LEPROUS - Coal

Μόλις τέλειωσε η πρώτη ακρόαση και μπαίνω καπάκι στη δεύτερη σερί. Τι υπέροχες μουσικές.

Το The Valley ε.

τελειωσα τις πρωτες 2 ακροασεις και συνεχιζουμε…!!
το σιγουρο ειναι οτι περναει ευχαριστα το αλμπουμ και χρειαζεται αρκετες ακροασεις…!!!
το the valley και το echo διαμαντακια ξεχωρισαν απο τωρα! :thumbup:

οντως καταπληκτικη δουλεια στα φωνητικα!!!
αψογος!!

φοβερος δισκος!!!

Τι γίνεται μέσα σε αυτό το Contaminate Me…

Αύριο θα έχει και μια αναλυτική συνέντευξη με τον Einar που εξηγεί πολλά πράγματα για το άλμπουμ και τη μετάβαση από το “Bilateral”.

Γενικά, γαμώ τα παιδιά είναι… :smiley:

Και το άλμπουμ μόνο γαμάει, όπως έχουμε ξαναπεί.

το προηγουμενο μου αρεσε πιο πολυ μονο και μονο της ποικιλιας που ειχε…το ελεγες prog σιγουρα…αυτο μου φαινεται πιο “metal”…

Kαλός δίσκος, αρκετά περίεργος όμως θα έλεγα, νομίζω ο προηγούμενος μου άρεσε αρκετά πιο πολύ.
Χρειάζεται όμως ακροάσεις ακόμη για να καταλήξω σε ασφαλές συμπέρασμα.

Για μένα είναι εμφανώς καλύτερο από τον προηγούμενο, που ήταν επίσης πολύ καλό. Όπως είπε και ο Einar Solberg στη συνέντευξη στην κεντρική, αυτό είναι άλμπουμ από την αρχή μέχρι το τέλος. Το άλλο ήταν τραγούδια.

Γενικά δεν χορταίνω να το ακούω. Φοβερή ατμόσφαιρα, φοβερές μελωδίες, πολύ βάθος. Μου αρέσει, επίσης, πολύ που ο Solberg στα καθαρά φέρνει στο νου Roy Khan.

Εγώ θα μείνω στο ότι είναι διαφορετικό και εξίσου καλό / εντυπωσιακό. Τώρα ανάλογα με τις προτιμήσεις του εκάστοτε ακροατή θα του κάτσει λίγο καλύτερα το ένα ή το άλλο.

Πάντως, αυτό που αναφέρει ότι και στην εταιρεία πιστεύουν πολύ σε αυτό το άλμπουμ είναι γεγονός, καθώς μου το έχουν αναφέρει άνθρωποι της Inside Out σε συνομιλίες που είχα, πως θεωρούν ότι με αυτό το άλμπουμ θα γίνουν πολύ πιο γνωστοί οι Leprous.

Συμφωνώ! Είναι κρίμα που δεν τους φέρνουν όμως ως headliners. Γυρνάνε όλη την Ευρώπη σ’αυτήν την περιοδεία. :frowning: Μας βλέπω να πηγαίνουμε Βουλγαρία.

Σε μια χρονιά που έβγαλαν δίσκο όλοι οι μεγάλοι του προγκ μεταλ -καθώς επίσης και άλλα δυνατά χαρτιά του χόρου- το “Coal” τα πατάει όλα χάμω, εύκολα. Δίσκαρος.

Όντως πολύ καλό άλμπουμ, ίσως η πιο εντυπωσιακή ερμηνεία της χρονιάς από ροκ τραγουδιστή, ένας τραγουδιστής με τεράστιες δυνατοτητες, η λιγότερη μελωδική και πιο γεμάτη έκδοση ενός φοβερού (αλλά άγνωστου) τραγουδιστή του Thom Griffin, ακόμα είμαι στις αρχικές ακροάσεις αλλά χωριό που φαίνεται…

[B]ΜΠΕΤΟΒΛΑΚΑΣ [/B]1-2 δίσκους πριν.

τα τελευταία λεπτά του contaminate me σε συνδυασμό με το τι έχουμε ακούσει την προηγούμενη ώρα ειναι στο προσωπικό μου τοπ 4 κλεισιματων σε αλμπουμ

δεν θα χρειαστει

We are happy to inform you that Leprous will come in Greece for 2 shows next September!

all infos asap.

Ναι, αν και λεει για την προηγούμενη περιοδεία για δίσκο.
. κυκλοφορεί αυτές τις μέρες στα ιντερνετς οτι θα έρθουν.

λεπτομερειες… :stuck_out_tongue:

εδιτ: ειδα το 21-5, αλλα δεν εφτασα μεχρι το '13

Μακάρι να έρθουν, με Amorphis ήταν συγκλονιστικά ισοπεδωτικοί και λίγα λέω.

θα έρθουν για live; έπεισαν κανέναν ότι έχουν stoner στοιχεία στον ήχο τους; :stuck_out_tongue: