KISS in Athens 18/5/2008

επειδη εγω γενικως ανησυχω απο την στιγμη που ανακοινωθηκε οτι η συναυλια θα γινει στη μαλακασα οτι δεν θα τους επιτρεψουν την χρηση πυροτεχνηματων τελικα χθες πηρα την ντιντι τηλεφωνο για να ρωτησω…

το σηκωσε μια κοπελα που δεν μου φανηκε να ειναι και πολυ ενημερωμενη και μου ειπε οτι θα ερθουν κανονικα ολα τα σκηνικα και τα κουστουμια ενω για πυροτεχνηματα δεν ξερει και λεει αν προκυψει τετοιο προβλημα θα υπαρξει σχετικη ενημερωση… και εδω ρωταω εγω ποτε θα υπαρξει ενημερωση 10 λεπτα πριν αρχισει το show.?

δεν ξερω ενω ειχα ξετρελαθει ολο αυτο τον καιρο στην ιδεα του live απο την στιγμη που ανακοινωθηκε ο χωρος εχω ψιλοσαστισει οχι επειδη ειναι μακρια ή εχει σκονη(:stuck_out_tongue: ) αλλα λογω πυροτεχνηματων… να φανταστειτε εχω καταφερει σχεδον να μαζεψω το ποσο για το εισιτηριο αλλα δεν αισθανομαι την καβλα να παω την παρασκευη απο την πρωτη μερα να το παρω…:?

παντως κατι σχετικο που θυμυθηκα χθες, δεν ξερω αν θυμαστε αλλα περσι ειχαν απαγορευσει τα δασαρχεια την χρηση πυροτεχνηματων λογω οτι τον ιδιο καιρο με το περσινο rockwave ηταν σε εξελιξη το πρωτο κυμα πυρκαγιων καπου εκει κοντα αν θυμαμαι καλα… γιατι θυμαμαι την μερα του πλαντ που καναμε πλακα με κατι παιδια αν μας βρει η φωτια εκει τι θα καναμε… τεσπα εχω την ελπιδα οτι η περσινη απαγορευση ηταν μονο λογω των ημερων…

παντως αν καποιος εχει σχετικη ενημερωση ή πληροφοριες ας το ποσταρει γιατι οχι μονο εγω αλλα και πολλοι αλλοι εχουν την ιδια αμφιβολια (hokam,maiden1979 κα…) και αν θελει να παει καλα η συανυλια η didi ας βγει να το διευκρινισει…

Το μόνο για το οποίο ίσως γίνει συμβιβασμός, είναι τα πυροτεχνήματα που πάνε πολύ πολύ ψηλά. Τα άλλα (φωτιές στη σκηνή και πυροτεχνήματα, καπνοί κλπ) σίγουρα θα είναι.
Να ξέρεις, ότι και στη didi ακόμα δεν είναι σίγουροι μάλλον. Αν ήταν θα σου έλεγαν “ναι”.
Να μη σου φεύγει η καύλα…Παρασκευή θα είμαι εκεί!

Πάντως αν γίνει full show και χρησιμοποιηθούν πυροτεχνήματα και φωτιές, σε περίπτωση πυρκαγιάς ξεχάστε μετα τους Maiden, τους Priest και οπoiους άλλους παίξουν φέτος στο δάσος…

Εμένα το μόνο μου παράπονο είναι ότι δεν γίνεται στο ΟΑΚΑ.Άντε να ξαναέρθουν οi Stones να αξιωωθώ να δω μια συναυλία και εκεί.
Αντε να πάει σαν τρελή η προπώληση και να κοπούν μέχρι τον απρίλη 40.000 για να μεταφερθούμε στο ΟΑΚΑ…

Και κάτι άλλο,λίγο άσχετο.
Να ρωτήσω κάτι περί ευρωπαικών φεστιβάλ.Τι υπάρχει τον Ιούλιου που να εχει ανακοινωθεί και να αξίζει;
Δίοτι ετοιμάζεται ταξιδάκι για τότε.Μακάρι να μπορούσα Ιούνιου(βλ.Ολλανδία και Arrow) που βλέπω ότι πάιζει πράμα αλλά καταραμένη εξεταστική…

Εκεί έχω δει 4 μεγαλαιεώδεις συναυλίες.
Bruce Springsteen, Peter Gabriel, Sting, Tracey Chapman (Human Rights concert)
Pink Floyd
Rolling Stones
George Michael

απλα σε μισω… :frowning:

Και γιατί μου το χτυπάς εσύ τώρα;Εεε;
Στην προηγούμενη των Stones με το Bridges to Babylon ήμουν γυμνάσιο και τότε αποκτούσα μουσική άποψη και καθώς και από επαρχία (Πρέβεζα) δεν ήρθα.Πέρυσι μου την ακύρωσαν και με πόνεσαν πολύ…
Και στον George Michael έλειπα εξωτερικό…

Ρε συ Drifter, μιας και είσαι ενημερωμένος, κάποιο καλό φεστιβάλ στην Ευρώπη τον Ιούλιο παίζει;

Τον Ιούλιο οι Ευρωπαίοι πάνε διακοπές στην Μεσόγειο.

[QUOTE=KonManwë;313120]Αντε να πάει σαν τρελή η προπώληση και να κοπούν μέχρι τον απρίλη 40.000 για να μεταφερθούμε στο ΟΑΚΑ…QUOTE]

Πολύ αισιόδοξο σε βρίσκω!!!
40.000? Περισσότεροι απο Metallica ? Και μόνο στην προπώληση?

Eεε δεν το είπα και απολύτως σοβαρά…

Πάντως το Τζιν δεν είναι πολύ θηλυκό…

Να συμπληρώσω κι εγώ ότι για όποιον δεν έχει άποψη του τι εστί KISS μια εξαιρετική επιλογή σε DVD είναι το Exposed. Πρόκειται για ένα πρωτότυπο ντοκιμαντέρ με θέμα την ανασκόπηση της ιστορίας της μπάντας μέχρι και το Asylum, με πολλά βίντεο κλιπ, σπάνιες λάιβ εκτελέσεις και σκετσάκια που βγάζουν τρελό γέλιο

Πολύ καλή δουλειά σε dvd είναι επίσης το “ΚΙSS my Ass” που φτάνει μέχρι και το Revenge. (επίσης πολλά βίντεο κλιπ, διασκευές από άλλα γκρουπ, συνεντέυξεις, λάιβ εκτελέσεις κ.α)

Για το ΚΙSS Alive IV θα διαφωνήσω καθώς για μένα στο ροκ εντ ρολ δεν χωράνε βιολιά τσέλα και κλαρινέτα.

[SIZE=“5”]Ξεραΐλα [/SIZE][SIZE=“4”]Μπάσο κιθάρες τύμπανα[/SIZE]

Χμ… Θα δω… Το θεμα ειναι το Alive IV το εχω σε cd και εχω ακουσει/μαθει επισης οτι εχει σχετικα κακο edting με αστραπιαιες αλλαγες καμερας καθε λιγο και λιγακι κατι που το εχω ξαναδει και ειναι κουραστικο… Το βρηκα και σε καλη τιμη. Το RTN το βρηκα στα ~11 eyro…8)
Ta Kissology ειχα βαλει στο ματι αλλα δεν εχω multi-region player…!

Όταν ήρθε ο καιρός να αλλάξω dvd, αγόρασα με σκληρό δίσκο και multi-region και κατάντησα να έχω ακριβώς 100 dvd KISS και δεν ξέρω και εγω τι άλλο. Αξίζει το multi region. Με το KISSOLOGY 3, θα γουστάρεις.

παιδιά δεν ανοίγετε ένα κισσοτόπικ να τα λέτε όλα αυτά? είστε τραγικά οφφτοπικ κ υπάρχουν ακόμα θέματα να συζητηθούν για την συναυλία…

Καλά ντε ενθουσιασμένα παιδιά είναι…:-s

Μιλάμε για KISS live, με την ευρύτερη έννοια…no worries.:roll:

Παντως για την τιμη που παραπονιομαστε,χωρις να παιρνω το μερος της διδις,στο Βερολινο οι Kiss εχουν 62 ευρω.Τα 45 για Kiss δεν νομιζω οτι ειναι πολλα σε συγκριση με τις τιμες τους γενικα,το αντιθετο ισως.

Πεστα Χρυσόστομε