Kαλυτερο progressive metal album των '90's

υπαρχει αυτο http://rocking.gr/modules/forum/showpost.php?p=927704&postcount=1

Anyway,παιζουν τρελες μαπες Everflow με Promised(και γυρω γυρω APSOG και Flow να σιγονταρουν το ξυλικι).Τα χω συμπεριλαβει και τα 2 στο top 90s metal albums μου με μια θεση διαφορα αλλα πραγματικα δε ξερω.Ισως Everflow,αλλα δε θα ψηφισω.

μα για πλακα το ειπα:p
σαφως και το θεωρω προγκ ακουσμα(αν και δεν το χω ακουσει απειρες φορες).
μου εκανε μεγαλη εντυπωση που το εβαλαν στο αφιερωμα αυτου του μηνα γι αυτο το ειπα.απλα κατα τον συντακτη τα παουερ στοιχεια υπερτερουσαν.

Images And Words:):!:

Καλα ρε,κανενας δεν γουσταρει Shadow Gallery εδω μεσα???
Εχε χαρει που ηδη εχω ψηφισει!!!

Απλά έβαλες λάθος δίσκο και όχι μόνο σε αυτούς

Φανταζομαι εννοεις το ‘‘Tyranny’’!!!Ειπα τελικα να βαλω το ‘‘Carved…’’ διοτι με αυτο εκαναν το μπαμ τους και τρελαθηκαμε τοτε ολοι!!!

Μην ξεχνάμε και το απίστευτο Die Flucht των Mayfair…

Ναι οκ…
όλα του πολλ και καμιά κατοστή ακόμα, ανούσιο τόπικ!

οντως αυτο ειναι μεγαλη δισκαρα αλλα δεν μπορω να το βρω πουθενα ρε γαμωτο!!!:frowning:

Μαζί και εγώ! Μετά Shadow GAllery αλλά προτιμώ το Tyranny ή το πρώτο το ομώνυμο.

Καλά σας χώνει το Bleeding όλους όμως ε. (ποστ α λα cynic αυτό).

ε μα και εγώ το ίδιο έμεινα να αναρωτιέμαι! είναι οι θεοί του prog ρε ! ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ !

Kαλύτερος prog metal δίσκος των 90ς είναι μακράν το Into the Everflow των Psychotic Waltz.
Tώρα αν το πάμε στην προοδευτική μουσική γενικά τότε τα υποσκιάζει όλα το La Masquerade Infernale των Arcturus.
Δεν είμαι αντικειμενικός και δεν με νοιάζει . :stuck_out_tongue:

Αν μιλάμε για προοδευτική μουσική γενικά, πρέπει να αναφερθούν και τα aenima και sky moves sideways, γιατί θα ρίξει φωτιά ο όσιος awake να μας κάψει.

Δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να θεωρηθεί προοδευτικό το Sky moves sideways σε σύγκριση με το Aenima πχ .

Ήταν περισσότερο μια αναφορά στις εμμονές του awake το πάνω.
Δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο θρεντ να κάνουμε κουβέντα για το πόσο πραγματικά προοδευτικοί ήταν οι PT. Προσωπικά θεωρώ τον Wilson ΤΕΡΑΣΤΙΟ καλλιτέχνη με βασικό του πλεονέκτημα πέρα της τραγουδοποιίας, την βαθιά γνώση πολλών μουσικών ειδών και η σωστή χρήση των καλλίτερων στοιχείων εξ αυτών στην μουσική του. Οπότε ναι σε μια κάρτα υπερατού Steven Wilson, μόνο η πρωτοτυπία δεν θα έπαιρνε 10

Ναι ρε. :lol::|:|:|

απο αυτα της λιστας αγαπαω το parallels,οχι τ αλλα οτι πανε πισω αλλα αυτο με στελνει

[SPOILER]A

[SPOILER]PLEASANT

[SPOILER]SHADE

[SPOILER]OF

[SPOILER]GREY[/SPOILER][/SPOILER][/SPOILER][/SPOILER][/SPOILER]