ξεχωριζουν με μεγαλη διαφορα τα Hell Patrol & Between The Hammer & The Anvil.

Χαλαρα Victim of changes και Painkiller.

Painkiller και Blood red skies…

Jawbreaker και Rock Hard, Ride Free απο το, κατα την γνωμη μου, κορυφαιο υπερ-αριστουργημα τους “Defenders of the Faith”… Εχουν βγαλει πολλους κλασσικους δισκους αλλα το συγκεκριμένο το θεωρώ απιαστο!

One Shot at Glory

Καλα! Εχω καμμια 10αρια που δεν μπορω να ξεχωρισω!
Βαλτε τα Blood Red Skies, Beyond the realms of death, Victim of Changes, Jawbreaker, Rock Hard Ride Free, Painkiller, Hell Patrol, All guns blazing, A touch of evil… Καλα, δεν εβαλα και αλλα απο το αγαπημενο μου Painkiller για να μην το ξεφτιλισω, ολο το αλμπουμ σαν best of ειναι.
:thumbup: +1 για Cathedral Spires

Braking the Law.Ωραιο κομματι! και επισεις πολυ καφρικο video clip!

Breaking the law Στιχος και μουσικη στο 100% αυτο ειναι Judas priest αν και η ιστορια μου με την μπαντα ειναι λιγο περιεργη Στην αρχη δεν μου αρεσαν λογω του halford επειδη δεν εχω μεγαλη συμπαθεια στις πολυ ψιλες φωνες στη συνεχεια ανακαλυψα τα θαυματα που εχουν κανει στο heavy metal και γουσταρα τρελα.

αδυνατον να διαλεξω μονο ενα κομματι. απ’αυτα της λιστας διαλεξα victim of changes.

Ανεφερε κανενας απο το Angel of Retribution?Το Worth fighting for και το angel ειναι τελεια κατ’εμε!Φυσικα τρομερο ειναι το Electric Eye,Breaking the law.

Τhe Seeeeentineeeel!!

Αυτά και The Rippa!!

Αναφέρθηκε και το Worth fighting for. Ποιος να περίμενε ότι θα είχαν τέτοια κομματάρα στον τελευταίο τους δίσκο (που κατά τ’ άλλα είχε αρκετές μέτριες στιγμές)

Ε αν θέλουμε συνεχίζουμε τη λίστα.

Screaming For Vengeance, Hell Bent For Leather, Breaking The Law, Living After Midnight, Freewheel Burning, The Hellion/Electric Eye, Exciter, Tyrant, One For The Road, Sinner και τέλος ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ τα τραγούδια του Painkiller

Δύο αδικημένες κομματάρες των Priest βρίσκονται στο πρώτο άλμπουμ. Αυτά είναι τα Run Of The Mill και Dying To Meet You.

burning up !
sentinel
hell patrol / leather rebel
saints in hell
riding on the wind
devil’s child
jugulator
dreamer deciever
tyrant
running wild
rapid fire
worth fighting for
freewheel burning !

Μα πόσο δίκιο μπορεί να έχεις… :smiley:

Εκείνο το Run Of The Mill σε τρελαίνει ρε διάολε… Και ο Halford βγάζει μια φωνή στο τέλος… Ανατριχίλα σκέτη! 1974, πρώτος δίσκος… Φαινόταν το πράμα! :slight_smile:

The sentinel,breaking the law,painkiller γαματα τραγουδια

Ξέχασα το Hell Bent For Leather!!!#-o 8O #-o 8O God forgive me!

Από το καινούριο Judas Rising - Worth Fighting For - Deal With The Devil είναι κλασικές Πριστ κομματάρες

ε χαλαρα victim of changes απο τα ωραιοτερα κοματια στο rock…:wink: