Kilimanjaro Darkjazz Ensemble + Mount Fuji Doomjazz Corporation 11/11 @ Gagarin205

που σε μουσικη δε κολλαει πουθενα ομως :stuck_out_tongue:

Συνέντευξη υπάρχει και στην κεντρική.

λιγες ωρες μονο… ελπιζω να εχουνε φερει merchandize… μεσω νετ θελω τα τριπλα χρηματα για να παρω κατι

καλα να περασετε κουφαλες!!

Θεοι.

Πρέπει να γάμησε έτσι ?

edit: Μάλιστα, θενξ !

[SPOILER]Γμτ, το έχασα κι αυτό… :([/SPOILER]

Παρα πολυ καλο λαηβ.

Μαρεσει που για το τυπικο (σαπορτ, χεντλαηνερς) μπηκαν και βγηκαν, χααχαχ.

Σαν ντουμτζαζ, χανεσαι στη μουσικη και στον αργοσυρτο αυτοσχεδιασμο (?).
Μπορω να πω οτι μαρεσαν περισσοτερο στο 1ο μισο.

2 ωρες παιξαν, μια και μια.

Αυτό.

Αν θυμάται κανείς ας ποστάρει τα σετλιστ

Καταλαβαινεις οτι πληρες σετλιστ ειναι λιγο δυσκολο να ποσταριστει :stuck_out_tongue:

Μεσα απο το χαμο, συγκρατησα lobby & the nothing changes.

Ναι ξέρω κεγώ ταχασα δεν συγκράτησα παρά ελάχιστα :stuck_out_tongue:

Παίξαν και pearls for swine σίγουρα και πρέπει να παίξαν και adaptation of the koto song αλλα ορκο δεν παίρνω

Ρώτησα επειδή ήταν 2-3 κομμάτια που μου αρέσαν πολύ αλλα δεν είχα ιδέα

Embers? <3

Αν θυμαμαι καλα, οχι.

κ@λ*φ@ρδοι! κι εμείς είδαμε nadja με διάφορα προβλήματα…

2ο κομμάτι ήταν το έπαιξαν. Σίγουρα έκλεισαν και με McGuffin. Kαι από το τελευταίο έπαιξαν το All is One.

edit. Και από το Here Be Dragons το Sirocco.

στο embers ερωτευτηκα :stuck_out_tongue:
γενικα ονειρωξη!

Περίεργος λαός οι Ολλανδοί, σαν τώρα θυμάμαι το Ιn The Dutch Mountains των Nits το 1987 που είχε γίνει σούπερ χιτ… είναι γνωστό ότι στην Ολλανδία ο ψηλότερος λόφος φτάνει δε φτάνει τα 3εκ… lol

Ωραίο αλλά λίγο χθες…4 ώρες ορθοστασίας για σκάρτα 110 λεπτά συναυλίας :slight_smile:

Ετερόκλητο κοινό γέμισε το Gagarin (με προσαρμοσμένο στις συνθήκες ticket), αρκετοί hipsters βέβαια που δε μπορούν αν δεν κουβεντιασουν την ώρα του live, ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ φίλε μου τι χρώμα είχε το coctail σου χθες βράδυ στο Γκάζι (true story)…

Στη αρχή βγήκαν ως [B]Mount Fuji Doomjazz Corporation[/B] και ουσιαστικά ήταν ένα 45λεπτο jam με τα πάνω του και τα κάτω του όπως θα περίμενε κανείς.

Η συνέχεια (και αφού περιμέναμε κανα 45λεπτο χωρίς λόγο) ήταν λιγότερο στρυφνή για τους μη εξοικιωμένους με τις δουλειές των [B]THE KILIMANJARO DARKJAZZ ENSEMBLE[/B], άλλωστε τα φωνητικά της Charlotte βοηθάνε για να γίνουν αποδεκτοί και σε λιγότερο avant garde κοινό, γι?αυτό και το τελευταίο τους άλμπουμ έγινε λιιιγο πιο γνωστό παρα έξω. Τα μικρού μήκους ταινιάκια από πίσω έφτιαχναν ατμόσφαιρα (την οποία στους δίσκους απλά τη φανταζόμαστε), βιντεάκια που βοηθούσαν ταυτόχρονα τον κόσμο να καταλάβει ότι δε ήταν πλέον τζαμάρισμα αλλά κανόνικα τρακς από τα άλμπουμς ενώ έδιναν και σήμα σε κάποιους πότε να χειροκροτήσουν :slight_smile: Όλα τα λεφτά τα λικνίσματα της Charlotte πίσω από το laptop?

