Kαφριλες ή μελωδια?

ΜΑΛΑΚΑΣ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ… ΜΗΠΩΣ ΜΑΣ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ? Ε ? ΓΙΑ ΣΕΜΝΑ ΛΟΙΠΟΝ !!! ΑΝΤΕ ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΩ :twisted:[/quote]

καλεεεεεεεε…σε εχει πιασει το φεγγαρι Αντρεα μου??? :lol: :lol: :lol:

ΜΑΛΑΚΑΣ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ… ΜΗΠΩΣ ΜΑΣ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ? Ε ? ΓΙΑ ΣΕΜΝΑ ΛΟΙΠΟΝ !!! ΑΝΤΕ ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΩ :twisted:[/quote]

καλεεεεεεεε…σε εχει πιασει το φεγγαρι Αντρεα μου??? :lol: :lol: :lol:[/quote]

oχι ρε Γιάννα , απλως ειμαι αρρωστος με γριππη και οταν ειμαι αρρωστος τσακωνομαι :oops:

περαστικα σου αγορακι…και γρηγορα…και αν μεινεις Καλλιθεα για Πασχα να κανονισουμε για εκεινο το dvdaki ναι??? :lol:

Θα φυγω για Πασχα και θα κανονισουμε αν ειναι μετα το Πασχα να το γραψω.

βασικα τωρα ειδα και την απαντηση…ειμαι κορυφαια οπαδη της Καλομοιρας,εχω γραφτει στο φαν κλαμπ της και την ακολουθω πιστα σε καθε της βημα…

οσο για τη καφριλα να σου πω απλα να τσεκαρεις την υπογραφη μου :twisted: :twisted:

p.s.οκ Αντρεα!!!θα περιμενω :smiley:

Ρε Αντρεα μην εκτιθεσαι σε υγρασια…ισως να φταινε και τα παλιρροιακα κυμματα και γενικα το ολο κλιμα της Θεσσαλονικης…παντως ο Filandos δε νομιζω να φταιει.

ironboy - 7 επειδη μολις τωρα ξυπνησα κανω πως δεν ειδα το “μαλακες”…το εβαλες και κατω απο το ποστ μου ρε…και αν εισαι και εσυ οπαδος της Καλομοιρας καλωσηρθες στο Καλομοιρα Skin & Rip fan club. Σημερα θα εμφανιζεται παλι στο Everest με τον Στεφανο Χιο…Αντε κανε καμια βολτα απο κει.

hit_the_lights επειδη τωρα ξυπνησα λεω να κανω ενα καφε να πιω…οσο για την καφριλα, μην μας δειρεις κιλας…

Δεν φταει το κλιμα ρε … ισα ισα που με αρεσει κιολας … απλα απο τα Χριστουγεννα και μετα , και μετα απο το σοκ των 45 βαθμων διαφορας της θερμοκρασιας … τα εχω δει ολα :((.

Ισως να φταιει κιολας που κανω παρεα με τον finlando και μου θυμιζει υποσυνειδητα την διαφορα θερμοκρασιας … :roll:

… ισα ισα που με αρεσει κιολας … :[/quote]

αποκτας και το στυλ ομιλιας σιγα σιγα…

και εγω επειδη τωρα γυρισα απ’εξω και λεω να φτιαξω και ενα καφε λεω να μη σε δειρω σημερα…θα πιω το hemo μου αυριο το πρωι και τα λεμε αν ειναι…αν φαω και καμια σπανακοπιτα το μεσημερι ελα απογευματακι να τα πουμε!!!

Καλα παρε και τη Μερεντα σου μαζι…

οπως τη βρισκει ο καθενας…εγω δεν χαλαω χατηρια…αν θελεις μερεντα μερεντα…

Eννοείται μελωδία και ψυχή πάνω από όλα…
Με λίγα λόγια [size=6]Heavy Metal is the law…!!! [/size]

για καποιο λόγο μου φαίνεται κουλος ο χαρακτηρισμός ‘epic metal’ στο poll.

τι θα πει ‘epic metal’; δηλαδη οι amon amarth και bolt thrower με κάργα επική θεματολογία και ‘πολεμικές’ (κατα μια εννοια) μελωδίες δεν είναι επικοι; σορυ, αλλα αν καποιος εννοει επικους μονο τους omen, manowar, virgin steele και παει λέγοντας, μου φαινεται οτι δεν έχει πιασει το νοημα. οι τελευταιες μπαντες που ανέφερα, ειναι απλά heavy metal για μένα. Επικο metal δεν υπάρχει. Υπαρχει επικο feeling στη μουσικη και αυτο το έχουν ολες οι μπαντες που έχω αναφέρει στο ποστ μου…

ψηφίζω σαν αγαπημενο είδος heavy metal…

we’re only in it for the heavy load…

Αρχικά να πω ένα μπράβο στον Angmar για την πολύ σωστή τοποθέτηση του. Θα την έκανα και γω αργά η γρήγορα.
Επί του θέματος, όσοι με ξέρετε, ξέρετε και τι ψήφισα. Για μένα δεν είναι απλά θέμα καφρίλας. Είναι ακραία έκφραση, ξέσπασμα, θυμός, μίσος, εκτόνωση και άλλα πολλά συναισθήματα. Δεν είναι απλά κοπανάω για να κάνω θόρυβο. Οι ακραίες εκφράσεις στη metal έχουν κατά πολύ ξεπεράσει αυτα που θεωρούμε κλασσικά (χωρίς να τα υποτιμώ φυσικά και μένα μου αρέσουν). Και τα χουν ξεπεράσει σε πολλούς τομείς. Τεχνική, συναίσθημα, μελωδίες. Επίσης είδη όπως το death, το black κλπ είναι πολύ ευέλικτα, μπορούν εύκολα δηλαδή να αναμιχθούν με άλλα είδη (όχι απαραίτητα metal) και εξελίσσονται. Μπορώ να δεχτώ ότι πολύς κόσμος δεν μπορεί να τ ακούσει λόγω της ακρότητας της μουσικής, και των φωνητικών - ειδικά για τα φωνητικά γίνεται μεγάλος ντόρος από τους αμύητους, εμένα προσωπικά με τρελαίνουν - αλλά δεν μπορεί κάποιος έτσι απλά να τα απαξιώνει και να μην αναγνωρίζει την προσφορά τους στη συνέχεια και τη ζωντάνια που προσφέρουν σ αυτό το μεγάλο παρακλάδι της μουσικής που ονομάζεται metal.

Υπάρχουν πολλα είδη metal που μ’αρεσουν. Δεν μπορω να ξεχωρίσω απόλυτα το αγαπημενο μου είδος αλλα μαλλον προτιμο το heavy επειδη απο αυτο μπηκα στο χωρο. Παρρολα αυτα δε θα ψηφίσω κανενα.

Προγκρεσιβ για πλακα λεμε.

Rock ή metal? 8)

Οταν λέω ακούω ΗΕAVY METAL(προσωπικά πάντα) εννοώ ότι ακούω όλα τα είδη του.Από classic rock μέχρι ακραίο grind(Brujeria rule!)…Eιπαμε…Οι ταμπέλες σκοτώνουν την μουσική… 8)

Rock ή metal? 8)[/quote]

Οτιδηποτε αξιζει, δεν εχω κολληματα. :slight_smile: