Lamb of God

γαμαει και το burn the priest
και παιζουν στα λαιβ τους ακομα κομματια απο κει
νομιζω το bloodletting(σκοτωνει!!!) υπαρχει και στο dvd τους

η ουσια ειναι η εξης:
στο burn the priest και στο new american gospel
ειχαν ενα πολυ περιεργο ηχο (πολυ ξεχωριστος και μαγκια τους), καπου μεταξυ sludge-ειδες hardcore και death metal
τα φωνητικα δεν τα καταλαβαινες με την καμια,ενω και η παραγωγη τους δεν ηταν οτι καλυτερη
απο το as the palaces burn που αρχισαν να κυριαρχουν οι thrash metal επιρροες αρχισαν και καλυτερευαν τα πραγματα και στο τομεα των φωνητικων,και στην παραγωγη,αλλα και στο συνθετικο\εκτελεστικο τομεα.
μπορει να εγιναν λιγοτερο original σαν ηχος απο οτι ητανε στην αρχη,αλλα εχουν φτιαξει προσωπικο χαρακτηρα (αποκλειεται να μην παρεις χαμπαρι τα τυμπανα του chris adler) και μας προσφερουν απιστευτα πορωτικες συνθεσεις!!!

μολις τωρα συνειδητοποιησα οτι καταγωνται απο το ιδιο μερος με alabama thunderpussy!!!
ε ρε οι βλαχοι τι μας κανουν!!!
:stuck_out_tongue:

Εννοειται ρε συ και γουσταρω τρελα και την φαση των Burn The Priest αλλα ξαναλεω οτι τα riff του Ashes of The Wake γραφονται σπανια…Απο εκει και περα με προλαβαινει και με συμπληρωνει ο φιλος signal… :smiley:

Aσχετο…Ο Chris λεει αρχισε να μαθαινει ντραμς στα 21 του χρονια! 8O

Υπερτεράστια μπαντάρα και άλλα ωραία υπερθετικά!
Φέρτε τους για κανα live επιτέλους. Εκτός και αν δεν hot όνομα, όπως και οι Machine Head εξάλλου!!!

Αυτό το επικό “Ashes Of The Wake” χώνει ανελέητα. Απίστευτη δισκάρα. Και το “Sacrament” φυσικά.

Ρε γαμωτο δεν βλεπω να ερχονται φετος Αθηνα αλλα επισης δεν βλεπω και καμια αλλη επισημη ενημερωση απο το site τους… :frowning:

Καλά,αν πραγματικά περίμενες να έρθουν live τότε μάλλον πρέπει να σταματήσεις να κοιμάσαι:p (φιλικά το λέω ε,μην παρεξηγηθείς:wink: ).

Δικιο εχεις φιλε μου… :frowning:
Λενε οτι η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια…

Ρε φερτε τα παιδια για λαιβ.Ξερω ξερω σκεφτεστε την υγεια μας,εμεις ομως οχι ! :twisted:
Θελω να ακουσω το Vigil live !

Vigil?

Προτιμώ Ressurection 9 και Blood Junkie να γουστάρουμε8)

Vigil καλα λεει…
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=3pLIwjKXxRg&feature=related
Επισης γουσταρω τρελα live το…
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=iOthQVwM2wM&feature=related

Ο πεινασμενος καρβελια ονειρευετεται…

vigil ρεεεεεεεεε

πωπω απο τη μεση (2:45) και επειτα τραβας μαλακια!!!η πεμπτουσια του αμερικανικου μεταλ

πολλα κιλα κομματι!!!

και πολλα κιλα ντραμερ!!!

I DEFY YOU TO CONTINUE!!!

Εγω εχω φαει ασχημο κολλημα…

Ψαξε τους κι αλλο ρεεεεε! :lol: :stuck_out_tongue:

Η αληθεια ειναι οτι μου το εχεις πει και εσυ κατα καιρους αλλα κ αλλοι οτι ειναι απο τις μπαντες που αξιζει να ακουσει κανεις σε βαθος. Ωστοσο boredom overcomes me και αφου το redneck με χ**ει στα αυτια, ειμαι οκ! :stuck_out_tongue:

Aν και δεν τους εχω πολυψαξει…τα παιδια Γαμανε!!! Εχουν απο τους καλυτερους drummer του χωρου και ειναι παρα πολυ ενδιαφεροντες μουσικα! Τι Riff-αρες ειναι αυτες;;;!!!

Ασ’ τα αυτά και τράβα κατέβασε το Ashes of the Wake να βρεις την υγειά σου. :wink:
Αν και οι 3 τελευταίοι δίσκοι τους είναι όλοι τέλειοι!

Παντως το Ashes of The Wake ηταν ανυπαρκτο στα καλυτερα του rocking το 2004…Η μονη παρουσια του ηταν στο no 5 ενος μονο συντακτη…To ιδιο και χειροτερα θαμμενο ειναι και το Sacrament… [-X

Εχοντας ακουσει κ τα 2 αλμπουμ κατεληξα οτι σπερνουν! :smiley:
Και το redneck κομματαρα!:lol:

Ευγε παιδι μου! :lol:

:lol: :lol: Τhnx thnx

(redneck rulez)

φερτε lamb of god ΤΩΡΑ!!!

αντε να βγαλουν δισκο φετος!!
εχω παθει στερητικο συνδρομο!!!χαχαχα