Ερχονται οι τοοl!

Το ότι μπαίνετε και απαντάτε (και λέτε και τις απόψεις σας) στο φόρουμ, είναι πολύ θετικό και πρέπον. Εύγε μόνο και μόνο για αυτό, μιας και η σωστή επικοινωνία είναι πάνω απ’όλα.

cheers!!!

A, ΚΑΙ ΦΕΡ’ΤΕ ΤΟΥΣ TOOL!!!

(άσχετο, αλλά 50 ευρώ δεν ήταν πολλά για deep purple ρε παιδιά;)

__Πραγματικά πολύ θετικό ότι μπήκατε στον κόπο και απαντήσατε μέσω του Forum. Μόλις έχει ανεβεί στην εκτίμησή μου η Aenima. 8)

__ΦΕΡΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ!!!

big up hommie ! Whichside are you on ?

TOOL TOOL TOOL TOOL!!!
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

ShadowCaster wraio ayto to asteio sou!Poli prwtotypo…
Tool sthn Thessalonikh…

To allo me ton Toto to kserete?

Den exo kamia prothesh n se irwneytw agaphte alla k mono h skepsh…m prokalei
gelia…! :lol: :lol: :lol: :roll:

Πείτε με κορόιδο αλλά και 500 Ευρώ εισητήριο να ζητήσουν έγω θα τους τα σκάσω.
Πω πω πω…

Ο εκπρόσωπος της Aenima τι εννοούσε πως θα έρθουν οι tool με ή χωρίς έλληνες promoters?? Θα πληρώσουν από την τσέπη τους?

Α και αν θελήσει να κλείσει κάποιος την συναυλία ας το κάνει με μόνο τους Tool και όχι φεστιβαλ με αταίριαστα ονόματα… Αρκετή μια πίκρα…

__Φίλε Ιούδα (χαχα, ακούγεται οξύμωρο αυτό ε; :lol: ), οκ κατάλαβα ότι δε το λες για να με προσβάλεις, απλά βγάζεις την στεναχώρια σου με χιούρορ, καλοδεχούμενο (ς).

__Αλλά μιας και το έφερε, η κουβέντα, θέλεις να αναπτύξεις την θέση σου; Να φανταστώ ότι εννοείς ότι θα φοβηθούν οι promoters ε; Πάντως οι Theater τα είχαν πάει πολύ καλά, σχεδόν το γέμισαν το θέατρο… Θα μου πεις, πιο εμπορικοί, ναι αλλά πιστεύω ότι και οι οπαδοί των tool μπορεί να μη φαίνονται τόσο, αλλά είναι ΠΟΛΛΟΙ!! Ολη η Βόρεια Ελλάδα θα ερχόταν…

xexe!Oso n nai einai oksymwro!
Nomizeis oti oi Tool tha katadexthoune n peksoune stin voreia ellada?
Stin Thessalonikh?Pes m ena xtirio mias k milame gia xeimwna(giati kalokairi exoume to kaytantzogleio p xoraei mexri 35.000 atoma…)alla mesa ston xeimwna
dekemvrh mhna ligo dyskolo…
Epishs apo ti exo dei se reviews se kapia periodika(P d thelw n anaferw) stous Tool den eitan KANENAS orthios oloi eitan kathismenoi sta kareklakia…Epishs afhnan na traviksoun fotos mono ena meros tis sinavlias…stous Tool oloi tha prospathisoun n exoun mia fotografikh mazi tous gia na tous apathanatisoun…
Sygnwmh p tha to pw etsi alla etsi to vlepw egw…

__Oi Tool san mpanta einai foveroi… k san myala k san kalitexnes ydiofyies…alla einai DYSTROPOI…To live tha ginei mono se Athina k ayto ypo aysthres sinthikes…
den thelw n eimai katigoramatikos alla gia mena etsi einai ta pragmata…
Den elpizw pleon se thavmata…
Eirthan oi Black Sabbath,Twisted Sister,Iron Maiden,Judas Priest,Cradle of Filth,Slayer Thessalonikh?
Eirthan oi Ryche fetos?
Giati n rthoun oi Tool?

