Live Your Myth In Greece

Θα δούμε κι άλλα ωραία τώρα που οι σεκιουριταδες θα οπλοφορούν και με το νόμο…

πριν καποια χρονια που ειχα παει τσεχια μια βολτιτσα, μου ειχε κανει τεραστια εντυπωση, προφανως τη χειριστη, η οπλοφορια των πορτιερηδων-μπραβων στα δηθεν γκλαμουρατα μαγαζια. Και εκει που θα περιμενε κανεις να φερουν απλα περιστροφα, το αντιθετο εβλεπε. Αυτοματα οπλα κανονικα σε κοινη θεα. Πρωτη σκεψη που μου ηρθε ηταν “στρατοκρατουμενη διασκεδαση”. Απ’ότι φαινεται αυτη η αντιληψη περι οπλοκατοχης των σεκιουριταδων, ερχεται, δια νομου και στη χωρα μας.

Αν ειναι ποτε δυνατον.
Δεν δίνεις σε πρεζάκι ναρκωτικά.
Δεν δινεις σε καθυστερημενους και εθισμενους στη βια όπλα.

εδιτ: νταξει, καπως χαζο, αλλα μπηκατε στο νοημα…

ειναι μονο ενα δειγμα της μαλακιας που μας δερνει σαν χωρα.και μετα κλαιγονται που μειωνεται ο τουρισμος.με τις μαλακιες που κανουν τι περιμενουν?οπως ειπε και ο γιαννης ο πατερας του παιδιου αξιζει ενα τεραστιο RESPECT για τη πραξη του απο τη στιγμη που θα ειχε ολο το δικιο με το μερος του να ξεσπασει και να καταριεται.απλα υποδειγματικος

Και δεν είναι μόνο αυτό… Περιμένουμε να χαλάσει η φήμη μας από τον τουρισμό (από το image εν ολίγης)ενώ γίνονται πολύ συχνά τέτοια πράγματα και από αστυνομικούς - όχι φουσκωτούς ιδιωτικούς υπαλλήλους - σε μετανάστες κτλ που φυσικά μένουν στην αφάνεια. Αυτό πρέπει να συμβεί για να πούμε ότι η τέλεια τούτη χώρα έχει και ψεγάδια…

Ρε δεν πα’ να λέτε ότι θέλετε εσείς; Όταν εμείς όμως είχαμε πολιτισμό αυτοί σκαρφάλωναν στα δέντρα.

Καλά ρε παιδιά,γιατί να θυμώσει ο πατέρας με όλο τον ελληνικό λαό? 4 μαλάκες φταίνε,αυτοί που το κάνανε και μόνο με αυτούς έχει θυμώσει όπως δήλωσε ο ίδιος.Δε μπορεί,υπάρχουν έλληνες που δεν είναι ηλίθιοι.

Γιατί έτσι μαθαίνουμε. Το γενικεύουμε κτλ. Μόνο εμείς θα μισούμε όλους τους Αλβανούς και όλους τους Τούρκους;

Τώρα αυτοί έχουν πολιτισμό κι εμείς σκαρφαλώνουμε στα δέντρα

Η φήμη μας στο εξωτερικό έχει πάρει την κάτω βόλτα εδώ και καιρό, παρόμοια περιστατικά (ξυλοδαρμού όχι και τόσο - χοντρής κομπίνας ναι) έχουν γίνει και με πάσης φύσεως επαγγελματίες που προσφέρουν υπηρεσίες με το αζημίωτο, αν νομίσουν έστω και για λίγο ότι μπορούν να πιάσουν τον κώλο στον (ξένο ή μη) πελάτη.

Βέβαια εδώ που πέθανε άνθρωπος, το θέμα χόντρυνε πολύ…:frowning:

Επίσης σε αυτό το θέμα φάνηκε και η διαφορά επιπέδου. Του ανθρώπου του σκότωσαν το παιδί και αντί να πει: “Γαμιέται η Ελλάδα. Που να βουλιάξει το κωλόνησο και να μην ξαναπατήσει ποτέ κανείς σε αυτή την κωλοχώρα” αυτός είπε: “Ευχαριστώ τις ελληνικές αρχές και είστε πολύ καλός λαός”. Εδώ τα δικά μας τα ζώα, οι ρατσιστές να τα βλέπουν αυτά μπας και καταλάβουν ποτέ τι κολλημένα μυαλά που είναι.

Οι δικοί μας ρατσιστές είναι ρατσιστές μόνο με τους λαούς που τρώνε το ψωμί του νεοελλήνα (ο οποίος νεοέλληνας κάθεται και θέλει την τέλεια δουλειά και όταν η ιδιοφυία του καταλήξει στην οικοδομή πχ και δει τον Αλβανό - τον οποίο εκμεταλεύονται άλλοι νεοέλληνες- θα ξινίσει που δεν βρίσκει δουλειά στην ίδια του την πατρίδα και φυσικά γι’ αυτό θα φταίει ο Αλβανός). Ο πατέρας είπε ότι ευχαριστεί την Ελλάδα. Αυτό αγγίζει.

Δεν υπάρχουν αρκετοί έλληνες που να καταδέχονται να κάνουν τέτοιες “βρωμοδουλειές για κατώτερους ανθρώπους”. Αλλά παρ`όλα αυτά οι ξένοι τρώνε τη δουλειά “κάποιου που θέλει να δουλέψει και δεν βρίσκει θέση” (Εγώ πάντως που για το καλοκαίρι δουλεύω σε οικοδομή δεν έχω δεί κάποιον άλλον έλληνα να δουλεύει μαζί μου και όποτε ακούει κάποιος για οικοδομή μου τη λέει γιατί δεν πήγα να βρώ κάποια πιό σοβαρή δουλειά, τώρα ποιανού έλληνα τη δουλειά πήραν οι άλλοι…)

Κι ομως καλα το εγραψες.

Ναι ρε, αυτα οι αχρειοι οι ξενοι μας τρωνε τις δουλειες.

Οταν ελεγα εγω οτι ειναι για πυρηνικη η Μυκονος…