Kreator-celtic frost 20 maioy αθηνα και 19 στη θεσσαλονικη

Μερικοί πραγματικά ξεχνούν τι θα πεί Metal. Metal θα πει μια ζωντανή κοινωνία στην οποία ο καθένας μπορεί να εκφραστεί ελεύθερα φτάνει να χρησιμοποιήσει τη σωστή γλώσσα (μουσική) και την ανάλογη πόρωση. Λοιπόν στην χθεσινή συναυλία Metal υπήρχε όπως και πόρωση. Τώρα για το ποιος ήταν καλύτερος από ποιον με αφήνει ΠΑΓΕΡΑ αδιάφορο. Ανέκαθεν μετά από μια συναυλία ακολουθεί και η ανάλογη γκρίνια. Βέβαια προτιμώ ΑΥΤΗ την γκρίνια παρά εκείνη που έχει να κάνει με το γεγονός ότι για άλλη μια φορά μας έκλεψαν οι διοιργανωτές ή ότι η μπάντα έπαιξε κάτω του μετρίου. Από τη στιγμή που τα δυο τελευταία δεν συνέβησαν σημαίνει ότι ήταν ένα καταπληκτικό live!

Εγω δυστυχως δεν μπορουσα να παω!Για πειτε εντυπωσεις κτλ…παιξανε το Coma Of Souls?Ετσι και το παιξανε θα στεναχωρηθω πολυ που το χασα

Ο σοτος μιλησε και ειπε τα πραγματα οπως εχουν και οπως θα πρεπει να σκεφτεται ο καθε μη κολλημενος μεταλλας…:wink: …ο ηχος ηταν πολυ καλος και στα 2 γκρουπ…στους kreator ημουν δευτερη σειρα και τα ακουγα ολα πεντακαθαρα…και μην ψαχνετε τρωτα σημεια στις εμφανισεις των γκρουπ γιατι απλα δν υπαρχουν, ο καθενας προσφερε ατο που ηξερε με τον καλυτερο τροπο…οσο για τα γλυψιματα και για την κασετα με τις ιδιες μλκ που αναφερατε με εκαναν και γελασα, γιατι οταν σε ενα live βλεπει καποιος αυτα τα ασημαντα ως μειονεκτηματα,σημαινει πως το live αυτο ειναι πετυχημενο…πολυ ωραια σκηνικα,φωτισμος και τιμη εισητηριου…

Αδερφέ το setlist υπάρχει σε προηγούμενο post. Εξάλλου μπορείς να το βρείς και στο official site των Kreator.:drunk:

salonica.
Frost, typikoi, kai ligo pio grhgoroi apo RW. Den mou aresoun omws.
KREATOR. kaloi alla oi psiles tou mille, OLES ENOXLHTIKA faltses. Kammenh h fwnh tou, elpizw oxi oristika,
dioti enw epaiksan GAMATA, auto ginotan poly enoxlhtiko, san na tsirize ena pontiki, panw sta reffrain !

kalh fash genikws kai ta bromika ths kantinas eksw apo thn ydrogeio RESPECT !

[SIZE=“2”]The new kingdoms rise by the circle of the tyrants
In the land of darkness the warrior, that was me
Grotesque glory none will ever see them fall
And hunts and wars are like everlasting shadows
[/SIZE]

καθολου αδικος. οι φροστ δεν ηταν ο μονος λογος που γυρισα νωριτερα. εξ αλλου, προτιμω να βλεπω οτι μου κανει το ‘κλικ’ εκεινη τη στιγμη, και αφου ειχε που εχει γμθει το προγραμμα μου, με βολευε πολυ να γυρισω και να τους δω. ασε που το ηθελα παρα πολυ…

Kάποια πράγματα έχουν να κάνουν με το τρόπο σκέψης τους καθενός. Εγώ αν ήμουν στη θέση σου όσο και να μου είχε αρέσει το live θα είχα κάτσει να δώ Scanner/Hoof επειδή θεωρώ ότι τέτοια live θέλουν υποστήριξη, εσύ προτίμησες να ξαναδείς Frost, δικαίωμα σου. Απλώς έκανα το σχόλιο για να δείξω τη θέση μου κι όχι για να σε κρίνω, γι’αυό κι έγραψα “άδικος”

καλα ετσι ελεγα και γω στην αρχη…οι φροστ ομως για μενα ηταν αποκαλυψη. και δε μετανιωνω αφου το σετλιστ των σκαννερ που ειδα ηταν μεν καλο, αλλα απο τα παλια αλμπουμς δε με ικανοποιουσε 100%. αρα…οχι μαλλον εκανα καλη επιλογη πιστευω. και αδικος φιλε δεν ειμαι. ειμαι πελατης και διαλεγω εγω που θα παω…εξ αλλου κλοβεν χουφ θα τους δω τον οκτωβρη. ηθελα να δω σκαννερ, αλλα τα κατα ηταν παρα πολλα…

και οπως ειπα ειχα και καποιες υποχρεωσεις αθηνα την επομενη μερα πρωι πρωι. θα ηταν πολυ δυσκολο και θα επρεπε να κοιμηθω στο τρενο. αν δε καταφερνα…βραστα χαραλαμπε…

Συγχαρητηρια στους συντακτες μας, το review ειναι παρα πολυ καλο. :slight_smile:

poli kalo to review , ontws. mia mikrh simplirwsh:

kalo 8a itan na anafer8ei to gegonos oti oi fouskwtoi den afhnan oute gia asteio na kanei kapoios stage diving… eidika stous kreator, den ksexnaw ton “politismeno dialogo” pou antallakse to koino me tous kirious fouskwtous. vevaia mono autoi den ftaine, thn douleia tous kanoun.

Πραγματικά ποτέ δεν κατάλαβα αυτήν την τακτική… Μόνο από τους securit-άδες του Gagarin την έχω δεί… Περισσότερες πιθανότητες υπάρχουν να σε τραυματίσουν έτσι… Πάντως απ’ότι μου έλεγε ο Davidian οι Suicidal Tendencies έκαναν όλο το security team του club ρόμπα ανεβάζοντας 30 άτομα στη σκηνή!!