Zhtw Sygnwmh an egina kapou agenhs k sPaStIkOs! :roll: :oops: 8O :x :twisted: :roll: :roll: :roll: :roll:

filth (2005) + maiden ('95, '98 )

Παιδιά αν και λατρεύω τους tool και θα είμαι από τους πρώτους που θα πάρουν εισιτήριο και θα είμαι με το block του rocking στην συναυλία, θέλω να σας θέσω ένα καίριο ερώτημα…

Πόσο κόσμο πιστεύετε ότι θα έχουν οι tool ? νομίζω ότι στην Ελλάδα το hype γύρω από το όνομά τους υπερβαίνει τις πραγματικές τους δυνατότητες. αν διαβάσει κάποιος το forum μας θα νομίσει ότι οι tool θα μαζέψουν περισσότερο κόσμο από τους sabbath, αλλά αν κάνει κάποιος έρευνα αγοράς στην “πιάτσα” νομίζω πως θα ανακαλύψει τις πραγματικές τους δυνατότητες στην Ελλάδα.

Εγώ περιμένω 2000 άτομα στην Αθήνα και 3000 αν πάει παραγματικά πολύ καλά. Γι’αυτό και μόνο τον λόγο νομίζω ότι οι tool δεν θα μπορούσαν να παίξουν Θεσ/νίκη.

Επίσης άλλο ένα σχόλιο : με το που βγουν τα εισιτήρια να τρέξουμε όλοι να πάρουμε από την πρώτη μέρα. Μην έχουμε πάλι κανένα dio/in flames σκηνικό και τρέχουμε…

__Χαχα, δίκαιο έχει o Kόμης, δεν θα μαζέψουν πολύ κόσμο οι Tool… Πάντως εγώ είμαι λίγο πιο αισιόδοξος. Πιστεύω πως 2000 θα μπορούσε να μαζέψει η Θεσσαλονίκη και 4000-5000 η Αθήνα.

__Κατά τα άλλα, δυστυχώς θα συμφωνήσω με τον Judas My Guide… :lol: :cry: :?

Μωρέ ας παίξουν και ας είμαστε και 666 όλοι κι όλοι!!! :smiley:

hell yeah!!!ερχονται οι υπερθεοι!!!

Judas_Iscariot:εχουν ερθει και πολυ καλυτερα συγκροτηματα απο τους φιλ8 επανω,αλλα οντος απο αυτην την αποψη ειναι μλκ να μενις θεσ/νικη.

Αν και θέλω να ελπίζω πως θα τους δούμε Ελλάδα, η απαισιοδοξία μου δε μ’αφήνει.
Λίγο περίεργο να μιλάνει οι Tool για Ελλάδα και οι promoters από δω μα μην έχουν ακούσει τίποτα. :roll:

Τέσπα. Αν γίνει αυτό το θαύμα τότε θα ζητήσω και δεύτερο, παρακαλώντας να ανοίξουν την συναυλία οι Pelican!!! :o 8)

Εγώ θέλω να ανακοινωθούν κανονικά με ημερομηνία και φτηνό εισητήριο-
μετά να ακυρωθούν για τελείως ήλίθια δικαιολογία-
και να περάσουμε τα Χριστούγεννα ποστάρωντας στο ποστ με θέμα “Aκυρώθηκε η συναυλία των Tool”…! , βρίζοντας εταιρίες, περιοδικά και συγκροτήματα… :lol:

λοιπον στο site των tool γραφει ακριβως το εξης :

26 July, 2006 (02:47pm)

MORE EUROPEAN TOUR DATES CONFIRMED

I’ve added a bunch of confirmed dates for the TOOL Europe Winter Tour to the TOUR SECTION. Please note that there is an option on the Wednesday, November 8 ROTTERDAM show for HANNOVER, Germany. Hopefully this will get sorted out soon, and I’ll list the venue, etc.

