King Diamond

ekeino to cd les e? den to exo akousei akoma giati mirizomai arpaxto-moufa. Poia i gnomi sou?

Κοίτα είναι κυρίως metalcore το cd, οπότε δεν την πολυπάλεψα… Εντάξει δεν το λες και αρπαχτή, αρκετά προσεγμένα τα τραγούδια ήταν αν σου αρέσει το είδος… Πάντως το τραούδι με τον King μου άρεσε αρκετά!

το cd γα**ει!!! πολυ προσεγμενη δουλεια, σε καμια περιπτωση αρπαχτη… αρκει να σου αρεσει και το υφος της μουσικης βεβαια…

a kali fasi. ntaxei den trelainomai gia metalcore, alla den me xalaei kiola. tha frontiso na tou rikso mia aytia. Danke!!!

Ο άνθρωπος είναι βλαμένος!Ήρθε για συναυλία στη γιορτή μου και δεν μπορολυσα να πάω!Πότε θα ξαναλερθει?Τάμα στο Σατανά,ένα μαύρο κερί όσο το μπόι μου!!!

mercyful fate re moutra

O King ειναι απο τις σημαντικοτερες μορφες που εχει βγαλει το μεταλλλ…Και το καινουριο θε’ι’κο οπως παντα…και δεν μπηκε και στη λιστα του rocking…ΟΥΥΥΥΥΥΥΣΤ ΡΕ ΠΟΥ ΒΑΛΑΝΕ ΤΟ Nightwish ΚΑΙ ΤΟ Gamma ray ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟΝ ΔΙΑΜΑΝΤΗ.

Ο King Diamond ειναι μια απο τις πλεον μοναδικες προσωπικοτητες της Μεταλ κοινοτητας και οχι μονο. Ειναι ενας καλλιτεχνης με ολη την εννοια της λεξης! Ειναι ενας ανθρωπος που επι σειρα ετων βγαζει πολυ καλα αλμπουμς με θεματικο χαρακτηρα που τα περισσοτερα απο αυτα εχουν πολυ εφανταστη και καλοδωσμενη ιστορια τρομου πισω απο την μουσικη τους επενδυση! Ειναι η εννοια του one of a kind! Ειναι ο ανθρωπος που δεν μπορεσε (και ουτε προκειται) να μιμηθει ποτε κανεις! Περα απο τα κλασσικα Abigail I , Them, Conspiracy, The Eye εγω καραγουσταρω τα παντα και απο το House Of God και μετα!

Κλεινω κανωντας την ευχη να δουμε καποια στιγμη ταινια απο δισκο του Βασιλια με μουσικη του δισκου ως soundtrack! Τα Σεβη Μου.-

αυτο θα’ταν οργασμος…

Αυτο υπαρχει στο μυαλο μου ως ιδεα απο το 2001 που πρωτο κολλησα με τον Βασιλια…μακαρι!!!

King Diamond 4 ever. Το νέο album τα σπάει, ειδικά το τραγούδι “Mirror, Mirror”.

Τρομερός καλλιτέχνης και πολύ μεγάλη φωνή.Και με Mercyful Fate και στην σόλο καριέρα του έβγαλε από πολύ καλούς δίσκους έως δίσκους αριστουργήματα.Τα καλύτερά του άλμπουμς για μένα είναι τα Abigail,The Conspiracy και Them. :slight_smile:

Πότε βγαίνει το DVD ρεεεεεε???

Στο σαητ λεει Expect the first ever DVD from King Diamond as early as the winter 2009 or as late as early 2010. Tιποτα αλλο δεν βρηκα πουθενα…αλλα δεν το ξερα ρε! DVD KING DIAMOND! Αντε να νιωσουμε σιγα σιγα! Εχει χαθει τελειως απο το Give me your soul.

φοβερος καλλιτεχνης-προσωπικοτητα… εχει εμπνευσει πολλους με την φωνη του την σκηνικη παρουσια του την θεματολογια των αlbum του…αλλα μην ξεχναμε οτι ειχε και φοβερους μουσικους μαζι του…

ΕΤΣΙ ΦΙΛΕ! Και στους Mercyful (Shermann, Denner, Wead) και στους King Diamond (LaRocque,…Denner,Wead :lol:). Αυτο λεω παντα ρε, και προφανως οχι μονο εγω…η κιθαριστικη δουλεια στα συγκροτηματα του κινγκ ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ.

Εγώ κάτι είχα διαβάσει για ημερομηνία κυκλοφορίας, αλλά πρέπει να το ξαναψάξω.
Και επίσης αν δεν το γνωρίζεις ετοιμάζει και ΔΙΠΛΟ DVD Mercyful Fate :smiley:

8O :yahoo::yahoo::yahoo:
ΠΩΩΩ ΡΕ ΦΙΛΕ! Πραγματικα να σαι καλα ε, για τετοια νεα! ΠΩ! ΠΩΩΩ! Νταξ, τι να πω…αγνη, πηγαια ΝΓΚΑΥΛΑ.

Θεός ο βασιλιάς! Ότι και να λέμε είναι λίγο, Abigail, Them, Conspiracy, Graveyard, δισκάρες ατελείωτες! Και που να αναφέρω και τις άλλες δισκάρες με τους Mercyful Fate…αλλά βγάλτε κάνα δίσκο ρε παιδιά 11 χρόνια πάνε από το 9.

Σωστος! Να βαλω τα Voodoo & House of god εγω :lol: