Linux

εννοεις τα xubuntu?

Ναι, τα xubuntu εχουν Xfce, αλλα εγω ρωταω γενικα αν εχει χρησιμοποιήσει κανεις αυτο το γραφικο περιβάλλον σε οποιαδήποτε διανομη.

επειδη εχω διαβασει πως ειναι πιο βαρυ πο το gnome θα το δοκιμασω μολις παρω νεο υπολογιστη

???

Που το διαβασες αυτο??

Ειναι πιο ελαφρυ απο kde/gnome.

α, λαθος εκανα

μη με φας ρε:p

Εχεις λινουξ πιο πολυ καιρο απο μενα και δεν εχεις μαθει τιποτα πια?:stuck_out_tongue:

εχει δοκιμασει κανεις τα ubuntu 10.04 να πει γνωμες?

Οχι .

http://desktoplinuxreviews.com/2010/04/29/ubuntu-linux-10-04-lucid-lynx/

Επειδή είναι πρώτη φορά που θα περάσω σε νέα έκδοση, θα αλλάξει τίποτα στις ρυθμίσεις που έχω ήδη??

αποτι θυμαμαι οχι

το πολυ πολυ να σου βαλει το δικο του desktop theme χωρις ομως να απεγκατασταεθι το ηδη υπαρχων
τα αλλα ομως δεν αλλαζουν

Το έβαλα αλλά ακόμα δεν το έχω ψάξει πολύ. Πάντως έχει επιτέλους τον thunderbird 3 και (για όσους ασχολούνται με τον προγραμματισμό) το QtCreator 1.3.1. Tα περισσότερα features που διαφημίζουν δε μου λένε και κάτι.

Μου φαίνετια δε λειτουργεί και το Compiz σωστά, αλλά δεν ασχολήθηκα ακόμα.

πριν κανεις εγκατασταση σου βγαζει προειδοποιηση για πακετα που δεν προκυται να εχουν υποστηριξη

To θυμάμαι αυτό αλλά νομίζω έλεγε για τα addons του compiz. Μικρό το κακό, σε λίγες μέρες θα βγει που θα πάει…

Προς το παρών για τα extra του compiz υπάρχει πρόβλημα, αλλά όπως είπες μικρό το κακό. Τώρα ένα άλλο, τις επιλογές για κλείσιμο, ελαχιστοποίηση κλπ μου τις έχει αριστερά, αντί για δεξιά…ξέρει κανείς πως τις αλλάζουμε?

alt+f2 > gconf-editor > apps > metacity > general > button_layout > menu:minimize,maximize,close

danke, ευχαριστώ το βρήκα:D

Απο σημερα Arch linux στο pc :smiley:

Το “διαφημίζουν” πολύ στο adslgr το arch, σε debian βασίζεται?