Led Zeppelin

III
I
IV
II
Physical Graffiti
Houses of the Holy
In Through the Out Door
Presence
Coda

τωρα βλεπω αυτο το επος το Celebration Day. ΟΡΓΑΣΜΟΣ.

Παίζει να ξαναγίνει η όλη φάση με το dvd στο μέγαρο γτ ψήνομαι άσκημα ??? (ή έστω σε κάνα άλλο cinema ??) γτ το προηγούμενο το έχασα ένεκα kreator … :?:?

Δυστυχως οχι.
One time only.

Επικό ήταν το Dazed And Confused ρε, από τα καλύτερα!

Αυτό που είδες προχτές ήταν και λίγο “πειραγμένο”, μη βασίζεσαι σε αυτό. Για άλλους λόγους γαμάνε οι Zeppelin και για άλλους λόγους δεν πρέπει να κάνουν reunion. Κι εγώ θα έδινα πολλά για να ήμουν σε αυτό το live.

Αν γάμησε όσο γάμησε αυτό που είδαμε προχτές, φανταστείτε: 1)πώς θα ήταν να είσαι μέσα στο συγκεκριμένο live και 2)πώς θα ήταν να είσαι μέσα σε ένα παλιό live…

Κρίμας κρίμας … #-o#-o

To ξέρω πως κυκλοφορεί για κατέβασμα αλλά το περιμένω στο… γραμματοκιβώτιο για να το δώ όπως πρέπει και με τον δέοντα σεβασμό, στη μεγάλη τηλεόραση με ήχο από το ηχοσύστημα κλπ.

το 2ο κυρίως θα έλεγα…με plant στα ντουζένια του, με μπόναμ να κάνει παπάδες και δεν συμμαζεύεται…

με έψησες τώρα στο άκυρο…πα να βάλω the song remains the same, σε δίσκο να γουστάρω τη ζωή μου…:lol::lol:

πάντως για όποιον ψήνεται να το αγοράσει,το αγγλικό άμαζον έχει 2cd+Blu ray(ή DVD) με περίπου 18,50 ευρώ…:wink:

δεν ειναι απιστευτοτατη αυτη η version ρε παιδια?

εχω παθει την πλακα μου,την εψαχνα πολυ καιρο.

Eίναι καλή αλλά είναι λίγο “βαριά” η παραγωγή του για το γούστο μου τώρα που την άκουσα τουλάχιστον.:stuck_out_tongue:

Για τα overdubs που ανέφερε κάποιος σε προηγούμενο post:

When asked whether any of the live tracks were overdubbed, Page noted that they were kept to a minimum while Plant admitted some of the lyrics at the end of “Kashmir” were edited “because I was running out of steam.”

Καλά, σε ένα τραγούδι πάντως (δε συγκράτησα τώρα σε ποιο) ο Jones παίζει κανονικά πλήκτρα και ακούγεται και μπάσο :p.

bass pedals

Μπορεί να είναι κάνας roadie κρυμμένος και να συμπληρώνει παίζοντας μπάσο μια που ο Jones δεν έχει 4 χέρια! :stuck_out_tongue:

Υπάρχει και 2cd+DVD (η Blu ray) + 2ο bonus DVD. Στο 2ο DVD έχει την τελευταία (νομίζω) πρόβα που έκαναν, αλλά έχετε υπόψην πως είναι μία κάμερα, σταθερή και σε απόσταση, ψιλομουφ δηλαδή.

ετσι ακριβως… :wink:

αυτο γινονταν σε ολα τα LIve Zeppelin απο τα 70’ς

Ναι,και μαλιστα ειναι το πρωτο οφισιαλ λαιβ τον ζεππελιν που το μπασο ακουγεται τοσο καθαρα,ειτε απο τα πληκτρα ειτε κανονικα.Το editing εχει οντως κρατηθει στο μινιμουμ,πολυ λιγοτερο απο το the song remains the same.Το μονο αισθητο ειναι στο Dazed and Confused που στο τελος ο Jason ειχε χασει τη μεταβαση απο το σολο του Page sto θεμα για να επιστρεψουν στο κομματι και ειχε γινει ψιλοχαμος.Γενικα ειναι αρκετα καλο λαιβ,τιποτα το φοβερο.Υπαρχουν πολλα bootlegs απο την περιοδια Page Plant που παιζαν πολυ καλυτερα

Φαινοντουσαν ξεκαθαρα στην ταινια.Δεν το εκρυψαν , εκαναν και κοντινα μαλιστα.

When asked whether any of the live tracks were overdubbed, Page noted that they were kept to a minimum while Plant admitted some of the lyrics at the end of “Kashmir” were edited “because I was running out of steam.”

Οχι ρε παιδια, η Zeppelin ειναι το απολυτο, παιζουν ελευθερα και δεν τους νοιαζει να ακουγονται ολα αψογα γιατι εκπροσωπουν το γνησιο rock n’ roll…χαχα.

μαλακια…

χανει το νοημα το λαιβ ετσι…δε πειραζει ρε παιδια εχετε δειξει τι αξιζετε ,δε χρειαζεται να ειστε τελειοι τοσα χρονια μετα…

Δε θα σχολιάσω το “πολύ καλύτερα”. Απλά τα δύο έχουν διαφορά 12 χρόνια και. Με μεγάλες ηλικίες που είναι έξτρα add up. Δεν είναι στο ένα 20 χρονών και στο άλλο 30 δηλαδή. O Plant το 2007 είναι 60 χρονών. Επαναλαμβάνω, 60 χρονών. Εξωπραγματικό είναι το λάιβ του Celebration Day όσα if και but να βάλει κανείς.

Don Constantino, μάλλον κάπου μπερδεύτηκες.