Kylesa

Παίζει και να γίνεται αυτό που λέει ο Dude. Προσωπικά πολλές φορές είμαι της άποψης του τώρα που γυρίζει υπό την οπτική ότι όταν ένα συγκρότημα διανύει τη δημιουργική του φάση, έχει βγάλει γαμάτο δίσκο, γαμάει σε Tours και τα σχετικά έχει πολύ καλό ηθικό και με άλλα λόγια παίζει μεγάλη μπάλα. Το να προσπαθήσουν να εξαργυρώσουν την επιτυχία τους αρπακολατζίδικα δε θέλω να το πιστέψω γιατί μου έχουν δώσει πάρα πολύ την εντύπωση τίμιας μπάντας. Ελπίζω να μην κάνω λάθος ή να μην υπερτιμήσουν αυτοί της δυνατότητες τους.

Πάντως αν καταφέρουν και ξεπεράσουν αυτόν τον υπερδίσκαρο μιλάμε για Potential δίσκου της χρονιάς. Ήδη προς το παρόν φέτος δεν έχω βρει ακόμα το δίσκο που να με ταρακουνήσει αναλόγως με το Static Tensions.

ενώ τώρα οι Thou βγάζουν 48 κυκλοφορίες το χρόνο :razz:
καλά σκάω.

Εγώ γενικότερα είμαι της άποψης ότι “συνθέτω άλμπουμ όσο είμαι σε περιοδεία = θα βγει πατάτα”. Πρόσφατα παραδείγματα το blood mountain και το εάλω.

(μην πεταχτείς ράντομ τύπε να πεις ότι είναι δισκάρες. Κάτσε σκέψου πρώτα)

Βγάλε άλμπουμ, ολοκλήρωσε την περιοδεία, και μετά κάτσε πρόβαρε/τζάμαρε με τις ώρες/μέρες/μήνες/χρόνια, και ΜΕΤΑ μπες και γράψε.

Συντάσσομαι με την ομάδα των σκεπτικιστών και ελπίζω να διαψευσθώ!

http://www.youtube.com/watch?v=mtNGSXqS_A4&feature=player_embedded#!

λογικα καινουργιο κομματι το οποιο θα ειναι στο επερχομενο αλμπουμ(Spiral Shadow)…

New song up

Το νέο άλμπουμ προβλέπεται γαμηστερό!!! :thumbup::thumbup:

ξεκούρδισαν λίγο και τις κιθάρες ή μου φαίνεται??=P~

εβαλα να ακουσω το καινουργιο κομματι
και κατεληξα να εχω ακουσει 20 φορες απανωτα το Unknown Awareness:-k

ευοίωνα τα πράματα. έσπειρε το κομμάτι.

Εγώ απλά ελπίζω να αξιοποιήσουν,πλεον, το γεγονός ότι έχουν 2 ντράμμερς. Θέλω να πω ότι οκ,τα beats ακουγόντουσαν ακόμη πιο γεμάτα με 2 κρουστούς στο Static Tensions, και live είναι πολύ εντυπωσιακό να τους βλεπεις να παίζουν μαζί (και,τουλάχιστον στη Βιέννη που τους είδα εγώ,να πέφτουν ΑΚΡΙΒΩΣ ο ένας πάνω στα χτυπήματα του άλλου). Παρ’ όλα αυτά, παίζουν σχεδόν πάντα τα ίδια πράγματα, ακριβώς τα ίδια. Ε εαν έχεις 2 ντράμμερ στη μπάντα δεν έχει κανένα νόημα κάτι τέτοιο, το θέμα είναι να μπουν στη φάση του να παίζουν διαφορετικά,αλληλοσυμπληρούμενα θέματα και ρυθμούς,να δούμε τι θα βγεί.

Τότε η φάση θα αποκτήσει άλλο ενδιαφέρον. Και το έλεγαν και οι ίδιοι στις συνεντεύξεις του προηγουμενου δίσκου ότι τις δυνατότητες αυτές δεν τις έχουν εξευρευνήσει ακόμη.

Μαζί σου :thumbup:

Αύριο ξεκινά η ευρωπαϊκή τους περιοδεία για το Spiral Shadow. Και θα θελα να ξερα κύριοι διοργανωτές: τόσο δύσκολο είναι να τους κλείσετε φέτος, με τέτοιο δίσκο στις αποσκευές? Τους έχει μάθει και νέος κόσμος, το γκαγκάριν σχεδόν θα το γέμιζαν. Μερικές φορές δε μπορώ να καταλάβω τις εταιρείες παραγωγής με τίποτα.:-k

Εδω ολόκληρους converge με ένα axe to fall στις αποσκευές δεν έκλεισαν πέρσυ…

Έλα ντε! Οι οποίοι περιόδευαν και με καϋλέσα. 2 σε 1 η μαλακία τους!

το Unknown Awareness που αναφέρθηκε, είναι το αγαπημένο μου κομμάτι απ’αυτούς. το τελευταίο άν και σαν σύνολο μου φάνηκε άνω του μετρίου, δυστυχώς δε μπόρεσα να ξεχωρίσω κανένα κομμάτι, και το περιμένα πιο ψυχεδελικό…

Bump κι απο εδώ!Η έτερη συναυλία που δεν ήθελα με καμία να χάσω,ας όψεται το χακί…:?Εδώ όμως υπάρχουν οι πιθανότητες,αλλοίμονο…
Η ίδια ερώτηση με Bolt Thrower,ξέρει κανείς τι κινείται στη μπάντα,είναι σε περιοδεία κλπ;

Δεν τους 'φεραν το 2010 που ήταν μαζί με converge, kvelertak και gaza, δεν τους φέρνουν ούτε αυτή τη φορά όπως φαίνεται.

Eσένα οι CTTS σε καίνε, σιγά τα δάκρυα για τους Κylesa.

Θα δείρω όποιο χρήστη δει αυτό το πακέτο στη Βιέννη.

From The Vaults, Vol. 1 track listing:

  1. Intro **
  2. Inverse **
  3. 111 Degree Heat Index ***
  4. Between Silence and Sound II ***
  5. Paranoid Tempo **
  6. End Truth *
  7. Bottom Line II ***
  8. Wavering **
  9. Bass Salts **
  10. Drained **
  11. Set the Controls for the Heart of the Sun **
  12. Drum Jam **
  • New
    ** Previously unreleased/limited availability
    *** Alternate Version

Αυτό είναι μια συλλογή που θα κυκλοφορήσει στις 20 Νοέμβρη με δυσεύρετα κομμάτια, άλλα σε διαφορετικές εκτελέσεις κι ένα καινούριο με τίτλο “End Truth” που ακούγεται [U][B]εδώ[/B][/U].
Καινούριο δίσκο περιμένουμε όμως.

Μακριά από την κατεύθυνση του Spiral Shadow όμως.

I second that