Lamb of God

Eννοειται!!!
το πρωτο αλμπουμ που ακουσα απο αυτους.και τοτε ηταν που αρχισαν να μπαινουν οι μυγες μεσα στο στομα!!!
Απο το πρωτο κομματι ruin!!!πωπω.ΤΙ ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ!!!ιδιαιτερα το κοψιμο στη μεση με εκεινο το φοβερο σημειο στα τυμπανα!!!το φοβερο βιντεοκλιπ!!!ως και το τελευταιο κομματι vigil που βιαζει παρθενες!μεχρι και το respect του blythe για τους skynyrd!!!ολα αψογα!!!

με αυτο το δισκο και με το remission ανοιξε μια νεα εποχη για μενα.

ντάξει ρε μαλακες, πως κανετε ετσι, ηρεμηστε! Καλουτσικοι ειναι. Και λαηβ που τους ειδα δεν λενε και πολλα

τι λες μωρη παλιοκουφαλα.που μολις γυρισες απο το λαιβ μου λεγες οτι γαμησανε!!!

Καλα και αγια τα λες,αλλα νομιζω οτι τετοιους ντραμερς,αξιζουν να τους λεμε με το σωστο τους ονομα.Ο ντραμερ τους ειναι ο Chris Adler και θα τον μπερδεψες με τον αδελφο του τον Willie που πεζει ηλεκτρικη.Για να γνωριζετε για τι πραγμα μιλαμε παρτε 4 σχετικα βιντεακια.Στα 3 πρωτα ο Chris πεζει τραγουδια των Lamb of God και στο τελευταιο δειχνει την τεχνικη του.Απολαυστε…




ναι ρε σωστος!!!
παντα μπερδευω τα ονοματα τους!!!
το τελευταιο βιντεο που ποσταρες ειναι απο το dvd τους.
οσοι δεν το χετε δει,τρεχτε να το δειτε!!!ειναι καταπληκτικο!!!

Το εντελώς respect στοιχείο του Adler είναι το πώς χειρίζεται την μπότα… απίστευτη άνεση… Το να παίζει διπέταλο με συνεχή ρυθμό, δηλαδή να το βαράει συνέχεια για κάποια μέτρα είναι εύκολο να το συνηθίσει κάποιος drummer με εξάσκηση, το να χώνει διπεταλιές ρυθμικά και με συγκεκριμένες ποσότητες είναι μαγκιά…

βασικα ειχα διαβασει σε ενα review τους κατι που μου χε κανει εντυπωση.
ελεγε ο τυπας που κανε το review οτι ο adler στα τυμπανα παιζει ριφς!!!
και οντως εχει ενα τελειως χαρακτηριστικο παιξιμο που σε κανει να χτυπιεσαι οπως οταν ακους ενα γαματο ριφ!!
μεγας ντραμερ!!

Χα,ναι…Λες τη μοναδικη του τεχνικη που ειναι σα να χορευει κλακετες! :lol:
Αν θυμαμαι καλα,πρεπει να ειχ πει οτι αυτο το κανει οταν ειναι μπροστα σε πολυ κοσμο γιατι ετσι νιωθει πιο ανετα.Μαγκια του! :thumbup:

Πολυ σωστη παρατηρηση!
Εχω την αισθηση οτι το μειονεκτημα του (ολοι οι ντραμερσ εχουν μεινεκτηματα) ειναι οτι επαναλαμβανει καποια πραγματα και αυτη ειναι η αιτια που δεν τον συγκαταριθμω στους πιο ευφανταστους ντραμερσ…

oi Lamb of god δεν μου αρεσουν καθολου… Πολυ τσατιλα και χτυπημα, γιατι ρε παιδια ? :stuck_out_tongue:

Ακουσαν euro-power και τσαντιστηκαν απο το πολυ στρουμφισμα…

Πω πω πω πω κακια και χολη

ποια μπαντα στον ακραιο χωρο δεν ειναι ετσι?

Μάλλον θα μπαίνουν rocking και θα διαβάζουν τα ποστ για τους gamma ray.

Αν ομως ειχες μια συλλογη με τα καλυτερα ριφ τους τοτε θα ειχες πωρωθει καργα λογικα… :wink:

τους αγαπαω!!! βλεπεις μεταλκορ ειναι καλο!!
υ.γ. η κοπελα μου εχει παει ηδη σ ενα λαιβ τους, απο το οποιο γυρισε λιγο δαρμενη,λιγο βιασμενη αλλα τρελα πωρωμενη (βεβαια στ Wall of Death κωλωσε :smiley: ) και θα παει σε λιγες μερες και σε αλλο στο Long Beach
και λεω ΕΓΩ ΣΤΟ ΠΗΓΑΔΙ ΚΑΤΟΥΡΗΣΑ?? [-X

Αμα καποιος ακουσει καμια φημη οτι ερχονται στην Ελλαδα,πρωτα εδω θα το πει!ΟK ΡΕ ΡΕΜΑΛΙΑ? :evil: :lightsabre:

:stuck_out_tongue:


Αστο πανω μου…

:lol:

αν καποιος ακουσει φημη,να φροντισει να το εχει σιγουρεψει πρωτα,γιατι αμα το πει και δεν ερθουν,θα βγαλουμε το αχτι μας πανω του!!! :stuck_out_tongue:

WE DANCE AS THE PALACES BURN!!!

γουσταρουμε ξυλο βρε κουφαλες?? :stuck_out_tongue:

ME 1000!Xωρις ξυλο δεν καταλαβαινω οτι πηγα σε συναυλια!Πραγματικα! :metal: :drunk: