Kreator

:Dαπο τις καλυτερες μπαντες , για ξυλο , για εκτωνοση , σεξ , γυμναστικη , βαλτε απλα ενα σετλιστ με κρεατορ και εχοδυς τιποτα αλλο… :smiley:

ξερουμε τι θα περιλαμβανεται στο box set??

μπα ιδέα δεν έχω, βασικά μόνο στο site της NB έχει αναρτηθεί η συηγκεκριμένη είδηση, χωρίς λεπτομέρειες κλπ, και ότι η τιμή του είναι τσιμπημένη (κάπου 30). Δεν ξέρω.

Α! με την κυκλοφορία και αυτού του boxset, νομίζω ότι μπορούμε να δώσουμε πλέον στους Kreator το βραβείο έλλειψης φαντασίας στα εξώφυλλα τους!






και τι παραπανω θα εχει?

εγω κλαιω το 20αρι που εδωσα περυσι για το τοτε μποξσετ. μετριοτατος δισκος.

εντιτ : οπα σορρυυυυυυυ δεν ειδα αυτη την σελιδα

κριμα που θα συμφωνησω για την ελλειψη φαντασιας…
παντως μου φαινεται οτι ισως να αξιζει το 30? αν εχει καλα πραγματα το πακετο…
ειναι το μονο που μου λειπει απο αυτους και το hordes of chaos μαρεσει πααααρα πολυ…θα το τιμησω λογικα…

Καλη μπαντα, ωραια ριφ και ωραιοι στιχοι. Δεν εχω ασχοληθει παρα πολυ μαζι τους, ουτε τους εχω δει live, αλλα καποια στιγμη θα σχοληθω εκτενεστερα. Απο αυτα που εχω ακουσει αγαπημενο μου αλμπουμ ειναι το Extreme Agression και γουστρω τρελα το βιντεοκλιπ του Betrayer που εχει γυριστει στην Ελλαδα… Θα ψαχτω σιγουρα με αυτους καποια στιγμη… Παντως οντως τα εξωφυλλα μοιαζουν ολα μεταξυ τους…

ηδη εχεις αργησει!!! τσεκαρε τα ολα…και επιβαλλεται να τους δεις live το λιγοτερο 1 φορα…

ασχετο με αφορμη το αγαπημενο extreme agression - πιστευω οτι θεωρειται στα top τους λογο της παλιας γεννιας…χαλαρα θεωρω οτι εχουν βγαλει 3-4-5 καλυτερα απο αυτο…οχι οτι δεν μαρεσει αλλα πεφτει πολυ διαφημιση :p…και ειναι κριμα να ξερουν τους kreator μονο για το extreme το pleasure και το phobia…εχουν προσφερει πολυ περισσοτερα…

ΟΧΙ!
ΟΧΙ!
ΟΧΙ σου λεω !

Το extreme aggression δεν ειναι απλως ενας δισκος.Ειναι ενα διαμαντι που
οσο λεπτα διαρκει δεν εχει ουτε ενα μη εμπνευσμενο ριφ.
Ειναι 37 λεπτα τιμιου,πορωτικου,γερμανικου thrash metal.
Και μονο αυτο να ειχαν βγαλει οι Kreator παλι θεοι θα ηταν.

Επισης για το συνολικα που ελεγες.Οι Kreator λατρευονται για την επικη περιοδο
1985-1990 και για τις μετεπειτα περιεργες/ιδιαιτερες/πειραματικες δουλειες τους.
Και για τα 3 τελευταια επιστροφη στο παρελθον αλμπουμ τους.
Βασικα λατρευονται γιατι ειναι θεοι.

θα κρατησω αυτο…8)

Βασικα λατρευονατι γιατι εχουν βγαλει θεικα αλμπουμς και το extreme aggression ειναι ο πιο ακραιος δισκος για εμενα :!: :lol::lol:

Για διπλωματικους λογους δεν πρεπει να το πω αλλα, στα αυτια μου κανει το reign in blood να ακουγετε σαν παιδικο ανεκδοτο :lol: Και το λεει καποιος που στις 24/06 θα παει να δει τους σφαγεις και μετα τους αλλους που ειναι και χρονια στο φαν κλαμπ. :p:lol:

Υ.Γ Το κουτι αξιζει τα λεφτα του…

το pleasure to kill μου άρεσει περισσότερο απο όσα έχω ακούσει(2 αλμουμς ολα και όλα),με μικρή διαφορα απο το καταπληκτικό extreme agreession.

Στο δισκάδικο που παω ο καταστηματάρχης μου λεει οτι δεν φέρνει cds των Kreator γιατί εκλεισε λέει η εταίρία τους.Τιστο καλό???

αν εννοεί την noise, που έβγαλε τα κλασσικά τους (μέχρι και το renewal), τότε καλά σου λέει!

δηλαδη εγω πρεπει να τα κατεβάσω???δεν τα βρίσκω???

Μπορει να εννοει και τους ‘‘προμηθευτες’’! Παντως βρισκονται και σε χαμηλες τιμες, οχι ευκολα ομως για το παραπανω λογο :wink:

πάντως χαλαρά το artwork του Renewal είναι το πιο ωραίο που έχει υπάρξει σε cd των Kreator. αυτό είναι μια λεπτομέρεια του εσωφύλλου

α και εκτός από αυτό,

ενώ εκεί που παλιότερα είχαν είχαν στα credits του δίσκου αττάκες όπως “fuck you moneysuckers, gays + faggots for spreading aids”, σε αυτή την περίπτωση ένα “Legalize Marihuana” αρκούσε για να απογειώσει το οπισθόφυλλο!

To extreme aggression εχει εναν απο τους πιο περιγραφικους τιτλους στην ιστορια της
μουσικης μας.

Παρακαλειται ο αποπανω φανμποης να μην αποσπα την προσοχη των φαν με τις κακες
παρενθεσεις των 90’s :har:

Παντως ρε παιδες τα cd’s των Kreator παιζουν και στο play.com και στα δισκαδικα τα εχω δει.

Τρου στόρυ.
Τσιμπήστε από play.com extreme aggression και pleasure to kill με 6.5 & 5.5 ευρώ αντίστοιχα όσο προλαβαίνετε 8)

η αγαπημενη μου μπαντα μαζι με testament:)

Η μεγαλύτερη ευρωπαϊκή thrash μπάντα…απλά. Μακάρι να συνεχίσουν να βγάζουν δισκάρες όπως το Hordes Of Chaos!

ισως η καλυτερη για μενα θρας μπαντα. περασε πολλα σταδια χωρις να φοβηθει να πειραματιστει με τον ηχο της. παρ’ολα αυτα ομως εγω δεν αντεχω τα 3 τελευταια και το outcast. ειδικα τα 3 τελευταια, ειναι ανακυκλωση. ολα τα τραγουδια ειναι γραμμενα σε συγκεκριμενη φορμα…απλα αλλαζουν καπως τα ριφφσ. και σε μερικα τραγουδια μπορεις να τραγουδας στιχους αλλων τραγουδιων…δεν ξερω τι παιζει αλλα δεν τα μπορω.

αγαπημενοι δισκοι terrible certainty μαζι με coma of souls.