Lady Gaga

Το γενονος οτι γραφει η ιδια τη μουσικη ειναι αξιο οπως επισης και το οτι αυτη η μουσικη δεν ειναι μονο ποπ αλλα ενα συνοθηλευμα ποπ + δικες της επιρροες (respect σε αυτες).
Τωρα περα απο τη μουσικη δεν ειμαι σιγουρος για το αν ειναι το στυλ της τετοιο η αν το κανει μονο και μονο για να την προσεξουν. Μου δινει την αισθηση οτι και το στυλ ειναι δικο της (ή θελω να πιστευω). Παντως ειναι το στυλ της (δικο της ή μη) αυτο που την εκανε γνωστη? Σιγουρα. Αλλα χωρις αυτο ποσοι θα την προσεχαν απλα και μονο για την μουσικη της? Προσωπικα μαρεσει η μουσικη της και θεωρω οτι για το συγκεκριμενο ειδος, που προσφερει οχι μονο μουσικη αλλα και ‘θεαμα’, οτι δεν κανει κατι κακο που ντυνεται εγωκεντρικα ασχετα με το τι ρολο παιζει αυτο στην προσπαθεια της να γινει και γνωστη.

για μια ακομη φορα παρατηρουνται κλασικα,τραγικα φαινομενα κακομεταλλισμου!
“ου…η lady gaga ειναι ποπ…μπλιαχ,μακρια απο μας!εγω ακουω μονο cradle of filth και caniball corpse!αμα τα τραγουδια δε μιλανε για βρικολακες και αρχαιους πολεμους,δεν αξιζουν.”
παιδια(στα κακομεταλλα αναφερομαι) ξυπνηστε!ετσι που συμπεριφερεταιι ο κοσμος που ακουει ροκ και μεταλ λογικο ειναι να μας θεωρουν ολοι οι υπολοιποι γραφικους και παπαροβιοληδες.και θα μου πειτε,και τι εγινε μωρε?ποιος τους χεζει τους ποπακιδες και τους μπουζουκιδες?και γω τους χεζω,αλλα αυτο δε σημαινει οτι εχουν αδικο.
η lady gaga ειναι αξια και πρωτοτυπη σε ο,τι κανει…ναι ισως μοιαζει λιγακι με μαντονα.ναι ισως τα τραγουδια της θυμιζουν αλλα παλιοτερα ξερω γω…αλλωστε στη μουσικη δεν υπαρχει παρθενογεννηση!
πχ αν θυμαστε και παλιοτερα εκραζαν τον τζακσον και τωρα που πεθανε ολα τα μεταλλα(μαζι με τους αλλους φυσικα) αναγνωριζουν την αξια του…ελεος!

Μονο που το μυαλο της δεν ειναι μονο εκει.
Ολη αυτη η κοροιδια για το χρημα μου την δινει γμτ.

Το χρημα ολοι το γουσταρουμε αλλα οταν βλεπω να με δουλευουν
στα μουτρα μου κ να θελουν να μου πουλησουν μπαζα…[-X

ενταξει ρε φιλε πως κανεις ετσι. εδω αλλοι θα πανε sonisphere στη γκαγκα κολλας?

:cold::cold:

Τερμα κακογουστια η Γκαγκα(ακομα γελαω με το ονομα εντωμεταξυ) αλλα το Bad Romance, το Poker Face και το Love Game ειναι τερμα κολλητικα :oops:
Ειδικα το τελευταιο το ανακαλυψα χτες και το χω κατεβασει και το ακουω στο repeat. :oops:

πες τα ρε άνθρωπε…:thumbup:

Δεν με ενδιαφερει η μουσικη της ουτε τα κομματια που εβγαλε εγω ξερω οτι θα την πηδαγα για αυτο αν ερθει θα παω με 1000 καγκελο κατι θα γινει

πρόσφατα συζητούσαμε με έναν φίλο μου, αν όλο αυτό που ονομάζουμε lady gaga, και μουσική της lady gaga… είναι όντως αυτή, ή είναι ό,τι έχουν σχεδιάσει οι εταιρίες…
γιατί πουλάει τρελά!!! και είναι ουσιαστικά σχεδόν ένα τίποτα… (για μένα)…
αλλά! πουλάει… !!! και δεν είναι ότι οκ, έχει φιλοσοφία στους στίχους της… ή ότι πουλάει σεξουαλικά υπονοούμενα… αυτό το κάνουν όλες οι τύπισες της ποπ και r’n’b…
αλλά η συγκεκριμένη με βάζει σε σκέψεις… τι στο διάολο είναι??
και πολύ πιθανό να είναι ένα απλό κατασκεύασμα…
το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν είναι καλλιτέχνης…

:bow::bow::bow:

+1 :thumbup:

μαλιστα

κατασκευασμα
queen μπαλαντα
εμπνευσμενη απο οικογενειακα προβληματα

μαλιστα
η παρακατω ζωντανη εκτελεση
δεν ειναι ερμηνεια καλλιτεχνη - με μουσικη μορφωση και ταλεντο
αλλα προιον των εταιρειων
γιατι αναμεσα στα ντανς κομματια της
χρειαζοταν μια 70ς μπαλαντα που και καλα εγραψε η γκαγκα για να πεισει τον πατερα της να μπει χειρουργειο…

ειναι ψυχουλες οι ατιμες οι εταιρειες…

signal τι ασχολέισαι?

Ο γαμώσπιτος τα’χει πει τι είναι αυτά τα θρεντς στο ρόκιν:

Αυθεντικη, κατασκευασμα, προιον οτι αλλο θελετε πειτε την…
εγω παντως καποια κομματια της τα ακουω ευχαριστα…

Ωραίο γκομενάκι η Lady Gaga αλλά επιμένω αντιγράφει την Madonna

Ο παντεπόπτης οφθαλμός της Lady Gaga σας βλέπει:

http://vigilantcitizen.com/?p=1676

Να περιμένουμε concept δίσκο των Agent Steel για την κυρία;

το αρθρακι ειναι τρομακτικο/γραφικο

(σβηστε 1 απο τα 2 -αναλογα πως το βλεπετε)

Η GAGA μου θυμίζει γιατί κάποιες φορές μισώ τον μουσικό κόσμο…Μια τύπισσα που θα μπορούσε ανέτα να γράψει ωραία μουσικη επειδή και φωνή έχει και απο μουσική ξέρει, γράφει μαλακίες για να πουλήσει…Αν ήταν καμία τελείως ατάλαντη δεν να με ενδιέφερε καθόλου…Αλλα έτσι…

Απλά κρίμα…