Αγαπημένο κομμάτι Judas Priest

Hellrider με χιλια! απο την πρωτη στιγμη που το ακουσα…

Κανείς δεν ψήφισε Hell Bent For Leather?!?!?

Ήμουν μεταξύ του Beyond & The Ripper. Το 2ο δεν είναι καλύτερο από το 1ο και τα υπόλοιπα αλλά ήταν από τα πρώτα που μου άρεσαν πάρα πολύ:p
Ψηφίζω το Beyond , επειδή μου αρέσουν οι στίχοι του.

Από κει και πέρα τρελά αγαπημένα και τα

Victim Of Changes
Sinner
Night Crawler
Between The Hammer & The Anvil
Living After Midnight

edit λάθος

Τοuch of evil απο τη λιστα…αλλα between the hammer and the anvil,diamonds and rust,green manalishi κ nightcrawler η τετραδα μου…αν κ εχω ψυχωση με ολο σχεδον το screaming for vengeance,τον καλυτερο κ αντιπροσωπευτικοτερο heavy metal δισκο κατ εμε…

εχουν πολλες κομματαρες
απο 70s victim of changes-beyond the realms…
80s jabreaker,sentinel
90s paainkiller(olo to album!!!)cathedral sipres
00ς nostradamus:p :stuck_out_tongue: πλακιτσα
και πολλα αλλα:) και 50 να ψηφιζα λιγα θα ηταν[-X

[FONT=“Comic Sans MS”]Hell Bent For Leather!

και Worth Fighting For :stuck_out_tongue:

Έβαλα το άλλο εννοώντας άλλΑ(πως μπορεί να διαλέξει κανείς άραγε?).

Heading to the highway,You’ve Got another thing coming,Living after midnight ,οχι ακριβως αγαπημενα αλλα μαρεσουν,και φυσικα κ αλλα πολλα…:stuck_out_tongue:

δεν ασχολουμαι πια μαζι τους αλλα δεν μπορω να ξεχασω την ηττα που εφαγα οταν πριν 10 χρονια χαρη σ’ενα φιλο ακουσα το painkiller.ηταν το πιο επιθετικο κομματι που ειχα ακουσει τοτε

Victim of Changes
Living After Midnight
Painkiller
Rock Hard Ride Free
Alone(new)
Breaking the Low
Hell Bebt For Leather
Angel
Hellrider

Καλύφθηκα με την απίστευτη κομματάρα A Touch Of Evil. Απίσιτευτες “ριφιές”. Όταν το πρωτοάκουσα… η αντίδρασή μου ήταν: Μ****Α τι κομμάτι είναι αυτό;

Φυσικά δεν διαφωνώ με κανένα απ αυτά που έχετε παραθέσει… Όταν μιλάμε για Judas… οι επιλογές είναι πάρα πολλές.

Breaking The Lawwwwwwwwww:lol:

Ψηφισα πριν καιρο Victim Of Changes.

Αν ψηφιζα τωρα θα ψηφιζα Beyond The Realms Of Death ή You ‘ve Got Another Thing Comin’.

Κι αυτο επειδη δεν υπαρχουν στο πολλ και τα Love Bites, Some Heads Are Gonna Roll.

Με τετοιες μπαντες οι αποψεις μπορουν να αλλαζουν καθημερινα.

Ψήφισα Beyond αλλά πραγματικά είναι τόσα πολλά… Victim, Sentinel, Electric Eye, Riding on the Wind, Sinner κα

Είχα ψηφίσει Ρίππερ, σκέφτομαι ότι θα μπορούσε νάναι το Victim Of Changes, μετά το Touch Of Evil (ω θεοί τι τσιρίδα!!!) ή το Breakin’ The Law ή το Hell Bent For Leather ή το You Got Another Thing Comin’ ή… ΟΛΑ!

the sinner is nearrrrrrrrrrrrr

αχχμαχμαχμαμχ, ας προσπαθήσω κι εγώ…

Dreamer Deceiver (κοίτα να δεις, τραγουδούσε θεατρικά, χαμηλόφωνα και ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΤΙΚΑ από τότε και δε χρειάστηκε ποτέ κανένα νοστραντάμους για να το ανακαλύψουμε)

Exciter (ωμή δύναμη, ριφφάρες που κατακρεουργούν σε έναν από τους πέντε καλύτερους δίσκους τους)

Better By You, Better Than Me (πήραν μια ριφφάρα και την έκαναν υπεριφφάρα, εκπληκτικά φωνητικά, από τις καλύτερες διασκευές έβερ)

(Take These) Chains (απίστευτη ατμοσφαιρική εισαγωγή (δεν χρειάζονται πλήκτρα τύπου νοστραντάμους ντε και καλά) και σαν σύνολο από τα πιο όμορφα μελωδικά κομμάτια τους)

The Sentinel (ξύλο ξύλο ξύλο)

Worth Fighting For (πάναπλο κομμάτι, ίσως το καλύτερο από 90 και έπειτα μαζί με το angel. από τις καλύτερες ερμηνείες του χάλφορντ. μακάρι να έγραφαν τέτοια κομμάτια σήμερα)

γενικά είναι πάμπολλα :expressionless:

+1. Ο Rob στα 70ς έκανε εκπληκτικά πράγματα με τη φωνή του. Δυστυχώς οι περισσότεροι εστιάζουν στις ψηλές του ενώ η φωνή του είχε τα πάντα.

Τώρα για καλύτερο κομμάτι τους αδύνατο να διαλέξω. Και τριάντα καλύτερα να μου έλεγαν να επιλέξω πάλι κάποια έπη θα άφηνα απέξω. Απλά θα γράψω κάποια τα οποία τα θεωρώ φοβερά αλλά και αδικημένα ακόμα και από τους ίδιους τους Priest.

  1. Stained Class: Τρομερό ρυθμικό κομμάτι, με φοβερές κιθάρες και μοναδικά φωνητικά από τον Rob. Όταν ο τελευταίος το είχε παίξει live στο Ρόδον, είχα καταπορωθεί.

  2. Delivering the goods: ΥΜΝΟΣ!!!

  3. Cathedral Spires: Ανατριχιαστική εισαγωγή, δυναμικό riffing στη συνέχεια, κολλητικό ρεφραίν και βέβαια Tim Owens.

  4. Heroes End

  5. Some heads are gonna roll
    6)Burning up

Πες τα!!