δεν γραφει τπτ για ελλαδα…και μαλιστα στο section για τις συναυλιες εχει μεχρι 13 δεκεμβρη αναφορα και ελλαδα πουθενα…

αν κανω καπου λαθος παρακαλω ας με διορθωσει καποιος…

Είπαμε! Η συναυλία έχει κλείσει ουσιαστικά αλλά δεν είναι ανακοινώσιμη ακόμη. Μάλλον δεν έπρεπε να είχε ακόμη ανακοινωθεί στο site τους, αφού δεν έχουν -προφανώς- υπογραφεί τα συμβόλαια. Αυτή είναι η μέχρι στιγμής -ανεπίσημη- ενημέρωση της εταιρίας που θέλει να τους φέρει. Μη βιάζεστε. Όλα στον καιρό τους. Ας ανακοινωθεί επίσημα και τα λέμε.
ΜΗ ΒΙΑΖΕΣΤΕ! Υπάρχουν πολλοί πονηροί! Μην ξεχνάτε την περίπτωση της MADONNA (άσχετο) όπου βγήκε φήμη ότι έρχεται για live για εντελώς άσχετους λόγους από ανθρώπους που είχαν συμφέρον

Be cool guys… Αφού το λέει ο Ghideous ότι η συναυλία είναι κλεισμένη το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να βάλετε κάποια λεφτά στην άκρη… Ρε συ ghideous. Τι κόσμο βλέπεις να μαζεύει ???

Είχα υποσχεθεί στον εαυτό μου ότι αυτή τη μία μέρα διακοπών από τις διακοπές μου, ΔΕ ΘΑ ΜΠΩ ΣΤΟ forum ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΚΑΝΩ Ο,ΤΙ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΚΑΙΡΟ, αλλά εξαιτίας του cozy (τον ευχαριστώ για την άμεση πληροφόρηση :smiley: ), παραβλέπω την υπόσχεση μου και ποστάρω για τους τρομερούς TOOL!!!

Μακάρι να έρθουν… Δε ζητάω πολλά… Ό,τι εισητήριο να 'ναι… Όπου να 'ναι… Όποτε να 'ναι… Αρκεί εγώ να τους δω!!!

Κάτι μου λέει ότι αυτό το 15αύγουστο θα πάω οικειοθελώς στην εκκλησία να προσευχηθώ!!!

ξανά καλό καλοκαίρι!!!

(ψηλέ ενημέρωνε με επί του θέματος…)

Το θέμα είναι ότι πληροφορήθηκα κάτι χθες και μ’ έκανε έξω φρενών. Από πολύ αξιόπιστη πηγή μου, έμαθα ότι οι TOOL έχουν διαθέσιμη για Ελλάδα την εν λόγω ημερομηνία (16/12), έχουν λάβει μία καλή προσφορά (σας την έγραψα) κι ο μάνατζέρ τους, έχει βγάλει τη μπάντα σε πληστειριασμό για να τα αρπάξει και αυτοπροτείνονται σε όλες τις εταιρίες (στην Ελλάδα είναι πλέον πολλές) για να πάρουν όσο το δυνατόν περισσότερα. Όποιοι τσιμπήσουν την πάτησαν (Για τις εταιρίες μιλάω τώρα). Τα λεφτά είναι πάρα πολλά για να ρισκάρουν τόσο πολύ και οι πωλήσεις των TOOL εξαιριετικά πεσμένες σ’ αυτόν το δίσκο τους. Δεν έχει πουλήσει μέχρι στιγμής ούτε 3.000 κόπιες από τη στιγμή που το Lateralus είχε πουλήσει τα τριπλάσια…
Μην ανοίξω άλλο το στόμα μου κι ετοιμάζομαι για διακοπές…