Βίντεο:
KILIMANJARO DARKJAZZ ENSEMBLE ?[B][U]sirocco[/U][/B]

Εντάξει, ότι ειπα στο άλλο θρεντ.

Μας βιάσανε τα μυαλάααα

@silent winter - embers παίξανε

Όχι, koto song δεν παίξανε

Το All is one ήταν αυτοσχεδιασμός όπως και το cocaine

Να πουμε οτι ο κοσμος, αν εξαιρεσουμε το πρωτο 5λεπτο περιπου, δεν εβγαλε τσιμουδια.

Υπερβαση για το Ελληνικο κοινο :lol:

Μπα… Ειδικά στο τελευταίο εικοσάλεπτο γλώσσα δεν είχε μπει μέσα.
Και δε μιλάμε για ψιθύρους αλλά γαϊδουροφωνάρες και γκομενογελούμπες.
Το μόνο ίσως αρνητικό στο live, μαζί με την έλλειψη merchandise (αν υπήρχε και δεν το είδα είμαι χαζός, συγχωρέστε με).

Προκειται για μια ιστορικα τεραστια συναυλια, οπου την ευχαριστηθηκα πολυ, και ειλικρινα λυπαμα πολυι ολους οσους ηθελαν και δεν μπορεσαν να ερθουν.
Το γκαγκαριν [U][B]γεματο[/B][/U]. Δεν ξερω αν “ξεπουλησαν”, αλλα δεν θα επρεπε να εχει τοσο πολυ κοσμο, [U][B]ειδικα[/B][/U] σε συναυλια τετοιου τυπου. Αν και προσωπικα “βολεμενος”, μιας και εκατσα στο διαζωμα πανω απο τους ηχοληπτες, η συναυλια θα επρεπε να ειχε γινει καθιστικη, οπως και στους bohren and the club of gore.
Το οτι το γκαγκαριν με τους Kilimanjaro/Mount Fuji γεμισει, μας δειχνει το οτι υπαρχει κοσμος που ακουει μουσικη, και ισως υπαρχει μια ηλιαχτιδα ελπιδας γενικοτερα. Δυστηχως ομως, οι γκαγκουροχιπστες, οπου δεν ξερουνε [U][B]να το βουλωνουνε το ρημαδι το στομα τους[/B][/U] οπου απτοιτα μιλησουν σε ολη την διαρκεια της συναυλιας. Ποσο ανθρωπαριο μπορει να ειναι κανεις, για να δωσει χρηματα για να μιλαει σε ολη την συναυλια; Πολυ, και μαλιστα ηταν και πολλοι… Η βλακεια δυστηχως ειναι παντου αναμεσα μας και ανικητη.
Για το προγραμμα τωρα, δεν μπορω να ειμαι αντικειμενικος. Και τα δυο “σχηματα” ειναι πολυ αγαπημενα. Μοναδικο ισως παραπονο, το οτι θα ηθελα να ακουσω το υπεροχο The admiral’s game, αλλα δεν πειραζει. Απο τα κομματια που επαιξαν και δεν αναφερθηκαν παραπανω, ειναι το Lobby, και το ονειρικο Seneca… Οπου η Charlotte φαινεται να απολαυσε πολυ. Οπως και εμεις αλλωστε.
Με το merchandize ειναι μυστηρια υποθεση. Στην εισοδο μου ειπαν πως δεν θα εχει, ο drummer μου ειπε πως θα το βγαλουνε στο τελος, και στο τελος στην εισοδο ειχε μονο δωρεαν τις αφισες… Τι να πω, ηθελα πολυ να παρω τις μπλουζες και cds τους γιατι δεν τα βρισκω αλλου σε προσιτες τιμες.
Ελπιζω να τους ξαναδω Ελλαδα συντομα. Ηθελα, αλλα δεν περιμενα οτι θα ηταν τοσο απιστευτα. Μην τους ξαναχασετε.
Υγ. Ναι ειμαι ο καθυστερημενος που ουρλιαζε απο πανω.