Leprous - Malina [2017]

Einar Solberg, in an interview on the website GoetiaMedia.com, has said that the next album by Leprous, a follower of ‘Malina’, will be very “personal” and assures that “many people will hate him”.

"The bands should not be so one-dimensional, not only because they play a genre they should stick to him in all aspects of his life. "

"This new album is much more personal, it is the only disc of Leprous where I talk about my inner struggles, my own efforts, and if before I used metaphors now things are much more emotional and direct. " He says that there will be “lively pop” themes and he is “sure that our fans will totally hate them”. But there will be “more technical and rare songs in terms of composition that we have ever made”. “We wanted to cross our own borders at a sound level, and I think we have achieved it,” he explains.

Αρα ετοιμαζονται μαλλον για τον καλυτερο δισκο της καριερας τους :sunglasses:

2 Likes

Κατσε να βγει πρωτα

Ουφ. Αυτη η μπαντα ειναι αψογη. :open_mouth:
Εκπληκτικη ερμηνεια και φωναρα απο Einar.

2 Likes

Η αποψη πολλων παρευρισκομενων στο φεστιβαλ που δεν ειχαν σχεση με την μπαντα πριν τη συναυλια ειναι οτι ηταν αδιαφοροι. Ισως το κοινο να μην ηταν το καταλληλο αλλα δεν ειδα κανενα να τραβαει τα βυζια του με αυτο που ακουσε live. Ισως δεν κανουν και πολυ για συναυλια γιατι εχουν καποια ωραια τραγουδια.

Τους εχω δει live δυο φορες και ειναι 2 απο τις καλυτερες συναυλιες που εχω δει.

Εκπληκτικη αποδοση των τραγουδιων, ολοι παικταραδες στα οργανα τους (συμπεριλαμβανομενης της φωνης), πολλη ενεργεια, παθος, επαφη με το κοινο, και διαθεση να ευχαριστησουν τον κοσμο και να τον κανουν να περασει καλα.

Μονο θετικο για τους Leprous μπορει να ειναι οτι ενα σωρο κοσμος που ειχε παει να δει Rotting Christ και Slayer δεν εκτιμησε τους Leprous. Υπαρχουν και αρκετοι που τους ανακαλυψαν και τους εκτιμησαν μεσω αυτου του φεστιβαλ.

1 Like

Μου φαινεται λιγο προσβλητικο, θες να το κανεις λιγο πιο λιανα να καταλαβω;

Όχι, ήταν 100% προσβλητικό, αλλά και αλήθεια ταυτόχρονα

Ανηκεις σε καποια ανωτερη καστα που μονο αυτη καταλαβαινει το εργο των leprous?